FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-05-03 17:10  [foto] Tuchów 2003
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam i ... od razu przedstawiam kilka zdjątek z konkursu w Tuchowie. Kto nie był niech żałuje... to była eksplozja modeli (ponad 400 kartonówek)... ale i nie tylko modeli... Przybyli Formułowicze. Na zdjęciu powyżej od prawej od góry: Orlik, Stug, niżej od prawej stoją: Grzesio Nowak, Hayabusa, a na samym dole siedzi na schodzach... ;-) KONRADUS. Tak, Konradus!!! - przybył nieoczekiwanie (zaskoczył mnie mówiąc do mnie zza pleców: "Chodź po Corsaira..."

 
27-05-03 17:10  Re: [foto] Tuchów 2003
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Pomyłka - Wszystko od lewej!!!

 
27-05-03 17:12  Re: [foto] Tuchów 2003
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Sędziowie i brać modelarska również chciała pozować, a co tam, niech i oni coś mają w necie...

 
27-05-03 17:14  Re: [foto] Tuchów 2003
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
A przed zbiórką komisji sędziowskiej zrobiliśmy sobie okolicznościowe ;-) zdjęcie z naszym Konradem... Od lewej Orlik, Konradus, Stug

 
27-05-03 17:15  Re: [foto] Tuchów 2003
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Następnie sędziowei ustalali plan działania...ciężko było ;-P

 
27-05-03 17:20  Re: [foto] Tuchów 2003
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Ogólnie konkurs przebiegał całkiem przyzwoicie (z kilkoma niemiłymi sytuacjami :-(... ). Modeli było dużo, ale tylko kilka których nie można było zobaczyć nigdzie wcześniej. Ot, dla przykładu: Model T-28 w wykonaniu niejakiego Stuga - zdobył on Puchar Grand Prix za najlepiej wykonany model GPM-u. I wydaje mi się, że słusznie... Powyżej mode i sam wykonawca. Na trzecim zdjęciu ze swoim "mentorem" he, he, he

 
27-05-03 17:22  Re: [foto] Tuchów 2003
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
No i przybył Pan Mynyster Krzysztof Janik :-)

 
27-05-03 17:24  Re: [foto] Tuchów 2003
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Acha, na zdjęciu Formuowiczów nie ma niestety Drewala, który przybył w niedzielę. Ale duchem jest z nami na zdjęciu...

 
27-05-03 17:25  Re: [foto] Tuchów 2003
Drewal   

Duchem ???, ja to zdjecie robilem :-D

 
27-05-03 17:27  Re: [foto] Tuchów 2003
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
I jeszcze kilka fotek modeli...

pozdrawiam serdecznie

 
27-05-03 17:29  Re: [foto] Tuchów 2003
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

No przecież wiem... he, he. Pozdrawiam cię Drewal. Mam nadzieję, ze już soon spotkamy się na południu Polski...

 
27-05-03 18:57  Re: [foto] Tuchów 2003
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

HAHA - ale się fajnie czyta takie relacje :-)
Szkoda że mnie tam nie było...... musiało byc fajnie.......
Gratulacje dla StuGa!!!!!!
a jak macie jeszcze jakieś foty to wrzucajcie!

Pozdrawiam!
Michał

 
27-05-03 19:50  Re: [foto] Tuchów 2003
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Michał napisał:

> a jak macie jeszcze jakieś foty to wrzucajcie!

Wlasnie przygotowuje swoje foty.... choc placze nad nimi od wczoraj. Zrobilem okolo 150 zdjec (a bylo co i kogo fotografowac!), ale wydarzyla sie tragedia i "strzelilo" serwo w mojej cyfrowce :-( Wybiore troche zdjec, a inne (w wiekszosci nieostre) postaram sie przebrac i zmniejsze je, zeby wydawaly sie ostrzejsze... Wracam do pracy.

K.

