FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
10-09-11 22:47  [Relacja/Galeria] HMS Penelope -MM 87'
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam w kolejnej relacji. Wachałem się czy ją tutaj zacząć, lecz wkońcu sie odważyłem, a co mi tam.
W związku z konkursem na innym forum,postanowiłem tutaj także podzielić się moją radosną twórczością kartonową :


Model zacząłem jakieś 2-3 dni po skończeniu Błyskawicy. W telegraficznym skrócie, przedstawiam poszczególne etapy:
---Szkielet :

-Dodałem wzmocnienia dla świętego spokoju :


---Tutaj kadłub dostał pokład. Kanarkowy pokłąd mi nie leżał,więc sobie go"stuningowałem" :)

--Wyciąłem wszystkie zejsciówki pod pokład. tutaj przykład:

---Pobawiłem się "czarną dziurą" na łańcuch ;) Nie wiem czy nie poniosła mnie fantazja,ale nigdzie nie znalazłem foto jak to ma wyglądać. Szedłem na intuicję:


+++++ Stan na dziś
Coś tam zdziałałem,z czego jestem nawet zadowolony :)

Udało mi się okleić poszycie dna - mogło być ładniej ale i tak jest lepiej niż w Błysce ;)


Poszczególne płaty poszycia, przeniosłem na lakierowany akrylem, barwiony karton. W sumie wszystko ładnie się pasowało, prócz rufy, nad którą posiadziałem łądnych parę godzin- charakterystyczne zejścia, to RZEŹBIARSTWO nie klejenie :\ Ale jakoś poszło. Wogóle to byłem przyjemnie zaskoczony całym tym oklejaniem gdyż nic nie brakło a jeszcze trzeba było odcinać naddatki poszycia - autor miał wyczucie :)


Nie zacząłem poszycia burt, a skupiłem się dziś na czymś czego nie ma w tej wycinance a czego NIKT(!!!) ,w żadnym innym wykonaniu tego modelu nie zrobił - mianowicie - na Stępkach przeciwprzechyłowych . Może to drobnostka, ale okręt bez niej wyglądał nieszczególnie. Dziwne,że autor zapomniał o tym :/ Jako żródło wzorowałem się na monografi HMS Ajax - też intuicja ;)


Próbowałem wykonać w/w z kartonu barwionego, lecz 3 podejścia skutecznie mnie zniechęciły :(
Po chwili namysłu,na spokojnie, znalazłem odpowiedni materiał - prostokątne paski bambusa z jakiejś makatki czy czegoś tam[sprzedawano to gdzieś w marcu chyba, w "codziennie niskie ceny" ;) ] Materiał okazał się idealny,lecz wyzwaniem okazał się kształt - kilka łuków, w poziomie i w pionie. Z pomocą przyszła mi wiedza o moim dawnym hobby(budowałem szybowce) - wyginanie nad parą. Poszło jak z płatka,efekt poniżej widać. Jestem zadowolony :D



Ok,to tyle przydługiego wstępu. Jutro chyba przestój w stoczni,a potem zabieram się za poszycie burt i inne takie :p

Trzymajcie się :)

--

Post zmieniony (06-05-12 13:00)

 
10-09-11 22:50  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Tomek 

 - 2

Fajnie to wychodzi! Trzymam kciuki!

 
10-09-11 22:53  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Będę tutaj reguralnie zaglądał, chociaz pewnie nigdy tego modelu nie wykonam...

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
10-09-11 22:57  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Z czego deski pokładu?

--

 
10-09-11 22:57  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Brak słów; dno takie czekoladowe, mniam mniam :)
Życzę powodzenia!

