FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 16Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
23-09-11 12:59  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No właśnie, chyba muszę się zacząć powoli brać za wodę.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
26-09-11 08:22  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Planuję, prosz'Pana ZbiGa, planuję.
Koncepcja oczywiście już jest, technologia wykonania obmyślona, tylko teraz trzeba usiąść i zrobić. Chyba zrobię to w miarę niedługo, bo zaczyna mnie denerwować brak wody pod Vegą.

A przez weekend powstało kilka kratowniczek i dziabongów, typu pomost reflektora przed rufową nadbudówką, sam reflektor, pomost pod Oerlikony na śródokręciu (jeszcze bez Oerlikonów), kilka głupotek typu bębnym wentylatorki, etc.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
26-09-11 08:31  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ładnie sie przedstawia ten kompleks zabudowy śródokręcia... tylko... chyba przesadziłaś z tą atrapą monety na pokładzie...! Przecież kadłub by się ugiął!!!
:-)
A.

 
26-09-11 09:47  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,okręty się buduje, a potem woduje,przyjdzie czas na wodę,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-09-11 08:43  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Brak wody mnie wkurzał, więc zaczęłam robić wodę. Na razie warstwa pierwsza, z papierowego ręcznika, wytytłana w rzadkim wikolu.

Zaś z prac stricte budowlanych - powstała skorupka nadbudówki rufowej.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
27-09-11 09:15  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Marek, a bo ja mam problem: nie potrafię budować modelu nie "widząc" go w całosci. Od modelu wymagam, żeby był scalony wizualnie i narracyjnie z podstawą, a nie umiem scalać mając juz gotowy model, muszę to robić w trakcie. Dlatego już teraz zabrałam się za wodę.

ZbiGu - ja za to nie radzę sobie z dużymi elementami w skali 1/200.
Ostatnio próbowałam robić okręt w 1/300 (naszego wojennego Orła). Zrobiłam kadłub i wywaliłam w pieruny: za duży. Zrobię normalnego, w 1/400.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
27-09-11 09:35  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
kari   

viltianus, patrzę na Twoją Vegę i pomyślałem, że okręt super wyglądałby jak wychodzi na fali z całym dziobem (z widocznym podwodziem) tak jak Garland na rewelacyjnej reprodukcji A. Werki stanowiącej okładkę Małego Modelarz nr 6/1975r. http://www.papermodelstore.com/popup_image.php?pID=174
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
27-09-11 09:40  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nie, właśnie nie z podwodziem.
Nie chodzi o okręt wyskakujący z wody, tylko o łagodną falę unoszącą okręt wzwyż, aż pod niebo.

Z podwodziem zamierzam zrobić Flowerkę i może Oldenburga.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
27-09-11 09:54  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

kari, popatrz na pierwszą fotkę w pierwszym wejściu tego wątku. Sztormujący okręt nijak nie pasowałby do tego sielskiego widoczku.

 
27-09-11 10:02  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ło matko, to już masz tyle? Szacunek za wycięcie ażurków pod pomostem.
A Vega po wstępnym pomalowaniu zaczyna się robić taka ... czysta:). Będziesz ją brudzić jak zawsze, czy na Prostej Ścieżce nie obowiązują ślady eksploatacji?:)
Te kolory strasznie jej pasują - dają jej lekkości, a ona jest już sama z siebie "delikatna". Scenerię dobrałaś do niej idealną - Vega wygląda jakby tańczyła na falach. Do tego tak leciutko. Mniam:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 16Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024