FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
05-01-06 12:57  Re: Reling który lepszy?
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

odtłuszczałeś drut? słupki bedziesz przyklejłą do pokładu czy wbijał w przygotowane otworki?

 
05-01-06 14:07  Re: Reling który lepszy?
kari   

Jeśli chodzi o to, który reling jest lepszy - moim zdaniem najlepszy jest reling kadlubka, potem długo nic ... i dalej fototrawiony i laserowy. Dlaczego taki wybór? Bo reling kadlubka wygląda naturalnie, a dwa pozostałe nie (jak żyję nie widziałem relingów płaskich, czy też oprzekroju kwadratowym). Co nie znaczy, że nie można ich użyć do modelu. Wybór należy do Ciebie.
Pozdrawam.
--------------------------------------------------------------

 
05-01-06 16:58  Re: Reling który lepszy?
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Drut jest prosto ze szpulki, bez odtłuszczania. Do pokładu przyklejam klejam CR (Taki wikolowaty). Na łukach stoi samodzielnie, a na dłuższych prostych odcinkach co trzecie czwarte przęsło można podeprzeć odkosem. Zresztą na okrętach takie podpórki są normą. Jeżeli wieczorem zdążę dokończyć rufę RICHELIEU to umieszczę fotki jak to wychodzi.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
05-01-06 21:43  Re: Reling który lepszy?
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

kadłubek,

efekt rewelacyjny !!!
mam pytanie natury technicznej - czym kleisz drut nawojowy?

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
05-01-06 22:45  Re: Reling który lepszy?
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Kleiłem super glu ( polecam kupno orginału ponieważ tanie podróbki robią przykre niespodzianki.
A teraz obiecane zdjęcia, tak wygląda reling po zamocowaniu.


--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
22-09-11 00:33  Odp: [Technika] Reling który lepszy? fototrawiony czy ciety laserem?
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Widzę że reling - (karton czy blacha) nurtuje okrętowców od dawna.

Mam pytanie do Was: Jak zachowuje się obecnie reling kartonowy cięty laserem na modelach, które zostały wykonane kilka lat temu? Czy nadal reling trzyma właściwy kształt i kolorystykę? Czy jest tak samo trwały po latach jak reling wykonany z blachy fototrawionej?

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
22-09-11 21:18  Odp: [Technika] Reling który lepszy? fototrawiony czy ciety laserem?
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja użyłem relingu fototrawionego na Richelieu. Po 3 latach (w sumie to niewiele) reling nie zmienił ani kształtu ani kolorystyki. Jak będzie później, trudno powiedzieć. Pewnie z czasem trochę wypłowieje, ale model pewnie też, więc kolorystyką nie powinien odbiegać. Kształtu raczej nie zmieni, bo model jest w gablocie i nikt go nie dotyka.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
23-09-11 00:50  Odp: [Technika] Reling który lepszy? fototrawiony czy ciety laserem?
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Dzięki Spychacz za info. Blacha wiadomo jest wytrzymała. Interesuje mnie bardziej długoletnia wytrzymałość relingów kartonowych cietych laserem. W tym nie mam doświadczenia. Zastanawiam sie - czy można zaoszczędzić kasę kupując reling papierowy, czy też lepiej dołożyć kilka groszy do blachy i mieć spokój na wiele lat.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
23-09-11 06:57  Odp: [Technika] Reling który lepszy? fototrawiony czy ciety laserem?
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W poprzednim poście zaszła pomyłka. Oczywiście na Richelieu użyłem ciętego laserem, a nie fototrawionego.
Czy warto zaoszczędzić? Moim zdaniem nie. Fototrawiony łatwiej się formuje, szczególnie na łukach, no i przede wszystkim wygląda estetyczniej. Ma cieńsze słupki i poprzeczki niż cięty laserem.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
02-10-11 16:53  Odp: [Technika] Reling który lepszy? fototrawiony czy ciety laserem?
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja uważam, że najlepszy reling jest własnej roboty - z drucików, żyłki itp

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024