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
10-09-11 22:58  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Deski to przeróba stuningowanego pokładu do Hiei,który można pobrać w dziale zakładki ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
10-09-11 22:59  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Chyba szufladki ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
11-09-11 00:59  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
ROBO 

 - 10

.....o rany ! Kiedy to było gdy na pochylni stała Penelopa .....oj lata leca :)

Gromek - trzymam kciuki ,powodzenia :]

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
11-09-11 15:34  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,powstaje elegancki modelik,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-09-11 15:43  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Mój pierwszy sklejony model okrętu!:) Fajnie tu zaglądac-powodzenia w budowie i tuningu!:)

 
12-09-11 08:06  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ja też Penelopę kiedyś robiłam. Ale nic juz nie pamiętam...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
13-09-11 13:20  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam. Dziś bez fotek żadnych, mam za to poważne pytanie.
Zasępiłem się i ogromnie zmartwiłem,tym jak wykonałem śruby napędowe.
W opracowaniu są rozrysowane jako 4 piórowe . Teraz tak przejrzałem dostępne rysunki i szkice i wszystko wskazuje na to iż były jednak tylko 3pióra :(
Dostępne galerie z tym okrętem, są rozbieżne w tym temacie...
Czy mocno się pogniewacie jak zostawię tak jak już zrobiłem? ;)
Wogóle to była jakaś zasada stosowania ilości piór na 1 wał? Czy było to zależne od wielkości tonażowej okrętu czy raczej od jego szybkości?

Aktualizacja foto już niebawem...
Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
13-09-11 14:46  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Moim zdaniem...to zależy, czy robisz model zgodnie z opracowaniem, czy chcesz się bawić w maksymalne upodobnienie do oryginału! Ale to już tylko Twoja decyzja i nic nikomu do niej. Model jest Twój, Twoje wykonanie i od Ciebie zależy, na jakiej dokumentacji się będziesz opierał w czasie budowy. Na czyjekolwiek zarzuty zawsze możesz stwierdzić: tak opracował autor i wydał wydawca! Albo też: "model był taki, zwaloryzowałem w oparciu o..". i tu lista źródeł!
Reasumując: rób tak, żebyś był zadowolony i nie przejmuj się krytyką (nieuzasadnioną)!
Andrzej

 
13-09-11 16:20  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Andrzej: prawda. Robić tak by model podobał się samemu sobie :-)
Co do źródeł: nie posiadam PM Penelopy, jedynie kilka szkiców i parenaście zdjęć oryginału. Do tego zebrałem wszelkie galerie tego modelu w 1katalog, jakie tylko udało mi się znaleźć na polskich i zagranicznych forach.
Tutaj muszę dziękować koledze KOJAKOWI bo jego relacja tutaj, dostarcza mi ogromną pomoc :)
Podsumowując: model z wycinanki (wizja autora) + ciut od siebie. Penelopie tej będzie daleko do rzeczywistego wyglądu pewnie :) Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
14-09-11 16:53  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gromek, daj namiary na mejla. Mam tę nieskromną pewność,że mi po zeskanowaniu plany odeślesz. Mam PM z Penelope. I Ci je wypożyczę.

 
14-09-11 17:03  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

THEO,dzięki za chęci ale nie mam gdzie tego zeskanować. Będę działał na tym co mam, nie zamierzam budować repliki w sumie ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
15-09-11 11:28  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jesli dotrę do złożonych na regałach w piwnicy numerów PM i okaże się,że je mam podwójne ( nr 70 i 117 ) , to przecież mogę Ci pożyczyć plany na jakiś czas... Zapewne teraz jest dostęp do lepszych planów tego pieknego okrętu. Ale zawsze to coś już jest.
Widziałem, jak ten model powstawał. Szkoda,że z przymusu Autor opracowania był skazany na skalę 1/250. Ale, takie wtedy były wymogi Wielkiego Redaktora.

 
15-09-11 14:00  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

THEO, Wielkie dzięki :) To byłaby dobra pomoc,taka 'pożyczka' ;) A plan jest w dobrej skali do modelu -wiadomo skąd autor czerpał :-)
Dziś,postaram się zaktualizować temat,bo ciut powstało :-)
pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
16-09-11 16:25  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oryginalne plany kreślił Michał Szapowalenko. Generalka jest w skali 1/200, szczegóły są z kolei rysowane w skali 1/100. Nie jestem tego pewien na 100%, ale mam takie przekonanie,że autor korzystał z oryginalnych planów wydawnictwa David mc Gregor. Wtedy w Polsce coś takiego było nie do zdobycia... Tylko,że angole dawali skalę 1/196..
Daj namiary i cos podziałamy...