 
27-05-03 20:37  Re: [foto] Tuchów 2003
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
No to teraz ja :) Rzeczywiście pojawiłem się w Tuchowie znianacka, w ostatniej chwili podejmując decyzję, że tam właśnie jadę. Z Lublina dojazd jest dobry - blisko 300 km przez Rzeszów, a im bliżej celu, ciekawsze widoki i piękne krajobrazy. Od razu po przyjeździe, zauważyłem charakterystyczny budynek, w którym - jak się okazało - odbywała się impreza. Orlik mnie nie poznał więc podszedłwm go podstępem, a za chwilę przyczłapał Stug, zadowolony, bo właśnie skonsumował gigant pizzę pieczarkową. Potem odbywało się sędziowanie czyli ocena modeli, w którym uczestniczyłem jako obserwator i chyba nawet nie jako persona non grata... ;-)

c.d.n. za chwilkę

 
27-05-03 20:50  Re: [foto] Tuchów 2003
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Sędziowanie poszło chłopakom nadzwyczaj szybko ;-) "Nasi" czyli Orlik jako Sędzia i Stug jako Aplikant oceniali samoloty dwusilnikowe, zaś Grzesio Nowak - okręty. Dla mnie sama ocena - system, kryteria, dobór sędziów (niekiedy powiązanych "klubowo" z wystawionymi i ocenianymi przez siebie modelami) jest niezrozumiała i wolę się w nią nie wgłebiać.... może chcę być dalej mile widziany na konkursach? ;-) W każdym razie dla mnie najważniejsze były dwa modele - Stuga T-28 i Orlika - Mustang. I one były debeściarskie :)
Więc kolejno: Sędzia i Uczeń; Grzesio Nowak przy "debeściarskich" okrętach i Mustang Orlika (T-28 wyszedł mi nieostro, ale na szczęście Orlik już wyżej go pokazał)...

c.d.n. już z modelami za chwilkę

K.

 
27-05-03 21:00  Re: [foto] Tuchów 2003
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Samoloty jednosilnikowe - najbardziej mnie interesują, więc od nich zacząłem zwiedzanie. Stąd jeszcze ostre zdjęcia właśnie tej klasy. Aparat jeszcze działał... ;-> To moi faworyci (Mustang oczywiście był "poza") Pięknie wykonany dwupłat (Sopwith?) - delikatnie retuszowany, z ożebrowaniem, nitami na nosie - śliczny. Potem równie ładnie wykonany Fokker - ożebrowanie i rewelacyjnie perforowane kmy!!! Łukasz do końca twierdził, że to papier - ja nie wierzę! Stawiam na blaszki :) Trzeci to Avenger KLASA SAMA W SOBIE - wiadomo kogo :)

c.d.n. samolotow

 
27-05-03 21:08  Re: [foto] Tuchów 2003
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Cieszę się, że w miarę ostre wyszło zdjęcie Spita p. Leszka Góry. Dlaczego? Bo jest on w skali 1:50. To nie jest pierwszy "mały" model p. Leszka. Wcześniej zadziwił świat swoim Zero, ale niestey do Tuchowa go nie przywiózł... Dalej mamy Czarną Wdowę bez nosa i Wyżła - były wystawione dwa egzemplarze - lepiej i gorzej wykonany. Ten jest lepiej wykonany.

c.d.n.

 
27-05-03 21:20  Re: [foto] Tuchów 2003
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Teraz przeskoczę tematycznie, na kosmos. Rakiety Pana Grabowskiego, który oczywiście był na konkursie (jak i wcześniej wymieniony p. Leszek Góra). Potem Columbia. Te modele robią wrażenie :) Niestety, to jedyne ostre zdjęcia kosmicznych machin, więc trecim jest (też jedyne ostre) zdjęcie lokomotywy - nie wiem co to jest, oprócz tego, że palacz węgiel w nią sypie... ;-)

cdn już zaraz...

 
27-05-03 21:35  Re: [foto] Tuchów 2003
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Teraz klimaty morskie. Jeszcze raz przypominam, że pokazuję tylko przebrane zdjęcia - zrobiłem ich w sumie około 150. Samych okrętów podwodnych było jakieś 20 sztuk, okrętów, żaglowców - myślę że ponad 40-50 - jeśli dobrze pamiętam. Niestey żaglowce pstrykałem już z uszkodzonym serwem i zdjęcia są nieostre :-(

cdn (tylko skoczę na dymka)

 
27-05-03 22:05  Re: [foto] Tuchów 2003
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Znowu zmiana klimatu. Pojazdy. Pierwsze trzy miejsca - Szilka, cos czego nie pamietam i BWP - bardzo podobne do siebie - najezone akcesoriami, nowoczesne pojazdy, Szilka zmechanizowana - ruchome dzialka, wszystkie poprawnie i czysto zrobione. Nuda ;-) Obok nich "majstersztyk", odświeżony stary model GPM, unikat na konkursach, dopieszczony T-28 Grześka Litwina. Grand Prix GPM - zdecydowanie zasłużone. Na zdjęciach Hummer, Cromwell i kawałek stołu z modelami pojazdów, a na pierwszym planie Star z MM


cdn - zaraz jeszcze parę pojazdów...

