FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
03-09-11 15:12  [Pytanie/rada]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie.To że zaczynam nową relację nie oznacza że nie dłubię przy Admiralu Graf Spee.Prosiłbym o pomoc.Na razie zbieram materiały.Jakbyście cos mieli lub znaleźli to by było fajnie.(zdjęcia,plany listy okrętów)Na razie znam nazwy wszystkich 8 pancerników,krążownika i niszczyciela.Trochę to mało ale trudno znaleźć dokładne informacje.Moglibyście mi powiedzieć również jak wyglądały hangary lotnicze znajdujące się w amerykańskich bazach?Nie wiem czy zrobię cały port czy tylko trochę(biorę pod uwagę wielkość całej dioramy ale znowu trudno będzie zrobić okręty w bardzo małej skali.Uważam że pancernik długości 10 cm to jest max.Podchodzę do tematu poważnie ale bez materiałów relacja szybko nie ruszy(a poza tym szkoła i inne takie).I moje kolejne pytanie: z czego zrobić najlepiej wodę i podłoże pod suchy teren.Diorama bedzie umieszczona na sklejce albo na czymś podobnym,będzie to podzielone na segmenty gdyż sam transport deski np metr na 2 metry byłby trudny.Myślę że ktoś pomoże...?

--

Post zmieniony (04-09-11 10:49)

 
03-09-11 17:52  Odp: [R]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nie nazbierasz wystarczającej ilości materiałów, zarówno jeśli chodzi o samą bazę, jak i o modele stojących tam okrętów. Daj sobie spokój z nazbyt ambitnym zamiarem. Szkoda czasu...

 
03-09-11 18:24  Odp: [R]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Jak to mówią - "dla chcącego nic trudnego". Zacznij może od przestudiowania ksiązki autorów E.T.Prusinkowskiej i M.Skwiota z serii "Bitwy i kampanie" wyd. Aj-Press: "Pearl Harbour 1941" wyd.2001 str. 240 /twarda okładka z obwolutą/ Podaję szczegóły bo wyszła także tego autora w wersji nieco zubożonej inna. Znajdziesz tam m.in. wykazy okretów, planiki - ich rozmieszczenia i masę informacji i zdjęć na kredowym papierze.Popieram zamysł. Nie przejmuj się i nie zniechęcaj takimi uwagami jak Akry. Powodzenia, pozdrawiam

 
03-09-11 18:55  Odp: [R]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Akra widziałem wiele dioram i ta którą chcę tutaj zrobić jest przy niektórych po prostu niczym... informacji jest dużo jak już napisał kolega powyzej dla chcącego nic trudnego.Jak się nie uda to trudno ale się przynajmniej czegoś nauczę.Nic to nie bedzie kosztowało więc też nic nie stracę a się może uda.Z takim podejściem wielu wspaniałych rzeczy by się nie zrobiło.Loty w kosmos nie mówiac o eliptycznym kształcie kuli ziemskiej by były do dzisiejszych czasów tylko wymysłami i marzeniami.Jak juz napisałem zacznę jak nie wyjdzie to odstawię i się nic nie stanie a pomysł znowu taki trudny nie jest.Parę okrętów i tyle. Chyba że większosć użytkowników tego forum się nie zgodzi na pokazywanie i relacjonowanie prac.Mogę nie pokazywać.A za informacje panie Ryszardzie serdecznie dziękuję-skorzystam.

PS.Jakoś panu sie udało nazbierać wystarczająca ilosć informacji na temat wraku Bismarcka wiec dlaczego ja nie mam nazbierać informacji na temat jakby na to nie patrzeć najsłynniejszego portu wojskowego na świecie.
--

Post zmieniony (03-09-11 19:14)

 
03-09-11 19:31  Odp: [R]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

No musze przyznać BARDZO ambitny pomysł...No,no.... Jako entuzjasta Pacyfiku,wielkich bitew mosrskich, z chęcią zasiąde i będe trzymał kciuki za powodzenie projektu. Niektórzy - szacunek dla Twojego dzieła,Akra - Cię na starcie demotywują,ale machnij na to ręką.
Nie sądzę,że diorama Pearl jest łatwiejsza czy trudniejsza niż taki bismark na dnie morza - kwestia dokumentacji,mobilizacji, cierpliwości i masy czasu.
Temat jest tym ciekawy, gdyż w tym roku mija 70 rocznica ataku na amerykańską bazę na Hawajach....Ale wyrobić się do tej daty....impossible ;)
POWODZENIA!