 
16-09-11 19:18  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Wysłałem maila.
Choroba, nie mam jak wstawić fotek,bo aparat mi padł :( Jutro zorganizuję inny to przedstawię aktualizację. Kadłub mam już oklejony. Myślę co by dodać do niego; mam pewne koncepcje.
Do usłyszenia :)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
18-09-11 20:10  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Czas na update.
Parę dni minęło, stocznia coś tam planu wykonała. Okleiłem poszycie burt - co wyszło mi nawet ok ( jak na te opracowanie) Pas LW, zamiast malować, zrobiłem w "standardzie" czyli z cieńkiego paska czarnego papieru. Pocieniowałem krawędzie burt,na miejscu łączeń z poszyciem dna, co pozwoliło na dobre naklejenie w/w LW i nie szpeci w oczy mega uskok( chyba) Na fotkach nie udało mi się tego może za dobrze pokazać ale w realu jest COOL jak rzekł mój 5 letni synek :)

Następnie postanowiłem dodać coś od siebie i zrobiłem imitację kabli demagnetyzacyjnych .W sumie to robiłem to na "czuja" bo nie mam dokładnych zdjęć tego; ale chyba nie wyszło całkiem tragicznie. Mi się podoba bo dodaje trochę 3D :)

Jako ostatni, dokleiłem,wcześniej już wykonany, zespół napędowy. Wreszcie nie zapomniałem o wygięciu piór i ustawieniu w przeciwbieżne pary :) A i kolor już nie żółty - imitacja mosiądzu -> sprej "złoty anyczny"+lakier półmat

To tyle w tej aktualizacji.Ciesze się,że kadłub jako taki mam za sobą. Czas na najlepsze - nadbudówki etc :D

Do usłyszenia zatem





--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
19-09-11 12:17  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Podglądam, podglądam... :)
też zdecydowanie wolę elementy nadwodne okrętu niż podwodne :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-09-11 14:18  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Przyglądam się od początku z podziwem nad pracą z takim wiekowym kartonem.
Jak biorę MM z Penelope do ręki to powiem szczerze że chyba bym juz mu nie podołał.
Ale okręcik super się skleja i bardzo fajnie wygląda na półce; miałem go w 250, mam i przeskalowanego do 1:600, pomimo lat przyjemnie się patrzy na jego/jej linię :-)
Nie wiem czy dobrze dostrzegam, ale wydaje się jakby nie wszystkie bulaje były "powybijane" ??
Powodzenia w budowie

 
19-09-11 15:35  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

To chyba nieostre zdjęcia robie,bo bulaje mam wszystkie "w szkle" ;-)
Masz rację, karton wiekowy,ale biorąc pod uwagę że to jedyna "full" wersja(nie zapominając o wydaniu JSC) to pozostaje zacisnąć zęby i kleić :)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
19-09-11 17:43  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładnie wychodzi Ci ten model. Choć ja juz jestem taki zmanierowany,że wykorzystałbym ksero i robił model z części na dobrym kartonie. Rzecz jasna , ze trzeba potem model malować, ale te kolory z MM niewiele maja wspólnego z oryginalnymi. Okręt jest piękny, może doczekamy się nowego modelu w skali 1/200...

 
19-09-11 18:30  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Jestem raczej "ortodoksem kartonowym" i malowaniu mówię nie - chyba,że jakiś mały detal, ale napewno nie całość modelu. To nie mój styl :) Sugerował mi ktoś bym wyszpachlował dno i pomalował - a od czego jest barwiony karton? :)
Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
25-09-11 20:34  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam.
Dziś skromniutko,ale budowa ciągle do przodu.
Z braku drutu na reling(czekam na przesyłkę) wykonałem coś innego. Nadbudówki dziobowa i
śródokręcia postawione na siebie na sucho.
Dostałem(*pożyczyłem) plany od Kolegi THEO - (za co mu tutaj OGROMNE dziękuje) i dzięki temu
coś niecoś dodaję od siebie . Ile oczywiście potrafię ;)
Dorobiłem bębny z wężami pożarowymi(?), Zrobiłem reflektor - jest lepszy niż ten z opracowania,lecz daleko mu do oryginału ;( Z masy wamodu, zrobiłem coś co przypomina jakieś wyciągarki do lin, a mieści się to u podstawy nadbudówki dowodzenia. Nie wiem czemu miało to służyć w tym miejscu,ale skoro tam było to dorobiłem to (fot tego nie mam bo schnie farba)
Ulepszyłem spardeki na działa pom-pom. Siateczka na to pochodzi z filtra do wody bodajże - jest super ;)
To tyle. Mam tydzień urlopu,więc coś podgonię z produkcją mam nadzieję.Do usłyszenia.Pozdrawiam







