FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
04-09-11 13:45  Odp: [Pytanie/rada]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

myślę, że dobrym materiałem jest taka książeczka pod tytułem "II Wojna Światowa" - wydarzenia - ludzie - tajemnice, Michała Olszańskiego:


jest tam wiele rysunków, w których opisane jest m.in. położenie poszczególnych okrętów, zdjęcia wysp, lotnisk, budynków. Jedna z pierwszych stron przykładowo wygląda tak:

 
04-09-11 14:52  Odp: [Pytanie/rada]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

a wiec jednak ktos już coś takiego stworzył.To fajnie.Film widziałem dzięki za zaprezentowanie tytułu Paweł_P też bedzie trzeb skorzystać.A co do okręcików to już jednego jutro zacznę "konstruować" bedzie to zapewne Arizona lub Pensylwania(okręty tej samej klasy)

--
___________________________________

planowane: IJN Takao 1:600/HMS Hood 1:600
___________________________________

 
05-09-11 19:23  Odp: [Pytanie/rada]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

uzbierałem informacje już na temat:
-wszystkich jednostek stacjonujących w porcie(nazwy,zdjęcia etc.),
-baraków (teraz szukam tych które miały dach całościowy i tych które nie mialy jednolitego zadaszenia tylko grube stalowe rusztowania),
-zbiorników paliwa(udało mi się odnaleźć pewną ciekawostke mianowicie,jeden ze zbiorników paliwa był ucharakteryzowany na budynek(!) było to chyba związane z bliskoscia zabudowań i budynków dowódca.),
Chodzi dokładnie o budynek Sztabu CINCPAC - to taki budynek w kształcie podkowy tuż obok zbiornika z wymalowanym budynkiem i imitacja fasady.
-mam dokładne zdjęcia i plany wieży kontrolnej wojskowego lotniska,
-zdjęcia pustych i zapełnionych przez wodę doków.(jeden kolega się pytał czy wiem jak wyglądały.Moja odpowiedź brzmi tak teraz już wiem:)),
-zdjęcia zabudowań obok sztabu CINCPAC,
-wiem też jaki kształt miała wyspa i jakie ukształtowanie terenu było na wyspie,

Jeszcze wielu zdjęć i planów nie mam ale jak na razie szukanie materiałów nie jest jakies wielce trudne.Zawsze zresztą można tam jechać na wycieczkę :-)

--
___________________________________

planowane: IJN Takao 1:600/HMS Hood 1:600
___________________________________

 
05-09-11 21:24  Odp: [Pytanie/rada]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No to czekamy na pierwsze zdjęcia elementów DIORAMY. W skali 1:1200, jakie to będą wymiary?

 
05-09-11 22:21  Odp: [Pytanie/rada]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie to, żebym chciał Cię demotywować ale cały czas mam wrażenie, że mimo wszystko nie zdajesz sobie sprawy z ogromu pracy jaki Cię czeka. Ja wiem, że jest zapał, że jak się powiedziało na forum A, to trzeba też powiedzieć B, ale kurczę- czasem naprawdę lepiej jest zastosować metodę małych kroczków. Spróbuj najpierw na spokojnie podszkolić warsztat, skleić kilka modeli, wypróbować różnych technik ( bo budując dioramę tych rozmiarów i w takiej skali siłą rzeczy nie będziesz ograniczał się tylko do kartonu i jego pochodnych). Spróbuj poćwiczyć malowanie, robienie różnego rodzaju podłoża- wody, piaszczystej plaży, trawy... Bo temat na który się porywasz, wielu rozsądnych ludzi potraktowałoby jako projekt życia...

Możesz mi napisać, że się czepiam- ale to powyższe pisze z własnego doświadczenia. Jak się człowiek raz da namówić na ambitny projekt grupowy ( podpis w sygnaturce na dole ) i później zobaczy, jak ten ambitny projekt z różnych przyczyn (z czego najistotniejszą jest utrata zapału ) szlak trafia, to inaczej zaczyna traktować podobne marzenia... :-)

"no offence"
pozdrawiam
M

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
06-09-11 08:21  Odp: [Pytanie/rada]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na początek olej diorame - teren, budynki itp.
Zbuduj przynajmniej połowe okrętów, dopiero myśl o grzebaniu w reszcie. Lepiej skończyć z flotą małych okręcików czy z pustą planszą. Poza tym lepiej na koniec największe robić, odchodzi kilkuletnie składowanie pustego portu :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024