FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-09-11 09:53  [nowość: MODELIK 20/11] pancernik SKJOLD z 1897 r.
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Mały duński pancernik obrony wybrzeża z przełomu XIX/XX wieku, sylwetką i wielkością przypominający monitor. Prosty model dla początkujących modelarzy, ale (jak sądzę) wielu doświadczonych modelarzy okrętowych też chętnie sklei go sobie jako przerywnik między jednym a drugim „wielomiesięcznikiem”. Można wybrać jedną z dwóch wersji okrętu w dwóch wersjach malowania (są zdublowane elementy): czarno-żółtawy z dziobówką (wersja z 1906 r.) lub szary ze zdemontowaną dziobówką - wersja z 1914 r.
Zeszyt A4 zawiera 6 arkuszy z częściami do wycinania, 5 stron z rysunkami montażowymi i 1 stronę z tekstem. Autor: Michał Glock. Cena detaliczna brutto zaledwie 24,00 zł. Do modelu jest dostępny zestaw wręg wycinanych laserowo w cenie detalicznej brutto 15,00 zł.
Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej w naszym sklepie internetowym, tam też można obejrzeć arkusze z częściami (komplet), rysunki montażowe i zestaw wycinany laserowo.
Uprzedzam pytanie które zawsze pada - nie dysponuję zdjęciami „surówki”.



--
JOL

 
23-09-11 10:36  Odp: [nowość: MODELIK 20/11] pancernik SKJOLD z 1897 r.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Zawsze czekam na nowości Modelika, szczegówlnie okrętowe. Nie wiem tylko dlaczego wszystkie inne modele Wydawnictwa maja surówki czy modele pokazowe a okręty nie ??
I potem duży zawód jak w przypadku Oklahomy.
Szkoda bo to zniechęca.

 
23-09-11 11:38  Odp: [nowość: MODELIK 20/11] pancernik SKJOLD z 1897 r.
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

zajrzyj do:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=193900&t=193900&filtr=0&page=1
Andrzej

 
23-09-11 12:30  Odp: [nowość: MODELIK 20/11] pancernik SKJOLD z 1897 r.
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jednostka tak szkaradna ze aż ładna;)

Ciekawe czy errata do Oklahomy wyjdzie...

 
23-09-11 17:48  Odp: [nowość: MODELIK 20/11] pancernik SKJOLD z 1897 r.
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Skjold mutancki, ale wygląda na szybki i łatwy modelik. Może być ciekawą propozycją dla chcących zlepić coś na szybko. ;-)

A na Oklahomie psów (jeszcze) nie wieszajcie. Miałem od dawna w planach jej sklejenie. Zaintrygowany odnalezionymi na niniejszym i innych forach wpisami o rzekomej niesklejalności burt w sekcji dziobowej postanowiłem podjąć wyzwanie i sprawdzić na własnej (Oklahomy) skórze, o co chodzi i czy się da.

Szkielet mam juz gotowy (skleiłem zestaw laserowy). Wstępne pasowanie oklein burt na dziobie pozwala mi stwierdzić, że wcale nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać patrząc na zdjęcia pokazane w innym wątku na niniejszym forum. Jest trudno dopasować okleiny ale (chyba) da się to zrobić (i to bez dodatkowego cięcia). Postaram się założyć w niedługim czasie jakąś relację i to zobrazować, bo moim zdaniem (przynajmniej na razie) krytyka tego modelu wcale mu się nie należy.

--

m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
26-09-11 08:25  Odp: [nowość: MODELIK 20/11] pancernik SKJOLD z 1897 r.
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wiem, że Michał opracował Skjolda z częścią podwodną i tylko specjalnie dla mnie przerobił go do standardu waterline.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024