--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
26-09-11 16:39  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładnie wychodzą Ci te detale !!! Cieszę się,że plany przydadzą się Tobie. Akurat znalazłem Nr 117 PM, pierwsze wydanie ( Nr 70 ) gdzieś mi wcięło. Wolę tan starszy numer, bo papier użyty do druku był lepszej jakości. W ogóle cały druk był lepszy. No i mam tez nadzieję,że pojawi się wreszcie model Penelope w skali 1/200. Jak się z Penelopą uporasz to polecam DIDO z MM.Ta sama skala. Też ładny okręt i dobrze opracowany model.

 
26-09-11 19:44  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Dido nie mam w planach,niestety. Po Penelopie pójdzie na matę jakiś samolot dla relaksu,a potem Piorun i być może Essex ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
26-09-11 20:00  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ooo, Essex... ;D

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
28-09-11 13:35  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trzymaj się skali, z czasem stworzysz ładną kolekcję modeli. Co prawda w skali 1/250 były w MM tylko trzy okręty (akurat trzy lekkie krążowniki) , ale warto podeprzeć się modelami z JV Wilhelmshaven z BRD. No i może z czasem przekonasz się do przeskalowywania opracowań i budowy modeli przedrukowywanych na karton. Te okręty,które chcesz robić, to wychodzi,że każdy z innej parafii....

 
28-09-11 13:47  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ale Wilhelmshaven to WATER LINE...

 
28-09-11 14:26  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Wiem że różne skale,ale co począć jak nikt nie wydał Essexa w 1:200 ;) A nie będe przeskalowywał innych okrętów tak by pasowały do tego kolosa, bo nie jestem artystą malarzem i nie będę malował okrętów całościowo ;)
Może kiedys zacznę się w to bawić, ale narazie bawię się tym hobby jak dziecko klockami...."dojrzewam modelarsko" ;P Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
29-09-11 15:37  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mimo Twojego uporu polecam DIDO z MM, fajnie go się klei i jest opracowany o wiele bardziej szczegółowo niż Penelope. Lotniskowiec typu ESSEX był kiedyś w MON-ie, skala 1/400. Była to Ticonderoga, natomiast w skali 1/200 była z amerykanów Saratoga. I to był chyba Fly Model , a może tez i GPM....

 
29-09-11 20:35  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dido ma tę wadę, że niewiele egzemplarzy wydrukowano na nie połamanym kartonie...

 
30-09-11 12:18  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
ROBO 

 - 10

Co prawda w skali 1/250 były w MM tylko trzy okręty


- chyba przegapiłęm tego trzeciego - ktory to był ?


Mimo Twojego uporu polecam DIDO z MM


- moze jednak dasz sie namowic :) przyłacze sie do THEO...
mam oby dwa ale wieki temu klejone i wygladaja belejak ale ja sie ciesze z tego,ze mam pomimo uplywu wielu lat ...

Dido ma tę wadę, że niewiele egzemplarzy wydrukowano na nie połamanym kartonie...


- pamietam te arkusze łamance :( mimo to mozna skleic ...

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
30-09-11 13:05  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam. Mam pytanie:
W planach Penleopy, na spardekach pom-pomów wokół relingu jest narysowane coś w stylu brezentu.
Czy to tam faktycznie było (na podobieństwo zakrywania boforsów w Błyskawicy) ?
Bo na wszelackich fotkach w necie nigdzie tego nie widać. Bynajmniej ja nie znalazłem

W sumie to samo pytanie dotyczy brezentu wokół relingu reflektora na nadbudówce rufowej. Też jest to zastanawiające.
W sumie to mógłby mi ktoś wyjaśnić po co wogóle był stosowane te okrycie?

p.s- ROBO i THEO - Dido nie planuje. To moja ostateczna odpowiedź na tę chwilę bynajmniej ;)
Chodzi mi po głowie inny okręt...ale jakoś tak mało kto go klei...Ok,nieważne ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
30-09-11 13:14  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Brezenty z pewnością miały chronić przed bryzgami wody

 
30-09-11 13:47  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ten trzeci to MM - 4/68 - Rajmondo Monteccuccoli. Co prawda już w wersji szkolnej, powojennej, ale mozna go przerobić na tę z wojny, bo plany i fotografie sa dostępne. Co do zagięć kartonu w DIDO, można sobie z tym poradzić, coś podobne do retuszowania krawędzi. Wybrałem sobie dwa egzemplarze,gdzie te zagięcia sa niewielkie.... Pytanie:czy jest dostępny model 1/200 krążownika AJAX ? Dobry model.