 
27-05-03 22:22  Re: [foto] Tuchów 2003
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Ostatnie z ostrych zdjęć pojazdowych. Zagalopowałem się trochę i modemowcy będą mnie przeklinać.... ;-) Wydaje mi się, że już ponad 1,5MB zdjęć wrzuciłem mimochodem... W takim razie już kończę, a jutro postaram się to zmniejszyć (może miniaturki w całym wątku zrobię) i dorzucę coś jeszcze. Teraz Stug - Twoja kolej :)

cdn już jutro
sorry modemowcy 8-]

Konradus

 
27-05-03 22:30  Re: [foto] Tuchów 2003
pompier     

oj ten Star mnie się podobać :))))))

 
27-05-03 22:42  Re: [foto] Tuchów 2003
Slawek 

 

Wow, widze ze nastepna udana impreza, Cacy!! Dzieki za fotki! Naprawde jest na czym oko zatrzymac, szkoda ze tak wyszlo z tym aparatem.

Rzeczywiscie laduje sie chwilke:) ale warto!!:)

Czesc,

Slawek

_______________

Okrety wspolczesne

 
27-05-03 23:33  Re: [foto] Tuchów 2003
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Konrad moze wrzucisz na jakis czas wszystkie fotki na serva ? nawet te nie ostre :)

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
27-05-03 23:48  Re: [foto] Tuchów 2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Orlik i Konradus napisali dużo o modelach, ja trochę o czym innym:)))

Najbardziej klawo było pod względem towarzyskim, szczególnie po przyjeździe Konrada, którego nikt się w Tuchowie nie spodziewał, chociaż cichą nadzieję mieliśmy cały czas:) Warto było się spotkać na żywo, takich rozmów jak te w Tuchowie, nie da się po prostu prowadzić przez Internet... Ale i "modelarsko" było super, ogólnie stwierdzam więc, że to było TO! Jeden z najlepszych majowych weekendów w życiu:))

Spaliśmy w czwórkę - Konrad, Orlik, nasz kierowca Sławek i ja w szkole, w specjalnej sali sypailnej na 4 osoby:)). Łukasz chciał nas wycyckać i szyko poleciał do łóżka przy oknie, po czym na nie siadł z tryumfalnym usmiechem... i okazało się, że te piękne łoże jest zarwane:))) Piękna dziura na całej szerokości i w połowie długości:)) Kładąc się w tej formie, nie można już było zrobić żadnego ruchu:)) Jak się później okazało - na szczęście!!! Rankiem bowiem Orlik odkrył dwa piękne, duże gwoździe, wystające z boku łóżka, do kltórego była przytwierdzona wielka decha. Na szczęście nic się nie stało... Ale najgorsze nie było wcale to łózko:))...

Jeszcze w sobotę wypróbowaliśmy kibelek szkolny, właściwie trzy kabiny:) Pierwszy poszedłem ja - pierwszy kibelek - porażka, nie do użytku, sprzątaczka dawno tam nie zaglądała:)) Dwa następne - o zgrozo!! - zakmniete klapay sedesów, trzeba dźwigać;))) No cóż, wybór padł na ostatnią kabinę, bo tam jedynie był papier;))) A więc zamykam drzwi... i nie mogę się ruszyć:)) Od krawędzi sedesu do zamkniętych drzwi było z 5 cm:))!! No cóż było robić, otworzyłem drzwi i nogi wystawiłem na zewnątrz.. Za chwilę przyszedł Łukasz w tej samej sprawie... Ponieważ po mnie kabina numer 3 była tymczasowo niedostepna dla zwiedzających, jego wybór padł na nr 2:) Nie mówiłem mu o moim odryciu, więc za chwilę pękaliśmy ze śmiechu, gdy próbował się zamknąć w środku:) Nie dało rady:)) Konrad dopiero w niedzielę rano postanowił wybróbować kible - jako najdrobniejszy z nas miał większe szanse na godne warunki...wiadomo czego:) Przychodzę do pomieszczenia łazienkowo-WC i widzę Konrada za szybą - stoi odwrócony twarzą do szyby:)) i Stoi...:)) W końcu wychodzi i mówi "nie da się":))) Rozbawiło nas to do łez:)))) PO prostu klu programu:)))

