FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-09-11 18:13  [R/G] Jelcz W640 JS - Orlik 7/04
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Cześć !

No to jedziem z drugą moją relacją na forum Konradusa. Pozostaję w tematach szosowych i relacjonował będę budowę Jelcza wywrotki z wyd. Orlik. Model opracował B. Kołek w skali 1:25. Ci którzy przeglądją moje galerie wiedzą , że raz już zbudowałem ten samochód , tyle , że z własna zabudową śmieciarki. Teraz też miałem różne pomysły na budowe , najpierw myślałem o ciągniku siodłowym z naczepą , później o skrzyniowozie , a suma sumarum postanowiłem zrobić tak jak przewiduje wycinanka , czyli wywrotke. Tu jeszcze dodam , że dokumentację zdjęciową będę nadal prowadził na niebieskim brystolu :))

Okładka :



Części składowe ramy :



I rama w całości :



Zrobiłem sobie też przednie koła ( z bieżnikiem szosowym ) , ale coś z farbą jest nie halo , gdyż strasznie się błyszczy. Lakierowanie bezbarwnym nic nie dało , błyszczy się jeszcze bardziej. Postaram się w najbliższych dniach zajrzeć do sklepu i poszukać innej farby. Mimo wszystko koła wyglądają tak :



I na razie by było - do następnego.
pzdr
Marcin

Post zmieniony (09-12-12 14:33)

 
18-09-11 20:01  Odp: [R] Jelcz W640 JS - Orlik 7/04
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Gratuluję zaczęcia nowego modelu. Ja też jestem w transie i po skończeniu Jelcza 004M wycinam Poloneza ambulans z Modelika. póki zapał nie ostygł. Jak widzę znakomicie wychodzą Ci koła, ja nie umiem tak ładnie skleic. Powodzenia.
Rysiu.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
18-09-11 21:07  Odp: [R] Jelcz W640 JS - Orlik 7/04
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Nie interesują mnie takie maszyny, ale jakimś cudem interesuje mnie ta relacja.
Będę kibicował! ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
18-09-11 22:58  Odp: [R] Jelcz W640 JS - Orlik 7/04
Hator   

Z tego, co pamiętam, to kabina i kiper są żółte, więc przy zbyt mocnym oświetleniu będzie wesoło, bez względu na kolor tła. :))
Wracając do właściwego tematu, to Jelcz w każdej wersji będzie ciekawym modelem.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
24-10-11 19:32  Odp: [R] Jelcz W640 JS - Orlik 7/04
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Cześć i czołem !

Zacznę od złych wieści , jakoś nie mam weny do klejenia Jelcza , oraz jako takiej cierpliwości , więc to co ujrzycie może wywołać mieszane uczucia , a mianowicie ; ni chol..y nie chciały mi wychodzić małe elementy , w związku z czym część z nich pominąłem ,a częśc bardzo uprościłem , a na koniec coby trochę to przykryć ochlapałem ( bo ciężko to nazwać pomalowanym ) wszystko czarną farbą. Po kolei.
Tylne zwieszenie - resory i mosty :



Bębny są sklejone beznadziejnie i niepomalowane , gdyż całkowicie chowają się w koła i w ogóle nie będzie ich widać. Brakuje jeszcze takich łączników i wału , ale te dorobie później.

Przednie zawieszenie :



Zderzak :



Niestety światła zaparowały , od nadmiaru SG :-(

No i całość :



No to teraz czas na koła.
Do następnego - papa

Post zmieniony (24-10-11 19:33)

 
25-10-11 18:46  Odp: [R] Jelcz W640 JS - Orlik 7/04
indianscout   

No Scorpions , reduktor ( to coś co jest z przodu pierwszego mostu) to mój szef by kupił bo się rozleciał przy jego iveco przerobionym na mosty od jelczo steyra ale w skali 1 : 1 , a te " takie łączniki " to drążki reakcyjne . Powodzenia w budowie .

 
25-10-11 20:19  Odp: [R] Jelcz W640 JS - Orlik 7/04
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Cytat indianscout :

" a te " takie łączniki " to drążki reakcyjne "

No właśnie tego określenia mi brakowało :))

 
25-10-11 20:34  Odp: [R] Jelcz W640 JS - Orlik 7/04
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

indianscout - nie wierzę, że te drążki miały identyczną nazwę w PRLu :-)

 
25-10-11 22:02  Odp: [R] Jelcz W640 JS - Orlik 7/04
indianscout   

Miały i nikt z tego powodu nie biegał za nimi z 70cio centymetrową białą pałką z gumy . No może ci w białych czapkach , jeżeli końcówki drążków miały wybite tuleje gumowo - metalowe .

 
30-10-11 13:04  Odp: [R] Jelcz W640 JS - Orlik 7/04
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Bardzo ładnie. Dawno mnie nie było na forum i jakie piękne zaskoczenie :-)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024