FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
12-10-11 18:24  Odp: [R]IJN Oyodo (大淀) GPM
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No i właśnie dlatego napisałem w mojej relacji Okhi, że Humbrol nadaje się jedynie na podkład.... Kupiłem dwie puszeczki z tym samym kolorem, a po wymieszaniu nie dość, że inny odcień niż na wieczku (po wyschnięciu) to jeszcze kolory z tych puszek różniły się między sobą.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
12-10-11 19:28  Odp: [R]IJN Oyodo (大淀) GPM
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

szebi to jakiej firmy farbki polecasz??

 
12-10-11 20:42  Odp: [R]IJN Oyodo (大淀) GPM
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Do retuszu krawędzi papieru używam akwarelek szkolnych - mieszam tworząc interesujący mnie odcień. Drugą alternatywą są akryle Pactry, które też stosuję na krawędzie, jak również na zamalowanie niezadrukowanej strony papieru.

Malowanie drutów - może być Humbrol pod warunkiem, że dobierze się odcień (nie patrzeć się na kolor wieczka), bo humbrole ostatnio bardzo się popsuły. Ja zacząłem używać Model Mastera - kryje bardzo dobrze i dobrze się rozprowadza pozostawiając cienką warstwę.

Na malowanie dużych powierzchni (przykład Okhi) użyłem Model Mastera. Pracowałem też z farbami Mr. kolor.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
12-10-11 22:38  Odp: [R]IJN Oyodo (大淀) GPM
Lobo 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Parę tygodni temu przerabiałem ten sam problem też z Humbrolem. Tyle że z szarym matem 31 a po dokładnym wybełtaniu farby wyszedł kolor szarej zieleni. Też myślałem nad zareklamowaniem tej farbki ale szczęście w nieszczęściu przydała mi się ta farbka do innego modelu i została :)

--
_________________________________________________________
Na warsztacie ORP Wicher 1:200 Military Model 4/96

Dioramy: Polowanie na Japońską latającą łódź 1:200

Ukończone i w Galerii: JAK 1 / TK-3 / TKS / RWD 25 / Wall-E

Projekt "50latMM :
4/82 Mi-24 i Ki-43 / 1-2/84 Pancernik Potiomkin / 3/84 J2M Raiden

 
12-10-11 22:44  Odp: [R]IJN Oyodo (大淀) GPM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Wy tu gadu gadu a tu reling się znalazł :D



malowany plakatówką, na zdjęciu wyszedł stanowczo ciemno czego nie można stwierdzić na żywo:P

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
13-10-11 07:57  Odp: [R]IJN Oyodo (大淀) GPM
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Reling ładny bardzo ładny, równy. Brakuje mi tylko w nim pustych miejsc na drabinki lub trapy (chyba powinny tam jakieś być?). Marynarze jakoś musieli się dostawać na kolejne poziomy nadbudówek. Dolna poprzeczka również wydaje sie być za nisko, powinna być raczej około połowy wysokości relingu.
Gratulacje za wybór tematu. Ten krażownik ma bardzo ładną nietypową sylwetkę a i sam nie widziałem jeszcze go sklejonego bez malowania, wiec masz we mnie wiernego kibica.

Podrawiam Pirania.

 
13-10-11 08:22  Odp: [R]IJN Oyodo (大淀) GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Z drugiej strony powinno być puste miejsce na drabinkę, bez problemu da się je wyciąć. Jestem na tym samym etapie i powiem, że ten okrągły reling wyszedł Ci bardzo fajnie. Co do farbek ja używam Pactry i nie mam z nimi żadnego problemu.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
13-10-11 15:20  Odp: [R]IJN Oyodo (大淀) GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kolejny samolociarz się nawrócił. Bardzo się cieszę. Wierzę, że poradzisz sobie z Oyodo, równie dobrze jak z samolotami. Na razie jest świetnie.

Pozdrawiam i kibicuję.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
13-10-11 15:29  Odp: [R]IJN Oyodo (大淀) GPM
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Reling bardzo fajny, tylko pytanie czy jak będziesz manewrował nadbudówką przy dalszej budowie to się nie pognie.

 
13-10-11 16:47  Odp: [R]IJN Oyodo (大淀) GPM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Więc tak:

Chylę czoła bo zapomniałem o drabince(samolociarz:D) także dziękuję;)
z manewrami problemu nie będzie
wysokosc poprzeczek podyktowana jest tym że kupiłem sobie reling laserowo cięty który okazał się za wysoki, więc musiałem nieco go skrócić, a wycięcie jeszcze dolnych poprzeczek i przyklejenie ich wyżej to nie lada kłopot i popsuje to i tak już kiepski wygląd:D

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024