FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-09-11 20:09  Galeria MM 2-3 1982 Eskortowiec TOBRUK
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11

Witam , mam na imię MAREK , to jest moja pierwsza galeria .Na początek chcę przedstawić model eskortowca TOBRUK z MM . Nie jest to mój pierwszy model ,początek był w szkole podstawowej 7/8 klasa . Model ten był prezentowałem w WROCŁAWIU w2010 roku .Wreszcie ,, UDAŁO ,, się wstawianie fotek z pomocą kolegi Jarosława .Modeli nazbierało co niemiara , będę je pokazywał etapami , można je obejrzeć w relacji Jorzika po tytułem ,, SZEROKO NA WĄSKIEJ ,,w MOSINIE w dniu 21/08/2011, zapraszam MAREK .





Teraz mini / relacja-galeria/






zapraszam do galerii , pozdrawiam MAREK .

Post zmieniony (17-09-11 13:32)

 
15-09-11 20:21  Odp: Galeria MM 2-3 1982 Eskortowiec TOBRUK
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czyściutka robota:)Świetnie zrobiony model:)

 
15-09-11 20:52  Odp: Galeria MM 2-3 1982 Eskortowiec TOBRUK
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Bardzo ładny standardzik z Małego Modelarza.

 
15-09-11 20:56  Odp: Galeria MM 2-3 1982 Eskortowiec TOBRUK
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

No wreszcie sie przemogłeś i rozpoczniesz pokazywanie wykonanych modeli a i może pokusisz się o jakąś relacje.
Czekamy na kolejne galerie Twoich modeli

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
15-09-11 21:14  Odp: Galeria MM 2-3 1982 Eskortowiec TOBRUK
kari   

... uznanie dla MARKA za budowę i uznanie dla p. A. Wasiaka za projekt.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 
15-09-11 21:26  Odp: Galeria MM 2-3 1982 Eskortowiec TOBRUK
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11

Dzięki, Jorzik na początek chciałbym pokazać te modele które mam już zrobione . Potem za biorę się za jakąś MAŁĄ relację / na początek z MM /
Maverick ,w 100 procentach to on nie jest , dorobiłem celowniki w działkach , drabinki , wycięte bulaje , tratwy ratunkowe pomalowałem na pomarańcz ,/ nie wiem czy to prawidłowo na ten okres/ ,kola ratunkowe mają linki wokoło , maszt ma dorobione wewnątrz drabinki ,koło sterowe z drutu , drzwi do sterówki były odwrotnie narysowane , p oprawiłem na podstawie Planów Modelarskich nr 51 z 1972 r.
Reedmooley w zbliżeniu na zdjęciach widać retusz , cieszko było dobrać retusz ,pozdrawiam MAREK

 
16-09-11 09:58  Odp: Galeria MM 2-3 1982 Eskortowiec TOBRUK
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,właśnie włączyła mi się nostalgia, kolega wykonał ten model w 50 ce, jako pływający w 1974 z PM,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-09-11 10:23  Odp: Galeria MM 2-3 1982 Eskortowiec TOBRUK
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Marku to ze widać retusz to nie problem, wyszedł on bardzo ładnie, wg mnie wykonałeś naprawdę świetna robotę nad tym okręcikiem:) Czy mógłbyś dodać jakieś zdjęcia całości modelu? I takie jeszcze jedno pytanko-pociąłeś oryginalną wycinankę czy to wydruk współczesny?

 
16-09-11 10:57  Odp: Galeria MM 2-3 1982 Eskortowiec TOBRUK
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Marku, uznanie za odkurzenie tematu sprzed wieku.

Co do wykonawstwa, wiem z doświadczenia jak trudno jest dobrać kolor retuszu do tych „pożółkłych” kolorów. Jeżeli wykonanie jest współczesne, to jednak warto by było nieco popracować nad drutami (relingi) oraz pokusić się o „waloryzację” łodzi ratunkowych (gretingi i wewnętrzne poszycie).

Raz jeszcze gratulacje za wybór tematu (a nie tylko te Bismarck’i, Spity czy Tygrysy ;).

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
16-09-11 12:42  Odp: Galeria MM 2-3 1982 Eskortowiec TOBRUK
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Kari to nie jest projekt p. Wasiaka.

W tym przypadku ciekawostką jest fakt iż jest to pierwszy model zaprojektowany przez p. Janusza Olesia ... dzisiejszego właściciela wydawnictwa MODELIK, co chyba czyni Go obecnie najstarszym stażem, aktywnym projektantem w Polsce. Z tego co mi opowiadał to projekt powstał jeszcze w szkole średniej, niestety okręt poleżał troszkę zanim został wydany, przez co nie jest to pierwszy wydany model p. Janusza.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024