FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-08-11 12:04  [relacja/galeria]Katedra w Ulm,Schreiber-Bogen 1:300
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Po ostatnich kilku figurkach przyszła kolej na jakiąś budowlę. Padło na katedrę w Ulm wydaną przez wydawnictwo Schreiber Bogen w skali 1:300. Model będzie miał 48 cm długości, 21 cm szerokości i 54 cm wysokości. Jako ciwkawostkę mogę powiedzieć, że ta katedra jest najwyższą chrześcijańską budowlą sakralną na świecie (161,53 m). Na razie zrobiłem jakby podstawę kościoła. Oprócz tego, że model nie jest przewidziany ze szkieletem musiałem zrobić go samemu i jak widać na zdjęciach pozbierałem wszystkie resztki kartonu i powklejałem w myślę najważniejsze miejsca. Narazie tylko w jednym miajscu coś się nie zgadza ale to chyba wina za dużej "wręgi".


Post zmieniony (13-09-11 16:08)

 
31-08-11 14:17  Odp: [relacja]Katedra w Ulm,Schreiber-Bogen 1:300
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Korzystając z ostatnich dni wakacji prace poszły do przodu. Teraz powinno pójść z górki.
Jak narazie prawie wszystko do siebie pasuje idealnie.

 
01-09-11 08:23  Odp: [relacja]Katedra w Ulm,Schreiber-Bogen 1:300
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Oj tam zaraz nie interesuje:)

Masz jednak racje, że "piękne maszyny będące w stanie wymordować jak największą ilość ludzi w jak najkrótszym czasie" mają większe wzięcie;) Wynika to (pomijając tematykę) także z jakości opracowania. Uproszczenia dokonane przez projektanta np. potraktowanie po macoszemu otworów, okien itp wiele odbierają finalnemu modelowi.


Edit: Właśnie doczytałem o skali modelu - to nieco projektanta usprawiedliwia :)

Post zmieniony (01-09-11 08:38)

 
01-09-11 09:20  Odp: [relacja]Katedra w Ulm,Schreiber-Bogen 1:300
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Piękna filozofia tylko zupełnie tutaj niepotrzebna.
Są miłośnicy architektury i są miłośnicy sprzętu bojowego wszelakiej maści.
Dyskredytowanie jednych przez drugich słowami że "dali się zwariować" to tworzenie jakichś sztucznych podziałów które w przypadku modelarzy nie powinny chyba istnieć.
Bo chyba mówimy o budowie modeli a nie o budowie morderczych maszyn z dużą zdolnością do zabijania?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
01-09-11 16:55  Odp: [relacja]Katedra w Ulm,Schreiber-Bogen 1:300
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Więcej tu filozofii, aniżeli modelu ;-)
Czekam na postępy z prac.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-09-11 17:39  Odp: [relacja]Katedra w Ulm,Schreiber-Bogen 1:300
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Chcąc nie chcąc, podział niejako został jednak stworzony przez stwierdzenie „kogo to dzisiaj interesuje”:). Można by po nim odnieść wrażenie, że Liściu i ZbiG to jedyne osoby, które to interesuje, tymczasem liczba odwiedzin tej relacji mówi co innego:)

Pomijając jednak stopień powszechnego zainteresowania i niezależnie od jego wielkości, modelik jest bardzo interesujący. Być może brak okienek może sugerować pewne uproszczenia, ale z drugiej strony mam wrażenie, że projekt stanowi jednak jedną dobrze komponującą się całość. A znając relacje pewnego pana z bodaj Kanady, mieniącego się ksywką John na portalu kartonist.de można być pewnym, że z modeli budowli SB można nawet w „standardzie” zbudować niezwykle efektowne modele.

Poza tym modele te są rzeczywiście pięknie opracowane graficznie.Wg mnie jest w takim potraktowaniu projektu modelu to Coś. Coś oryginalnego, co pozwala zgubić model jako pomniejszony widok obiektu rzeczywistego, ale jednocześnie umożliwia odnaleźć model jako jego stylową, wyjątkową interpretację. Czyli, choć wdarła się na chwilę znowu filozofia - jest to piękny model:).

Staraj się dalej Liściu, będziesz miał perełkę w kolekcji.

 
01-09-11 18:19  Odp: [relacja]Katedra w Ulm,Schreiber-Bogen 1:300
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Filemat, więcej tu modelu a mniej filozofii niż np w wątku "[Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM" ;)

Popieram zdanie Mariaszka, w tej katedrze coś jest (pomimo uproszczeń). Budowle mają swoją widownie a ta relacja to nie jedyny rodzynek w cieście. O ile mnie pamięć nie myli ostatnio można było podziwiać kilka galerii, które wyszły spod ręki Szebiego.

Liściu - dobra robota, czekam (pewnie nie tylko ja) na więcej.

Post zmieniony (01-09-11 18:22)

 
01-09-11 18:40  Odp: [relacja]Katedra w Ulm,Schreiber-Bogen 1:300
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Dobra, to ja już nic nie mówię ;P

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
05-09-11 08:56  Odp: [relacja]Katedra w Ulm,Schreiber-Bogen 1:300
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Widzę, że sie dyskusja rozpętała, moim zdaniem niepotrzebna. Myślę, że jeżeli ktoś chce oglądać modele budowli to je ogląda, jeżeli chce co innego to ogląda co innego, pozatym trochę oso odwiedziło tą relację więc nie ma się czym martwić. Gorzej byłoby jakby nikt tu nie zglądał. Poza tym każdy lubi co innego więc ludzi zafascynowanych militariami nie zmienimy żeby zainteresowali się modelami budynków.Takie jest moje zdanie.
Wracając do tematu ostatnio skleiłem prawie cały tył ksatedry. Teraz z pewnością prace trochę będą szły wolniej gdyż rozpocząłem naukę w liceum i z tego co słyszałem w pierwszym dniu będzie ciężko z wolnym czasem.
Koniec gadania i zdjęcia:

Przepraszam za niewyraźne zdjęcia-nastepnym razm będą lepsze.

 
13-09-11 16:04  Odp: [relacja]Katedra w Ulm,Schreiber-Bogen 1:300
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Ostatnio troszkę wolniej ale powoli dobrnąłem do końca. Myślę, że wyszło całkiem przyzwoicie. Podsumowując model dość prosty, z tym że dorobimy szkielet. Wszystko pasowało, nie mam więc do modelu rzadnych zastrzeżeń i jak każdy model wydawnictwa schreiber-bogen także i ten polecam.
Oto galeria końcowa:


Post zmieniony (13-09-11 16:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024