FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-09-11 18:30  [G] Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 - GPM 297
Raziel_3 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

Witam wszystkich

Poniżej przedstawiam galerię modelu, który wczoraj ukończyłem. Jest to mój powrót do modelarstwa po około 15 latach, z rezultatów jestem umiarkowanie zadowolony. Popełniłem kilka błędów, niestety pokonały mnie również koła (szczególnie przednie) głównie ze względu na problemy z rozwarstwiającą się tekturą użytą do wykonania wahaczy kół nośnych, w efekcie czego płaszczyzna pionowa kół jest lekko odchylona od pionu. No ale trudno, następnym razem bez wątpienia podobnego błędu nie popełnię. Do budowy modelu użyłem również kleju którego nigdy wcześniej nie używałem i niestety klej ten nie sprawdził się.

O samym wydaniu należy mówić prawie tylko w superlatywach. Model kleił się doskonale, jest bardzo dokładnie rozrysowany, spasowanie części jest niemal perfekcyjne a same rysunki montażowe są na tyle dokładne, by nawet mniej doświadczeni modelarze poradzili sobie z materią.
Niestety nie obyło się również bez wpadek...Otóż największy mankament mojego egzemplarza to arkusze wydrukowane w dwóch odcieniach szarości. Niektóre z nich mają odcień bardziej brązowy niż szary, niestety efekt jest taki, że jeden błotnik w moim modelu jest bardziej brązowy niż szary. Ponadto autor nie umieścił we wstępie do budowy wyjaśnienia oznaczeń zastosowanych przy częściach więc uczulam na podklejanie elementów właściwą grubością tektury...

Od razu przepraszam za słabą jakość zamieszczonych materiałów. Nie udało mi się odpowiednio wyregulować parametrów pracy "aparatu fotograficznego" w rezultacie fotki są nieostre i naświetlone. Model w rzeczywistości wygląda lepiej niż na fotkach i gorąco polecam to wydawnictwo wszystkim fanom nietuzinkowych konstrukcji.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania. Wszelką krytykę zniosę :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

Odpowiedz na tę wiadomość 

04-09-11 19:09  Odp: [G] Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 - GPM 297
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2

- 2

No to gratuluje udanego powrotu do modelarstwa ! Model prezentuje sie bardzo ciekawie. Różnice w kolorach zniwelował chyba w znacznym stopniu ,, brudzing" pojazdu. Gratuluję wykonania.

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS

W budowie:PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1,

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

04-09-11 19:56  Odp: [G] Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 - GPM 297
Raziel_3 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

tak, model będzie dodatkowo umieszczony na "tematycznej" podstawce i nieco bardziej pobrudzony, galerię zamieszczę po wykonaniu całości

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

04-09-11 22:17  Odp: [G] Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 - GPM 297
benek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13

- 1

Świetny powrót :) model od dawna mnie interesuje a teraz widzę że jest w pełni sklejalny :) a cóż to za tajemniczy klej który się nie sprawdził ?

--

04-09-11 23:02  Odp: [G] Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 - GPM 297
Raziel_3 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

Klej Polimerowy. Niby podobny do Hermolu (miał go zastąpić) jednak okazało się że łączy słabo. Następny model kleję już Falco.

--

05-09-11 00:54  Odp: [G] Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 - GPM 297
greg   

Równiez gratuluję udanego powrotu do tego hobby, oraz efektownego i pracochłonnego modelu.
Myślę że różnice kolorystyczne zaciera dość dobrze, zastosowane w/na modelu kamo.
Pozdrawiam.

05-09-11 11:37  Odp: [G] Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 - GPM 297
Krystian 

Na Forum:
Relacje z galerią - 43
Galerie - 28

- 3

Solidny powrót do hobby może z kolejnym modelem będzie relacja?

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

06-09-11 08:28  Odp: [G] Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 - GPM 297
Raziel_3 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

jeszcze odwagi mnie brakuje. :) Patrząc na efekty pracy wielu z Was po prostu szczęka mi opada. Obecnie dłubię przy Sturmbocku z KA - taki szybki model w oczekiwaniu na nowości od GPM-u

--

06-09-11 10:07  Odp: [G] Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 - GPM 297
Krystian 

Na Forum:
Relacje z galerią - 43
Galerie - 28

- 3

Startuj śmiało bez krępacji ja na początku tez byłem pełen obaw ale na dobre mi to wyszło koledzy pomagają jest pochwała i konstruktywna krytyka a przez to do przodu rozwijamy swoje hobby. Dawaj śmiało pierwszy krok masz za sobą czas na drugi.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

08-09-11 20:05  Odp: [G] Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 - GPM 297
mrówka 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20

- 0

Witam serdecznie.Model wyszedł Ci zacnie,ale ja nie mam tak dobrego mniemania o nim.Wkrótce zapodam więcej szczegółów, gdyż będzie nowa relacja.Kamuflażem nie ma się co przejmować,bo i tak wszystko ginie w natłoku plam.Gratulacje za modelik i udany powrót do hobby.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018