O rany, przepraszam za te "wulgaryzmy", ale oprócz poważnych rzeczy, chciałem Wam zilustrować, jak było zabawnie i to chyba powteirdzą Konrad i Orlik, bo Grzesio Nowak spał niestety z sędziami:))

Ale poważnie - osobiście jeśli chodzi o mój "występ" na zawodach podobały mi się 3 rzeczy (kolejność przypadkowa) :

1. Rozmowa z Panem Jurkiem Mazgajem, który sędziował wraz z Panem Olkiem Dudą klasę "Pojazdy gąsienicowe", która podniosła mnie ogromnie na duchu, gdyż po zajęciu 4 miejsca (brakowało 1 punkcika:)), byłem troszkę podłamany, ale to chyba normalne, to najgorsze miejsce dla zawodnika.

2. Niespodziewana nagroda specjalna GPMu, którą wręczył mi Grzesiu, do teraz jestem w szoku!!!!! Tym bardziej się cieszę, że kryteria wyboru były proste - na zasadzie - "ten model mi się najbardziej podoba". Przy okazji, dzięki MIchał za gratulacje:)

3. Opinie moich kolegów - forumowiczów - o mojej pracy, a szczególnie Konrada, którego głownym powodem przyjazdu była chęć zobaczenia modeli Mustanga, Avengera i mojego. NIESAMOWITE jak dla mnie. Dziękuję Wam za miłe słowa, dla mnie jednak najważniejsze było , ze mogłem Was poznać (Konrad, Grzesiu, Hayabusa, Drewal z kolegą:)), Orlika już znam na zywo od dłuższego czasu:))