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
03-09-11 19:40  Odp: [R]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Freddie, ja zacząłem dioramę Bismarcka mając w swych zbiorach wystarczająco dużo rysunków i zdjęć wraka. Do tego model Bismarcka 1:400 JSC i 1:300 MM.
Ty - jak mi się wydaje - nie masz praktycznie nic, albo bardzo niewiele i zaczynasz plany budowy prośbą o podesłanie Ci właściwie wszystkiego. Książeczka, a raczej broszurka, o której pisze Ryszard, nie zawiera np. rysunków doków czy zabudowań - a nie chodzi Ci przecież o to, aby diorama przedstawiała jedynieTwoje domysły, jak też ta baza mogła wyglądać? Oahu to wyspa wulkaniczna - czy masz już na przykład linie pokazujące poziomy gruntu w różnych miejscach?
Pomimo mojego marudzenia, mam nadzieję, że Ci całe przedsięwzięcie uda, a wtedy z przyjemnością odwołam moje głębokie wątpliwości co do finalnego sukcesu...

 
03-09-11 20:08  Odp: [R]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam już masę dokładnych lub mniej zdjęć,plany,pogrupowałem okręty na klasy dzięki czemu łatwiej bedzie się je sklejało,teraz szukam planów lotniska a co do wyspy to jest ogromna ilość zdjeć z tamtego okresu jak i współczesnych.Sam też zbieram i już troszkę mam.Na pomysł wpadłem parę dni temu i mam nie wiele bo nie miałem po prostu czasu szukać.A i nie zaczynam budowy.Budowę zacznę jak bedę miał wszystko lub przynajmniej wystarczajacą ilość materiałów ale pomyślałem że moze ktos pomoze mi tez zbierac materiały bo... "w grupie raźniej".Ma pan rację chcę odwzorować w miarę dokładnie wyspę bo na improwizowanie tutaj nie ma miejsca.A co planów to nic nie planuję.Jest rzecza oczywistą że dyktę lub sklejkę trzeba bedzie podzielic na segmenty lub równie logiczne jestto ze okręt mniejszy niz 10 cm jest nie wykonalny (przynajmniej z papieru).To nie planowanie to opisanie tego jak to będzie wygladało byście mieli jakieś wyobrażenie na temat tego co tu się bedzie robić.Bo trudno czegos nie napisac,tak?Miałem wejść i napisać dawajcie fotki pearl harbour?

PS. oczywiste ze się nie wyrobie w tym roku jaki w przyszłym też z pewnoscia nie.Ale właśnie to mnie natchnęło.Pierwsza bitwa od której wszystko się zaczeło.Cała wojna na pacyfiku zakończona samobójczą misją załogi Yamato i przegranej bitwy o Midway
--

Post zmieniony (03-09-11 20:12)

 
03-09-11 20:11  Odp: [R]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Akra napisal cyt. "książeczka a raczej broszurka..." - nie jest to broszurka lecz jak sądzę najobszerniejsze i najpełniejsze na rynku wydawniczym w Polsce opracowanie dot. ataku na Pearl Harbour /str.240/. Broszurką /zeszytem/ jest opracowanie w/w autorów z serii Kampanie lotnicze nr.6.W książce /!/ są także rzuty boczne pancerników USNavy, także zdjęcia m.in. budynków baz itp.itd. Na Allegro pojawia się od czasu do czasu w cenie ok.100,-PLN. To tak dla formalności.

 
03-09-11 20:16  Odp: [R]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ryszardzie czekam aż książka się ukaże na allegro z niecierpliwością.Znalazłem też ja na zagranicznej stronie więc w razie czego tam ją zakupię.

--
___________________________________

planowane: IJN Takao 1:600/HMS Hood 1:600
___________________________________

 
03-09-11 20:36  Odp: [R]diorama Pearl Harbour 1:1200(albo i więcej)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No cóż, trzymam zatem kciuki i czekam na rozpoczęcie relacji :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024