FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
14-09-11 08:57  Odp: [relacja] Japońskie miniaturowe okręty podwodne TYPE A
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Mariusz, czas przywrócic spokój tej relacji!:) Muszę cię też zmartwic-będą następne okręty podwodne!:) Ale na pocieszenie robię im teraz domek, więc będzie to można nazwac "legalnie" relacją:)

Jorzik, dobrze że jest Twoja relacja-będzie mi łatwiej!:)

 
14-09-11 09:17  Odp: [relacja] Japońskie miniaturowe okręty podwodne TYPE A
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

A cóż to za hangar? Wygląda jak jakiś pancernik.. Co to będzie?

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
14-09-11 11:34  Odp: [relacja] Japońskie miniaturowe okręty podwodne TYPE A
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Głucho wszędzie, cicho wszędzie, a tu hangar na Nisshinie będzie.
Ot super sprawa z tym hangarem, i fajnie że się pokusiłeś o jego wykonanie, tym bardziej że jakaś tam dokumentacja do tego jest.
Miałem okazję oglądać wykonany hangar do Nisshina wykonany z tworzywa i byłem pod wrażeniem. Ten model również jest robiony w pełnej walorce przez jednego z kolegów.
Maverick rozumiem że Twój to nie będzie już standard.
Cieszy fakt, iż model ten mimo różnych mankamentów znalazł uznanie u kilku modelarzy którzy podjęli sie jego budowy.
Służę wszelką pomocą, a real w moim wykonaniu można będzie obejrzeć w Przeciszowie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
14-09-11 11:36  Odp: [relacja] Japońskie miniaturowe okręty podwodne TYPE A
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No, teraz rozumiem ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-09-11 15:00  Odp: [relacja] Japońskie miniaturowe okręty podwodne TYPE A
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Jorzik, co do standardu to trudno mi powiedziec. Zazwyczaj sędziowie czepiają się malowanych kadłubów. Co do dorobionego wnętrza, to prawdopodobnie uznają to jako własny wkład w polepszenie zgodności modelu z oryginałem. Ale tak do końca, to mi trudno powiedziec!:)
Wnętrze Nisshina powstało dzięki pomocy Tomka Guza, za co Mu tutaj i teraz bardzo dziękuję. Wiem, że w czasie budowy będę się z Nim nie raz konsultował!:) Dziękuję również Adrianowi(a-graph) za tak zwane pomoce dydaktyczne. No i Mackowi Herbutowi, że się odważył zaprojektowac takie cudo:). Liczę również na pomoc innych w czasie budowy!:)
A teraz pytanie-czy samoloty F1M2 PETE miały składane końcówki skrzydeł? Zastanawiam się, jak je chowano do hangaru. O ile je w ogóle chowano?:)

Post zmieniony (14-09-11 15:02)

 
15-09-11 07:53  Odp: [relacja] Japońskie miniaturowe okręty podwodne TYPE A
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Maverick
Oczywiście że Pete miały składane skrzydła , nie koncówki a całe płaty od centropłata. Podeślę Ci po południu rysunki.
To składanie było specyficzne ponieważ płaty szły do tyłu ale jeszcze części centropłata były odchylane by skrzydła dochodziły do kadłuba.
Próbowałem takiego złozyć w swoim modelu ale mi nie wyszło, trzeba zastosować cienkie żeberka.
Próbuj bo efekt jest bardzo ciekawy.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
15-09-11 21:10  Odp: [relacja] Japońskie miniaturowe okręty podwodne TYPE A
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Czas zamknąc powoli okręty. Dorzuciłem jednego JAKE,a. Drugi bedzie stał na windzie. Teraz przyjdzie czas na oklejanie kadłuba i pewnie trochę to potrwa.

 
15-09-11 21:13  Odp: [relacja] Japońskie miniaturowe okręty podwodne TYPE A
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Jorzik dzięuję za zdjęcia PETE :) To będzie wyzwanie zrobic im składane skrzydła!:) Ale powalczę z tą "materią":)

 
16-09-11 07:00  Odp: [relacja] Japońskie miniaturowe okręty podwodne TYPE A
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na pewno sobie z tym poradzisz Maverick. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości.
Świetny pomysł z tym hangarem!
No i chyba trzeba by zmienić tytuł relacji.

Pozdrawiam i kibicuję.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
16-09-11 08:13  Odp: [relacja] Japońskie miniaturowe okręty podwodne TYPE A
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Świetny pomysł z tymi hangarami.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024