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-05-03 00:04  Re: [foto] Tuchów 2003
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Hejka!
Jak piszą wszyscy to wszyscy ( Derwal. Hayabusa, czekamy na Was). Jak już wiadomo w ostatni łyk-end odbyły się na raz 3 modelarskie imprezy – konkurs w Radomiu ( gemol ), Śrubka w Żywcu i ten trzeci – w Tuchowie. Na ten ostatni konkurs miałem zaszczyt być zaproszony jako sędzia i postaram się zrelacjonować tę imprezę „z drugiej strony zielonego stolika”. O celowości organizowania trzech imprez jednocześnie nie będę się rozpisywał, chociaż wydaje mi się to co najmniej mało rozsądne – jedyne wytłumaczenie do nałożenia imprez w czasie i to raczej takich o charakterze lokalnym widziałbym gdyby np. jedna odbywała się na północy kraju a druga na południu.
Droga jak już napisał Konradus, im bliżej Tuchowa tym ładniejsza, górzysta i ubarwiona dodatkowymi atrakcjami – a to zlot motocyklistów, a to czołg T 54 w komisie samochodowym do sprzedania, a to w okolicy Pacanowa zginął mi 5 bieg.
Na miejscu okazało się że konkurs modelarski jest jedną z imprez zorganizowanych aby uświetnić Dni Tuchowa.
Na miejscu powitał mnie organizator – pan Marek Mikos. Zgłaszanie modeli odbywało się do godz. 13.00, ok. 14.00 sędzia główny, którym był pan Leszek Góra z Bielska Białej zebrał nas na odprawę – okazało się że jest zgłoszonych ok. 380 modeli i wszystko to ocenić ma 19 sędziów. Szybka decyzja - i utworzono 9 zespołów sędziowskich ( 8 dwu i jeden trzyosobowy) i po przydzielano każdemu odpowiednie klasy. Oczywiście zachowano zasadę w myśl której nie może sędziować danej klasy osoba, która zgłosiła w niej do udziału w konkursie swój model.
Mnie (razem z kolegą Piotrem ze Skawiny, niestety nazwisko wyleciało mi z pamięci...) do oceny przypadła klasa okrętów ( jak tylko jeden Grzesiek Nowak na konkursie sędziuje, to co ma innego oceniać jak nie tą klasę właśnie;-), mam nadzieję Grzesiu, że godnie Cię zastąpiłem). Po podzieleniu na poszczególne grupy wiekowe „wyszło” nam po kilkanaście modeli w jednej klasie. Na pierwszy ogień do oceny poszła grupa seniorów... i tu pierwsze rozczarowanie – nie było suuuper zrobionych modeli, kilka było zupełnie przeciętnych, no cóż, nie można jednak oczekiwać w każdym miejscu w Polsce modelarzy klasy Tomka Guza.
Pierwsze miejsce zajął Shokaku (albo Zuikaku 1:200) z GPM, 2 – kuter rybacki Koł...z Promodelu, 3 – Błyskawica z MM. I tu kilka słów na temat tzw. Konkursowych modeli – w wyniku posługiwania się w pracy sędziowskiej regulaminem który jest ....taki jaki jest, na pierwsze miejsce wysunął się model trudniejszy, promowany większym wkładem pracy i ilością szczegółów, natomiast na drugie miejsce spadł model czyściej i staranniej wykonany, co z tego , skoro prostszy.. Stąd pierwsza uwaga dla zawodników wystawiających model na konkursie – warto zawsze zastanowić się jaki model brać na taki konkurs ( czyli wystawiać tzw. konkursowy model).
Po ocenieniu klasy seniorów przeszliśmy do oceny następnych grup wiekowych – i tu pierwsza niespodzianka – jeden model (Missouri 1:200 GPM) zgłoszono jednocześnie pod dwoma numerami startowymi – jednym jako młodzik, drugim jako junior. Mamy problem – albo dyskwalifikacja modelu, albo „szukanie” właściciela. Zaczynamy szukać – niestety wymogiem regulaminowym jest to, aby zespół sędziów w komisji nie wiedział „czyj” jest model (ma to podobno utrudnić promowanie znajomych przez nieuczciwych sędziów, z tym że konia z rzędem temu kto sądzi, że sędziując na kilku imprezach ten sam model, na następnej nie pozna się że zrobił go X czy Y), przekopujemy się przez dokumentacje – i pod jednym nr i pod drugim nr startowym brak takowej – zawodnik nie zgłosił żadnej dokumentacji - kolejny powód do dyskwalifikacji modelu, albo do znacznego obniżenia wyniku punktowego. Dopiero po sprawdzeniu przez organizatora kart startowych okazuje się że „faktycznym” właścicielem modelu jest junior.
Drugą „niespodzianką” był model który znalazł się w grupie wiekowej młodzików ( przypomnę – wiek do lat 13) SMS Moltke z Modelika 1:200. Powiem tylko że model ten spokojnie znalazłby się na „pudle” w grupie wiekowej seniorów, w związku z czym mam dużą prośbę – może ktoś znajdzie gdzieś na innym konkursie tego rewelacyjnego młodzika, może warto śledzić jego dalsze losy, bo jeśli się buduje taaaakie modele w tym wieku, to ja nie wiem co będzie za kilka lat – dość tylko powiedzieć że zajął ten model 1 miejsce.
Zakończyliśmy prace ok. 21.00 i udaliśmy się na miejsce wypoczynku, ja żałuję tylko że Konradus & ekipa z Forum spała gdzie indziej i nie miałem za dużo czasu na rozmowę z nimi.
W niedzielę obejrzałem sobie inne modele – rewelacja dla mnie były modele Sopwith Pupa z MM, Fokkera Dr.I z MM i PZL P 11 C z Fly Modelu – rewelacja i klasa sama dla siebie – autorem (podobno) jest pan Dariusz Czylok z Bielska Bialej.
Poza tym z samolotów moje oko cieszyło się na widok Czarnej Wdowy (MKF) i Wyżła ( Quest) a także innych „parasolek” z I WW – np. Fokkerka D VII w malowaniu niemiecki z GPM. Orlik pokazał też swojego Avengera i Mustanga, a wielkością wszystko przytłaczał Herkules z Fly-a.
Na pancerce się nie znam, ale myślę że Stug jak najbardziej zasłużenie „zgarnął” Grand Prix GPM za najlepiej wykonany model z wycinanek tej firmy – nie miał konkurencji ani na morzu, ani na lądzie, ani w powietrzu...
W odrzutowcach moją uwagę zwrócił model Su 22 M3 z Hobby Modelu (bardzo mi się zaczyna podobać ten typ samolotu, a po zrobieniu prezentuje się bardzo ładnie.
Było tez sporo budowli, rakiety, żaglowce, oddzielnie oceniano klasę okrętów podwodnych ( bardzo ładnie prezentują się U-booty typ II z Fly-a po zrobienu), modele kolejowe i figurki, ale ze względu na pewną egzotykę dla mnie tych modeli nie podejmuję się szczegółowego ich opisu.
Konkurs zakończył się rozdaniem nagród ok. godz. 15.00, dodatkową atrakcją był fakt wręczania ich przez Ministra Bezpieczeństwa Publicznego i Administracji i przez pełnomocnika z MONu ( w końcu konkurs o armatę gen. J. Bema zobowiązujeJ)
Pożegnalne fotografie (pytanie, czy nie obciążą naszego konta jak zmieni się „na górze” opcja politycznaJ) i w drogę – Tarnów, Kielce, Piotrków i Łódź. Do zobaczenia za rok!