 
30-09-11 15:54  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
ROBO 

 - 10

p.s- ROBO i THEO - Dido nie planuje. To moja ostateczna odpowiedź na tę chwilę bynajmniej ;)


- zawsze jest nadzieja :))


Ten trzeci to MM - 4/68 - Rajmondo Monteccuccoli.


- oj to chyba jako pierwszy był :P w tym roku dopiero byłem w planach rodzicielskich xD


Gromek - powodzenia z tym nowym tajemniczym okretem :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
08-10-11 22:37  Odp: [R] HMS Penelope
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam. Stoczniowcy postanowili pochwalić się na fajrant co tam pobudowali.
Nie jest tego dużo,ale zawsze do przodu z budową. Po kolei:
1. Przymontowałem zespół nadbudówki dziobowo-śródokrętowej do deseczki,by nie miętolić produktu ciągłymi pracami. Bardzo to pomocne
2.Orelingowałem to wszystko - słupki o,25, linki poziome z jedwabnej nici. Postanowiłem przetestować taką technikę. Jest spoko,ale ma pewne mankamenty - nie daje się zrobić z nici zaokrąglonych fragmentów relingu



3.Każde "pudełko" było rozwartwiane przed sklejeniem - pomaga to znacznie,ale też i ciężka to praca,bo papier z trocinami, nie zabardzo się nadaje do tego typu zabiegów ;) Ale wyszły moim zdaniem spoko.


3.Jako że mam PM Penelopy, każdą część przed sklejeniem rozpatruję w odniesieniu do planu....Miałem skleić normalny nawiewnik do kotłowni? Nieee ;) Na planie wygląda tak:

postanowiłem więc go stuningować,przez dodanie siatki wewnątrz( pochodziła z torebki herbaty lipton - super materiał) podoba mi się efekt


4. Dorobiłem trapy zejściowe - wyszło nawet,nawet, choć daleko jeszcze do perfekcji - ale mam już na to swój patent i myślę że każde następne będą lepsze


5.Na koniec,postanowiłem "wybrać się na grzyby" i pobawić się modeliną :) O co chodzi? A o te małe wywietrzniki pomalowane w kolorze trapów, przypominające mojemu 5letniemu synkowi, grzyby - tak to określił ;) na razie dałem je tylko tutaj,ale myslę, że zasieje je wszędzie na pokładzie,według planu. A z modeliny zrobiłem wyciągarki(w wycinance oznaczone jako cz.46) Nie wiem po co one były potrzebne w tym miejscu,nie potrafię tego rozkminić ;) ale je zamontowałem


Można powiedzieć, że zespół nadbudówki mam gotowy do montażu na pokład. I tak ucznię, po czym biorę się za nadbudówkę dowodzenia. To tyle.
pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
08-10-11 22:57  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Super tępo, no i efekt oczywiście!

P.S. Napisałeś 2x punkt trzeci ;P

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
10-10-11 09:14  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Zasiej grzyby, zasiej. Fajnie wyglądają.
Ja takie głupotki robię z evergreenów w dwóch średnicach.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
10-10-11 10:03  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Właśnie: mogłabyś mi dać namiary na to? Kto tym handluje i takie tam www ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
10-10-11 10:07  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,coraz ładniej to wszystko wygląda,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-10-11 10:26  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

