FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-06-11 21:22  [Relacja] GAZ 67B - Modelik 7/02 - 1:25
AdamZzz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
To moja pierwsza relacja na tym forum. Do tej pory tylko podglądałem. Skłamałbym mówiąc że to mój pierwszy model. W swoim życiu trochę ich skleiłem, jednak od ostatniego miałem kilkanaście lat przerwy. Dopiero niedawno przypadkowo znalazłem Konradusa i zachęcony wyczynami co poniektórych forumowiczów postanowiłem odkurzyć to szlachetne hobby. Ale..dość pisania.. do działa jak mówią ;)

Na pierwszy ogień poszedł model GAZ-a 67 B z wydawnictwa Modelik. Aby tradycji stało się zadość - okładka:



Model ten wybrałem gdyż wydawał mi się nieskomplikowany i pomyślałem że szybko go skończę. Niestety myliłem się w obu przypadkach.
Mimo że uważam się nieskromnie za osobę inteligentną, rysunki montażowe zabiły mi niezłego ćwieka na dłuższą chwilę. Boleśnie przekonałem się też że upływający czas nie jest sprzymierzeńcem modelarza a stopień zdetalizowania i skomplikowania dzisiejszych modeli znacznie się różni od niegdysiejszych wycinanek.

Jednak jeśli powiedziało się "A" trzeba dalej pchać kamora pod górę...Ochoczo wziąłem się do pracy i po paru godzinach byłem gotów wrzucić pierwsze zdjęcia na forum. Kiedy jednak emocje opadły, postanowiłem przyjrzeć się temu co zrobiłem krytyczniej. Ku mojemu przerażeniu okazało się że rama i podwozie sklejone przeze mnie, dość różni się od założeń? projektanta i zgromadzonych zdjęć. Ramę musiałem odrywać od podwozia, w skutek czego obie części mocno ucierpiały. Wiele gorzkich słów padło tego wieczora a ja byłem bliski zakończenia relacji na starcie..
Obiecałem sobie jednak że relacja będzie kontynuowana a cała historia będzie dobrą lekcją pokory.

P.S. Wiem że wstęp trochę długi, ale musiałem gdzieś zrzucić te negatywne emocje ;) Podwozie wymagało podklejenia a ramę dało się doprowadzić do stanu używalności. Model najprawdopodobniej będzie malowany. Stan prac na dzień dzisiejszy :



Jestem otwarty na wszelkie komentarze :)

 
13-06-11 21:37  Odp: [Relacja] GAZ 67B - Modelik 7/02 - 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Będę kibicował. Kumpel ma takiego ale ...w skali 1:1 :). Jak byś potrzebował jakieś zdjęcia oryginała, które by pomogły w sklejaniu to daj znać, mogę podejść do niego, pstryknąć fotkę i wkleić.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-06-11 15:43  Odp: [Relacja] GAZ 67B - Modelik 7/02 - 1:25
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Zasiadam i kibicuje , sam kiedyś sklejałem ten model ale przepadł jakość wiec nie pamietam jak sie sklejał. Najważniejsze jest zeby sie nie załamywać i iść do przodu. Powodzenia życzę:)

 
19-06-11 16:02  Odp: [Relacja] GAZ 67B - Modelik 7/02 - 1:25
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam
po kibicuję ,a że ten model sklejałem trochę ponad rok temu to dokładnie pamiętam ile problemów było z nim ,a przede wszystkim z rysunkami które są mało czytelne . powodzenia w budowie .

--

i pierwszy błąd jaki masz to nie wycięte 3 prostokąty w przedniej części podłogi ,te na zielonym tle

Post zmieniony (19-06-11 16:17)

 
22-09-11 19:43  Odp: [Relacja] GAZ 67B - Modelik 7/02 - 1:25
AdamZzz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie. Po długiej przerwie spowodowanej nawałem pracy zawodowej postanowiłem wrócić do relacji i przesunąć się choć trochę ku końcowi. Prawdę powiedziawszy straciłem cierpliwość do tego modelu i traktuje go już bardziej jako poligon do testowania nowych technik.
Póki co pominę poszczególne etapy budowy i narzekanie na nieczytelne instrukcje itp. Na dzień dzisiejszy model wygląda tak:



Model malowany ręcznie pędzlem, więc wygląda jak widać.

 
22-09-11 20:43  Odp: [Relacja] GAZ 67B - Modelik 7/02 - 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witam serdecznie.Trudno coś zobaczyć na tym zdjęciu.Kiepska rozdzielczość,za to wielkość ogromna.Na pocieszenie powiem Ci,że mój małżonek też jest zszokowany stopniem detalizacji dzisiejszych modeli.Do tej pory kleił same MMy.Mnie się wydawało,że Modelik zawsze miał doskonałe instrukcje i rysunki montażowe.Z tych modeli,co do tej pory skleiłam nigdy nie było problemu.
Życzę powodzenia w budowie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
23-09-11 20:21  Odp: [Relacja] GAZ 67B - Modelik 7/02 - 1:25
AdamZzz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Co do modelika to rzeczywiście inne modele które posiadam, prezentują się dużo lepiej. W tym jest zbyt dużo możliwości interpretacji. I co ciekawe lepiej nie kierować się intuicją, gdyż w kilku przypadkach miejsce posadowienia części nie pokrywa się z miejscem przeznaczonym na nią. Tak było np z podłogą, która ostatecznie powinna przylegać cała do ramy. I lepiej nie sugerować się poprzeczną belką, która to wychodzi przesunięta na podłodze w stosunku do mocowania na ramie. Nie zgrane są też linie na obejmy piór resorów. A same obejmy wyglądają na zaprojektowane na dużo grubsze pióra. Tylnia część podłogi jest teoretycznie przewidziana do mocowania do ramy jak zaznaczono. Na moich zdjęciach przykleiłem ją inaczej (jak w prawdziwym samochodzie). Jeśli ktoś przyklei ją tak jak jest zaznaczone, najprawdopodobniej nie wklei zbiornika w zaznaczone miejsce bo przeszkodzą w tym zastrzały ramy. Na pocieszenie mam to że prawdopodobnie bez problemu wklei wnęki w podłodze, które to ja będę musiał pewnie przerobić. Tyle póki co.
Szkoda bo model interesujący. Sklejającym polecam jednak uzbroić się w cierpliwość i przewidywać kilka posunięć w przód ;)

Jeśli chodzi o zdjęcia to chyba coś nie tak z moim sprzętem.. W miarę możliwości postaram się to poprawić w późniejszym terminie.

Post zmieniony (23-09-11 20:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024