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
28-05-03 00:04  Re: [foto] Tuchów 2003
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

nie da sie hahahaha :D
StuG moje gratulacje !!

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
28-05-03 07:47  Re: [foto] Tuchów 2003
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

No to naprzód!
Byłem w Tuchowie w niedzielę i ... było super fantastycznie!!!:). To była moja pierwsza taka impreza. Ile było modeli to już wiecie, coś niesamowitego-przynajmniej dla mnie, myślę jednak, że nie tylko dla mnie. Ale najważniejsze jest to, że poznałem wspaniałych ludzi z naszego forum, które zrobiło z nas wszystkich jedną wielką modelarską rodzinę. Teraz wiem to na pewno, a to dlatego, że czułem się tak jakbyśmy się znali od zawsze.
Było wesoło i kartonowo. Łukasz nauczył mnie dwóch fajnych rzeczy: "brudzenia modeli":), i robienia pasów przy fotelu pilota. A chyba nie wszyscy wiedzą, że pasy w jego Mustangu mają nawet sprzączki!!! Zresztą widzieć ten modal na żywo to ... ech co Was będe dobijał:) A model Grześka to poprostu fantazja, nawet napis zrobił trójwymiarowy, wyglada jak prawdziwy nic tylko siadać, jechać i strzelać:)
Mam tylko jedno pytanie: jak to sie stało, że nie poznałem Drewala-ukrywał się, czy przybył jak ja wybyłem?

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
28-05-03 08:31  Re: [foto] Tuchów 2003
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
>Stug
>..W końcu wychodzi i mówi "nie da się":)))

No tak. Zdesperowany byłem, ale usiąść na tronie się jednak nie dało. Było poważne zagrożenie katastrofą budowlaną... ;-)

>Grześ Nowak
>rewelacja dla mnie były modele Sopwith Pupa z MM, Fokkera Dr.I
> z MM i PZL P 11 C [....]autorem (podobno) jest pan Dariusz Czylok

Racja, zapomniałem o tej P-11! Ja też dałbym sobie głowę uciąć, że to modele zrobione przez jedną osobę, ale podobno właśnie nie(?)... P-11 powinienem mieć jedno zdjęcie w miarę ostre, ale ten właśnie model był prezentowany swego czasu w KFie. Właśnie na jego przykładzie Lukasz pokazywał Hayabusie jak "brudzić" model, żeby nie wyglądał jak brudny :)

>Hayabusa
>..jak to sie stało, że nie poznałem Drewala

Drewala ja też nie poznałem, przyjechał już po moim wyjeździe.

Durzucę jeszcze 3 zdjęcia. Na pierwszym P-11c, o której wyżej mowa, na drugim najnowszy messerek z MM, a na trzecim - medalista, Hellcat z AH

Pozdr,
Konradus

 
28-05-03 08:36  Re: [foto] Tuchów 2003
Maruda 

 

I ja byłem w sobotę, choć krótko. Cieszę się że "Shokaku" zajął I miejsce, bo był moim faworytem (jak opuszczałem wystawę nie znałem jeszcze wyników). Na jego pokładzie samolotów była cała eskadra ! No i do tego wymiary - około 1,8m. Bardzo mi się również podobało wykonanie olinowania w Bismarcku.
To samo T-28 Stuga - świetnie zrobione nity, na zdjęciu Orlika nie widać tego tak dokładnie.