w evergreeny ja się zaopatruję w M-Zone, Wrocław. Oczywiscie przez internet albo przez brata.
http://www.m-zone.pl/
Wojtek ma cały czas pełną ofertę evergreenów. I tak ustawiony stojak, że można każdy pręcik wziąć w łapę, zadumać się, porównać.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-10-11 19:44  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hej wszystkim!
Postanowiłem wrzucić aktualizację moich wypocin ze stoczni
Dzisiejszy odcinek to :Pomost dowodzenia
Cóż...zeszło mi z nim trochę,nawet bardziej niż trochę, co mnie z lekka zirytowało.
Ogólnie to bryła z grubsza przypomina oryginał,autor poszedł na kilka uproszczeń; do tego zdążyłem się już przyzwyczaić ;)
Jak widać, ciut dodałem od siebie: konsekwentnie- zejściówki na dół, światła boczne - to coś narysowane na nadbudówce miało kolor prawie czerwony oraz niebieski,z drugiej burty ;) Dodałem też parę "szperaczy" na bocznych spardekach. Na koniec postanowiłem ciut zmodyfikować dalmierz czy co to tam było,a wyglądało po sklejeniu jak wanienka na kolumnie ;D
Przejrzałem plany, podpatrzyłem fotki innych okrętów z tego czasu i postanowiłem wykonać imitację brezentu harmonijkowego który zakrywał to ustrojstwo na pomoście. Szkielet wykonałem z drutu 0,3 na który nakleiłem husteczkę h., po czym pomalowałem białą emalią. Cóż, miało wyjść ładnie,ale jest jak jest. Jest jeszcze jedna "wanienka"- na rufowej nadbudówce- to postaram się ją lepiej zrobić.
I to tyle. Niestety, z powodów rodzinnych na jakiś czas musze przerwać budowę :( Obiecuję wznowić produkcję najszybciej jak się da. Pozdrawiam wszystkich i do usłyszenia



--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
21-10-11 22:13  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Gromek - powiem tak - makro Ci nie straszne, stary karton Ci nie straszny, jesteś Twardziel:). Przez duże T. Bardzo fajna robota - na mnie Twoja praca naprawdę robi wrażenie. Nadbudówkę z tej starej wycinanki wykonałeś elegancko. Może trochę słupki relingu za grube, może trochę ten brezent nie taki do końca w tym ogromniastym zbliżeniu, ale mimo tych drobiazgów naprawdę przyjemnie na te fotki popatrzeć.
Spróbuj może na brezent, kiedyś tam - w przyszłości - wykorzystać taką cienką bibułę, jaką czasem można razem z butami w pudełku dostać. Cienkie to, papiurowopodobne, a gładkie. Nie mówię, że lepsze od chusteczek h., ale chyba warto spróbować - a nuż Ci podpasi.
A jak już wrócisz do relacji, to daj nam fotkę całości. Musi to już fajnie wyglądać.

Pozdrawiam!

 
13-11-11 18:06  Odp: [R] HMS Penelope
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

WITAM! :D
Czas na powrót do stoczni. Czas i koleje losu pozwoliły wrócić szybciej do domu,zatem kontynuuję budowę Penelopki. Już jakoś tak tęskno mi było ;)
Aktualizacja skromniutka,ale ledwo co zdążyłem wczoraj coś pobudować.
Pod skalpel poszła nadbudówka z drugim kominem. Łatwa i przyjemna,bo bez relingu ;p Oczywiście pokusiłem się o mały tuning - ulepszyłem czerpnie powietrze do kotłowni,wstawiając odpowiednią kratownicę i siatkę. Do tego,klapy zamykające jak w nawietrzniku na nadbudówce śródokręcia - dobrze mieć drugi egzemplarz do cięcia ;)
Na koniec kilka fotek dla tych którzy chcieliby zobaczyć wygląd ogółu- przepraszam za te zdjęcia - były robione spontanicznie, bez odpowiedniego światła i tła.
I to narazie na tyle. Zabieram się za kolejną,ostatnią nadbudówkę - rufową
Do usłyszenia




--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
13-11-11 18:41  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"autor poszedł na kilka uproszczeń" - Gromku, takie to były czasy, bez komputerów (tak! wyobraź sobie, kiedyś nie było Internetu gdzie można znaleźć rysunki i zdjęcia!) a i - co najważniejsze! - PLANY BYŁY TAKIE, JAKIE BYŁY. Nie przykładaj zatem roku1987 do obecnych czasów i możliwości... Na tamte lata, model był super! Ale model robisz pięknie, gratuluję:-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024