FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
09-09-11 08:46  Odp: [G] "RWD-5 bis" z MM 12/1996 waloryzowany
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję za słowa uznania.
Piotter - odpowiadam napytania:
-"Przetłoczenia" to naklejone paski papieru. Papier musi być cienki, aby tylko załamywał światło po pomalowaniu powierzchni modelu. Tu srebrny kolor daje szczególnie dobre efekty. Zależy jakie elementy powierzchni chcemy "uwypuklić" do 3D. Grubość pasków dobierałem doświadczalnie na skrzydle testowym.
- Karton przed wycinaniem był "traktowany" wstępnie lakierem bezbarwnym (Humbrol ze słoiczka), a po sklejeniu modelu przed końcowym malowaniem - kilkoma cienkimi warstwami surfacera 1200 Gunze w aerozolu. To powoduje, że powierzchnia pomalowanego papieru nie jest chropowata - co często psuje efekt malowania modeli kartonowych.
- Odcienie srebrzanki uzyskałem przez różną ilość warstw podkładu surfacera. Na rzeczywistym RWD-5 powierzchnie też musiały być rózne: okapotowanie silnika i owiewki kół były z blachy aluminiowej (dural), a pokrycie samolotu płócienne - pomalowane srebrną farbą.
-Model jest w skali 1:33, tylko zeskanowany i wydrukowany na lepszym kartonie (z bloku rysunkowego ).

Pozdrawiam,
Zdzisław

 
11-09-11 15:47  Odp: [G] "RWD-5 bis" z MM 12/1996 waloryzowany
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładny efekt ,podoba mi się ,kiedyś malowałem srebrzanką RWD 10, ale efektu zamierzonego nie uzyskalem,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-09-11 15:52  Odp: [G] "RWD-5 bis" z MM 12/1996 waloryzowany
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Piękny model-gratuluję!

 
13-09-11 21:34  Odp: [G]
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Jak się chwalić to się chwalić ...
Miło mi poinformować, że model "wywalczył" puchar "dla najlepszego modelu samolotu polskiej konstrukcji" na ostatnim II Festiwalu Modelarskim w Jaworznie. I to przy wyśmienitej konkurencji.



Pozdrawiam,
Zdzisław

Post zmieniony (26-10-18 23:38)

 
13-09-11 22:48  Odp: [G] "RWD-5 bis" z MM 12/1996 waloryzowany
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Brawo!
Moje gratulacje.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
14-09-11 07:36  Odp: [G] "RWD-5 bis" z MM 12/1996 waloryzowany
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Moje również.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-09-11 09:04  Odp: [G] "RWD-5 bis" z MM 12/1996 waloryzowany
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Miałem możliwość oglądnąć model na żywo w Jaworznie. Doskonała robota, zdjęcia nie pokazują tego nawet w połowie. Jeden malutki minusik to ta tektura falista, którą widać w przodzie kabiny pilota, ale... to taki mały detal, że przy całości nie ma znaczenia. Gratuluję.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
14-09-11 09:13  Odp: [G] "RWD-5 bis" z MM 12/1996 waloryzowany
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

No proszę, RWD znowu wygrywa jak za dawnych swoich lat! :) Wskrzesiłeś legendę-gratuluję!

 
14-09-11 10:53  Odp: [G] "RWD-5 bis" z MM 12/1996 waloryzowany
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję za gratulacje. Cieszę się, że model się podoba i może cieszyć oczy.
Co do minusika... Przyzaję się, że wnętrza nie robiłem od podstaw - tylko wykorzystałem ze starego modelu. Nie wiedziałem wtedy, że eksperyment się powiedzie. Zadziałał tu wróg modelarzy - pośpiech. Chciałem też wykorzystać letni czas do wietrzenia mieszkania w trakcie malowania modelu. Ale proszę się nie obawiać. Farby Vallejo, którymi malowałem nie są zapachowe.
W następnym modelu z rodziny RWD, który planuję zbudować bedę robił wszystko od podstaw. Może to będzie RWD-10 ?

Pozdrawiam, Zdzisław

 
14-09-11 15:14  Odp: [G] "RWD-5 bis" z MM 12/1996 waloryzowany
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Proszę przyjąć serdeczne gratulacje z mojej strony ! Piękny model ! ! W ogóle samoloty RWD są przepiękne . Kleiłem i to bardzo dawno RWD-17 z MM. Wszystko fajnie pasowało. Model ładny, tylko skala nie ta ,bo 1/25.. Jesli mogę Tobie coś podpowiedzieć i zasugerować , to weź na warsztat RWD-9. Teraz można rysunki przeskalować bez kłopotu. Są też i piękne plany samolotu, drukowane swego czasu w Modelarzu. Miałbyś już do serii "Dziewiątkę". No i jest jeszcze RWD -6.....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024