 
28-05-03 08:47  Re: [foto] Tuchów 2003
Drewal   

Szkoda ze niei poznalem wszystkich, ktorzy mieli okazje tam byc.
Na miejscu zjawilem sie w niedziele o 12:00, to byl blad - tzreba bylo jednak przywlec sie dzien wczesniej. Specjalnie sie nie krylem, musialem tylko skorzystac z przykonkursowych ogrodkow - dla pokrzepienia bo droga byla dosc ciezka, stroma, a zar lal sie z nieba - pewnie w tym czasie rozminelismy sie z Hayabusa (nastepnym razem trzeba sie zaopatrzyc w podkoszulek z napisem na plecach, wtedy nikt nie bedzie mial watpliwosci kto jest kim, przykladowy napis www.konradus.com + ksywka :-).
Impreza w Tuchowie dla takiego szarego zwiedzacza jak ja byla znakomita, blisko 400 modeli zgromadzonych w jednym miejscu, tego sie nie da opisac (a tym bardziej zobaczyc na zdjeciach - nie dlatego, ze sa nie ostre ;-) Cala masa wszelkiej masci latajacego badziewia, od druciakow do wspolczesnych odrzutowcow, duza ilosc smiglowcow i pancerki (na ktorej wogole sie nie znam, z tym, ze fajnie poogladac bo robi wrazenie). Tak jak pisal Grzegorz plywadla (z wyjatkami) byly raczej malo ciekawe. Do tego wszystkiego gwozdz programu - koledzy z forum. Tak na marginesie to modeli Orlika i Stuga szkoda nawet opisywac, to trzeba zobaczyc.
Bylo naprawde rewelacyjnie, kto nie byl niech zaluje.

* Pod koniec imprezy wydarzyl sie bardzo niemily incydent, ktos probowal podmienic radziecka rakiete Wostok, na szczesie wszystko sie dobrze skonczylo ;-)

Specjalne pozdrowienia dla Orlika, Stuga

 
28-05-03 08:52  Re: [foto] Tuchów 2003
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

wish i were here ...... [or there ?]

 
28-05-03 10:32  Re: [foto] Tuchów 2003
Kacper   

Witam,
czyj ten Me-109 z MM?
Właśnie się za niego zabnieram...
Pozdrawiam,
Kacper

 
28-05-03 10:45  Re: [foto] Tuchów 2003
Kinio 

 

Konradus: Ten Messer to na pewno z MM? Bo jakos dziwnie wyglada (kamuflaż jakiś taki mniej dokładny).

Kinio GG :1789427

 
28-05-03 12:17  Re: [foto] Tuchów 2003
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dobrze, Grześ, że byłeś w Tuchowie - nieważne, ja czy Ty, ważne, że nasze imię i nazwisko było godnie reprezentowane! Hehehe!
Ja musiałem z żalem Markowi odmówić przyjazdu do Tuchowa z przyczyn imprezowo-familijnych... Aż żal mnieściska, ale cóż... Może za rok.

MacGregor

 
28-05-03 12:24  Re: [foto] Tuchów 2003
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Drewal, podkoszulek z napisem nic by nie dał, bo o 12 już mnie w Tuchowie nie było:) Ale pomysł mi się podoba:)

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
28-05-03 12:44  Re: [foto] Tuchów 2003
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

>Kinio
>Konradus: Ten Messer to na pewno z MM?

Sprawdze to po powrocie do domu. Myslalem, ze to ten. Zasugerowalem sie serduszkiem.... ;-)

Pozdr,
Konradus

 
28-05-03 13:22  Re: [foto] Tuchów 2003
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

>MacGregor - a żałuj Grzesiu, żałuj, bo było za....ście! Sam widzisz jaka była ekipa:-)
>Orlik - Hayabusie wytlumaczyłeś na czym polega cieniowanie i z czym się to je, może na Forum też byś to powtórzył, podejrzewam że kilka osób może się tym zaineteresować...

