FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
11-10-11 16:51  [Relacja-Galeria] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Brytyjski niszczyciel typu G (Typ Admiralicji), wydzierżawiony przez PMW od Wielkiej Brytanii 3 maja 1940r.Zbudowany w stoczni Fairfield Shipbuilding and Engineering Company w Govan w latach 1934-1935. Z serii 8 niszczycieli tego typu, działania wojenne przetrwały tylko dwa - jeden przekazany Kanadzie, oraz właśnie ORP Garland.



Spróbuję go zbudować w miarę poprawnie, korzystając z elementów waloryzacyjnych (lufy).



--

Post zmieniony (31-12-12 15:12)

 
11-10-11 17:30  Odp: [Relacja] ORP Garland Quest 1/2004 1:200
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

No to będąc pierwszym życzę budowy udanego modelu :)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
11-10-11 17:53  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Też będę calyczas na widowni. Powodzenia

 
11-10-11 22:34  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

No i mam problem...Panowie, czym lub jakim rodzajem cyrkla najlepiej wycinać dosyć duże otwory? W Garlandzie lawety armatnie są wpuszczone nieco w pokład.

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
12-10-11 20:57  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Mój ulubiony niszczyciel )) Na pewno będę kibicował.

 
12-10-11 23:32  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Kiedy można się spodziewać pierwszych zdjęć z budowy?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
13-10-11 09:44  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
Piotr74 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witaj,
spokojnie powinieneś dać radę wycuiąć otwory pod działa "zwykłym" skalpelem Ak 3.
Ja osobiście zaopopatrzyłem się kilka lat temu w cyrkiel Olfy, ale praktycznie do dzisiaj leży nie użyty w pudełku :).
Wszystko wycinam przy użyciu AK1/AK3.

Piotr

 
13-10-11 11:54  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tysiuniek, obejrzałem fotki Twojego Pioruna. A teraz parę rad. Skażysz się na brak odpowiedniej grubości drutów na wszelkiego rodzaju " drutologię". Rusz cztery litery i znajdziesz je w sieci empików,to raz i w sklepach- mini hurtowniach z artykułami , jakby to okreslić do kwiaciarni- florystycznymi, o.. Tam z kolei można kupić fajne druty już powleczone tworzywem, grubości od 0,5 mm, na wagę, a ściślej w kilogramowych pudełkach. Zaś w empku znajdziesz druty od grubości 0,3 mm. I to miedziane,mosiężne, posrebrzane. Do wyboru, do koloru. Wiadomo,że trochę kasy trzeba dać, ale masz tworzywo do pracy.
W ogóle to empiki to prawdziwe królestwo różności dla nas: farby, pastele, wszelkie d...rele nam przydatne do modeli.
Życzę powodzenia przy budowie Garlanda, bardzo ładny i klasyczny niszczyciel.

 
13-10-11 12:52  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki Panowie.
THEO - właśnie z drutów florystycznych korzystam. Niestety, podczas klejenia Pioruna miałem tylko jeden rozmiar - teraz już kupiłem inne, Wiem, to bardzo dobry materiał na drutologię. Polecam wszystkim modelarzom - są dostępne w średnicach od 0,6mm do chyba 1,2mm.Trochę twarde do cięcia, ale bardzo dobre do wyginania.

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
13-10-11 14:03  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Te w pudełkach są do grubości 1,5 mm. Można jeszcze wyszukać druty o grubości 2mm, ale to widziałem już w gotowych kwiatkach. Do zrobienia relingów najbardziej przydatne są mosiężne druciki 0,3mm lub 0,4mm lub te posrebrzane. O dziwo sa one w cenie mosiężnych. Te najcieńsze widziałem w wersji na szpulce. Druty florystyczne są stalowe. I do ich cięcia kup sobie cążki, najlepiej w zestawie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024