FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 16Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  -> 
18-10-11 13:32  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie magia? To mówisz, że jak sobie kupię żel Vallejo i te wszystkie kolory farb, to też tak zrobię? ;-)

--


 
18-10-11 13:37  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nie musisz nawet kupować wszystkich, jak pomieszasz, też będzie dobrze.
Ja z lenistwa nie mieszam :(

Akra - g... flaga wzięła się stąd, że kiedyś, w pierwszych latach XIX wieku, gdy pewien samotny federalny liniowiec szykował się do bitwy z trzema czy czterema liniowcami rewolucyjnej Francji, Francuzi najpierw dość długo próbowali go po dobroci nakłonić do poddania się. Gawędzili sobie flagami, czas mijał, aż w końcu kapitan federata wkurzył się i na kolejną kurtuazyjną propozycję poddania się odpowiedział zwięźle: "GÓWNO", kodem literowym; w czasie którejś kolejnej bitwy jakiś inny federat znowu wywiesił literowo tę samą odpowiedź, dodając pod spodem owego "g..." flagę własną: wziętą gdzieś z pokładu burobrązową, złachmanioną szmatę. Przyjęło się...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-10-11 13:56  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Waldek K: "nie widziałem ANI JEDNEJ dioramki morskiej z "mokrym" modelem"...
A tu:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=192458&t=192458&filtr=0&page=8 ...?

Nawiasem mówiąc, pokład według mnie ma prawo błyszczeć tylko tam, gdzie jeszcze zalega woda przed spłynięciem; natomiast powierzchnia tylko mokra wcale nie błyszczy, więc polakierowanie całego pokładu byłoby też błędem!
Andrzej

 
18-10-11 14:42  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Andrzej, no właśnie tamtej nie widziałem...
(psst, nie oglądam wszystkich relacji Kasi, bo nie mam tyle czasu)

Ciekawostka, że Waldi (!) w tamtej relacji napisał:
W tej kipieli brakuje jednej rzeczy, przez co całość wygląda nie realnie. Fale wysokie jak maszt, praktycznie zatopiły okręt a na pokładzie nie ma ani kropli wody.
Oglądając filmy na których widać okręty na wzburzonych falach nawet sporo mniejszych widać masy wody na pokładzie. A tu sucho!!


Widać Waldkowie lubią "mokre" jednostki pływające, hehe

Andrzej, a tak na koniec, myślisz, że cokolwiek zdąży na takiej jednostce obeschnąć? ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=N7ASvFEmMuk&feature=related
(polecam szczególnie od 58 sekundy)
Pozdrawiam

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
18-10-11 15:24  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Piękne! W przypadku takiego sztormowania biorę przysłowiowy "dziób w kubeł" i siedzę cicho :-) !!!
Odnośnie ABADDONA , jak pamiętam, pojawił sie ten zarzut, ale woda została uzupełniona...
Jeśli chodzi o VEGĘ, to myślę, że to jakiś nienormalny bałwan (nomen omen), gdyż powinna to być właśnie prosta ścieżka, spokojnie i łagodnie unosząca okręt ku błękitnym przestworom, coś na wzór unoszonej na grzbiecie fali deski surfingowej...
Przepraszam, że trochę się wymądrzam o założeniach niekoniecznie widocznych na gotowej pracy, ale po prostu znam i obserwowałem realizację projektu "ab ovo", więc, co też nieco wcześniej napisałem, zaskoczyła mnie kipiel, przez którą VEGA się przedziera!
No, ale koncepcjom Kasi zdarza się zaczynać żyć własnym życiem w trakcie powstawania, o czym powinienem pamiętać...
Pozdrawiam
Andrzej

 
19-10-11 08:34  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wodę chyba uzupełnię, ale dopiero za parę dni.
Na razie "White Vega" oraz - na dwóch ostatnich zdjęciach - Okrętowy Kot.







--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-10-11 09:00  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Fuszerka!!! Nie wierzę, żeby rozsądny kot (a okrętowy MUSI takim być) tak beztrosko spacerował po pokładzie mającym za chwilę zostać zalanym!
A.

 
19-10-11 09:09  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Sorki, ale to nie jest kot. To jest Kot.
Zaś każdy prawdziwy Kot, jak wiadomo, byle bryzy się nie ulęknie.
Postawiłam go w tym miejscu zupełnie świadomie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-10-11 09:24  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

...skoro to z Nim uzgodniłaś...
A.

 
19-10-11 09:27  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tego kota to zmyje z pokładu, gdzie on się wybrał? Kuwetę ma na pewno pod pokładem.:-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 16Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024