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
28-05-03 17:50  Re: [foto] Tuchów 2003
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Opisując cieniowanie chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować Darkowi Czylokowi, bo dzięki niemu poznałem tą technikę!!!
Kiedy już zaopatrzymy się w "czysty"model, tj. bez żadnych zabrudzeń, okopceń, itp. a chcielibysmy sami, we własnym zakresie wykonać lekkie ślady eksploatacji wystarczy zaopatrzyć się w SUCHE kredki pastelowe (najlepiej ciemno szary lub czarny) oraz (już przetestowany przez Darka Czyloka) lakier bezbarwny matowy Pactry. Dodam tylko, że Pactrowy lakier nie zostawia białego zabarwienia po wyschnięciu. Ale wracając do tematu... Opis nie dotyczy papieru kredowego!!!
Na sklejonej uprzednio powierzchni w miejcach podziału blach lekko (baaardzo lekko) cieniujemy taką kredką (dla mniej doświadczonych lepiej spróbować na zwykłym kartonie). Możemy sobie przy okazji pomóc, rozcierając ją suchym pędzlem lub bardziej brutalnie - palcem. Oczywiście do momentu zaimpregnowania kredki lakierem - ta ostatnia będzie się zcierać. A więc, matowa Pactra w ruch i... delikatna warstwa lakieru powinna płynnie rozmyć po powierzchni naniesioną smugę z kredki pastelowej. Jeżeli ktoś będzie chciał przetsetować tą techikę niech zapamięta - SUCHA KREDKA PASTELOWA!!!

 
28-05-03 18:15  Re: [foto] Tuchów 2003
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Tzw. suche pastele można bez problemu kupić w sklepach z artykułami szkolnymi , a z całą pewnością w sklepach zaopatrzenia artystów plastyków. Można kupować w zestawach jak również na sztuki.

Rajkub

Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
28-05-03 20:24  Re: [foto] Tuchów 2003
mariusz w   

a zdjęcia żaglowcow chociaż jedno

 
28-05-03 21:25  Re: [foto] Tuchów 2003
pompier     

Wtrącę swoje trzy grosze. Suchą pastelę doskonale - po jej sproszkowaniu - nanosi się pędzelkiem lub pacynką od cieni do powiek (najlepiej zakosić ją z kosmetyczki żony, lub mamy ;)). Dużo łatwiej w ten sposób uzyskać łagodne przejścia kolorów, a i nie ma możliwości uszkodzenia modelu.

 
29-05-03 08:35  Re: [foto] Tuchów 2003
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Konrad, dajcie foty w jakąś szufladkę, żeby nie zginęły w czeluściach foruma. I tak ze wszystkimi konkursami - wyjdzie z tego opasły tom fotek z tym co tygrysy lubią najbardziej...
A poza tym wypada żałować, że morze nie leży bliżej konkursowo-modelarskich rejonów naszego pięknego kraju, wtedy miałbym może okazję spotkać sie z wami poza rzeczywistością wirtualno - forumową. ale moze kiedyś...?

pzdr
-----------
ams



 
29-05-03 22:15  Re: [foto] Tuchów 2003
modelmaniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Muszę , albo inaczej, Pragnę Srdecznie Podziękować kol. Konradusowi za pojawienie się na konkursie i tez dziękuję wszystkim Kolegom Wojownikom Bumażnym, którzy z taką atencją wypowiedzieli sie na Forum i którzy wzięłi udział w Konkursie . Znaczy to bowiem ,że zaczynamy sie jednoczyć, "Ci od wystaw i konkursów "i "Ci ktorzy tylko dla siebie". Cieszę sie tym bardziej ,że jakby za mojego życia jeszcze, spełnia sie moje marzenie o zjednoczeniu "sił i środków" Bardzo piekne zdjęcia i robione przez znającego opór materii tzn takze wielkiego znawce fotografowanego tematu, a musze stwierdzić ,że to bardzo trudna sztuka. Było mi bardzo miło poznac wszystkich kolegów z Grupy i żałuję iż nie mogłem uczestniczyć w spotkaniu " integracyjnym" no ale świństwem byłoby podnosić koszty organizatora, mając do domu tak blisko. Wprawdzie również oceniając Konkurs i wystawione modele wysoko , mam pewne zastrzeżenia organizacyjne, które przekaże kolegom sędziom dla uniknięcia tychże w przyszłości. Cieszę sie również ,że pobyt na naszej Ziemi Tarnowskiej zapisał się w Waszej łaskawej pamięci tak miło i za słowa pochwały serdecznie dziękuję w imieniu Marka Mikosa, któremu przekaże je niezwłocznie.

mm

 
01-06-03 09:40  Re: [foto] Tuchów 2003
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
No nareszcie i ja cosik wstawić mogę:)

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
01-06-03 10:58  Re: [foto] Tuchów 2003
MarJan   

Piękne,piękne,piękne .....

>>>>>>>>>>>>>>> POZDRAWIAM <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024