FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 16Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
18-10-11 09:52  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

WEKSYLOLOGIĄ? Na pewno nas nie obraziłaś? A co do zdjęć, to moim skormnym zdaniem tło powinno być radosne, żółto-pomarańczowe.

 
18-10-11 09:55  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nie miałam intencji nikogo obrazić!
;)

Zrobię może na jutro-pojutro zdjęcia na jaśniejszym tle, jak tylko znajdę odpowiednio dużą i ładną jasną płachtę papieru.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-10-11 10:50  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ups... Miała być prosta ścieżka w świetlistą dal, a nie przedzieranie się przaz spienione bałwany (nie mylić z bałwanami tzw. osobowymi...)! Przecież Meridiańczycy mają znacznie prostszą drogę "tam", ad astra niekoniecznie muszą per aspera...
Oczywiście nic to nie ujmuje całemu urokowi scenki!
Andrzej

 
18-10-11 10:53  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Fale (przepiekne) mogą być, bo dzięki nim okręt wznosi się efektownie ku niebiosom, ale Prosta Ścieżka winna mieć jasne barwy. Na szczęście chyba jednak doczekamy się jasnego tła :-)

 
18-10-11 11:16  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Jasne tło będzie jutro, obiecuję. A najpóźniej pojutrze.

Teraz będzie bardzo krótki kurs federalnej weksylologii.
Nie mam porządnego programu graficznego, więc przepraszam za jakość rysunków.

Bandera wojenna Królewskiej Federalnej Marynarki Wojennej wygląda tak:

Uwaga: zarówno tu, jak i we wszystkich innych federalnych godłach, krzyż powinien być złoty. Nie umiem tego porządnie narysować :(

Proporzec KFMW, podczas kampanii umieszczany na flagsztoku dziobowym, wygląda tak:

Analogicznego proporca używa Królewska Meridiańska Marynarka Wojenna.

Proporzec dowódcy okrętu (krzyż oczywiście złoty):

Królewska Meridiańska Marynarka Wojenna używa proporca w całości czerwonego, bez godła.

Bandera Królewskiej Meridiańskiej Marynarki Wojennej (krzyż złoty, proporcje bandery mogą być nieco zaburzone. Powinno być 3:2):


Godło Rzeczypospolitej Federacyjnej (krzyż jak zwykle... złoty).


W czasie walki królewskie okręty podnoszą również (obecnie na prawej flaglince głównego masztu) dużą, zieloną flagę akcji bojowej.
W użyciu jest również tzw. "Gówniana Flaga", pochodząca z początków XIX wieku, barwy burobrązowej, podnoszona pod akcją bojową w momencie, gdy okręt walczy z silniejszym przeciwnikiem i spodziewa się zginąć, albo gdy jest po prostu z jakiegoś powodu ciężko wkurzony na przeciwnika. "Gówniana Flaga" oznacza, że federalny okręt ani się nie podda, ani nie odpuści przeciwnikowi.

W największym skrócie to tyle.
Jakieś dalsze pytania?

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-10-11 12:03  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Po pierwsze: gratuluję pięknego efektu! Rewelacja, jak zawsze.

Po drugie: dwie uwagi ;-) (nie obraź się, proszę)
1. Jak dla mnie to śmiało możesz wywiesić normalną banderę Royal Navy, bo morze (ocean?), który tak genialnie odtworzyłaś nie ma w sobie niczego bajkowego, a tylko przedstawia rozszalały sztorm;
2. Uważam, że cały model należałoby pokryć bezbarwnym błyszczącym lakierem żeby nie wyglądał tak sucho, gdyż przy takich falach nie ma na to najmniejszych szans.
------------------------------
Sam dioramiarzem nie jestem (nawet modelarzem trudno mnie nazwać), ale dioramki zawsze chętnie oglądam. W przypadku dioramek morskich zawsze razi mnie, że modele na nich umieszczone są zupełnie suche, pomalowane matowymi farbami. Jak dotąd nie widziałem ANI JEDNEJ dioramki morskiej z "mokrym" modelem! A zobaczcie jak wyglądają burty nawet przy spokojnym morzu:


--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
18-10-11 12:19  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Diorama, a szczególnie fale robią niesamowite wrażenie, magia... :-)

--


 
18-10-11 12:22  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nie magia, tylko żel Vallejo.
;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-10-11 12:42  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładnie ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-10-11 12:43  Odp: [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

A propos "G... flagi", to coś w tym temacie dla relaksu :-)

Płynie statek piracki. Nagle majtek z bocianiego gniazda woła:
- Kapitanie, handlowy żaglowiec na horyzoncie!
- Dobra jest! Podajcie moją czerwoną koszulę!!!
Kapitan założył koszulę, dokonali abordażu, straszliwej rzezi i statek był ich. Płyną dalej. Nagle na horyzoncie pojawia się drugi statek. Majtek z bocianiego gniazda woła:
- Kapitanie, handlowy żaglowiec na horyzoncie!
- Dobra jest! Podajcie moją czerwoną koszulę!!!
Znów założył koszulę, dokonali abordażu, straszliwej rzezi i statek był ich. Po kilku takich "akcjach", jeden z marynarzy pyta:
- Kapitanie! Dlaczego na "akcję" zawsze zakłada pan czerwoną koszulę?
- Bo jak napadamy na statek, to mogą mnie przecież ranić, a na czerwonej koszuli nie widać plam krwi. A gdy nie widać, że kapitan jest ranny, to duch załogi nie upada i wszyscy walczą jak lwy!!!
W tym momencie majtek z bocianiego gniazda woła:
- Kapitanie, dwanaście brytyjskich okrętów wojennych na horyzoncie!!!
- Dobra jest! Podajcie moje brązowe spodnie...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 16Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024