FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
31-03-11 21:41  [Relacja] Barbarossa Me 110 FM nr 69
Maciek S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam w mojej pierwszej relacji na forum. Przedstawiam model samolotu Me 110. Z góry sorka za to, że zaczynam od połowy, ale nie miałem wcześniej dobrego aparatu, który mógłby ująć moją "pracę". Na wstępie zaznaczę, że model nie należy do najdokładniejszych ale "dobry" modelarz może z niego wiele "wyciągnąć" - ja nie ;P Do najbardziej wkurzających momentów należało spasowanie części dziobowej, formowanie stateczników pionowych, które musiałem rozciąć oraz skrzydła, nie dające się za cholerę ułożyć tak jak chciałem. Efekt marny ale przy budowie nauczyłem się, że 4 warstwy humbrola połysku daje niezłą aperycję :) Rezultaty dotychczasowej (trzymiesięcznej-przerywanej) pracy poniżej...









To wszystko na dzisiaj. Jeszcze tylko warstewka humbrolu na skrzydła, a jutro wyposażenie kabiny pilota i strzelca :D

--
....................................................................................................................................................................
Pozdrawiam,
MS

 
01-04-11 12:04  Odp: [Relacja] Barbarossa Me 110 FM nr 69
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo dobry debiut!
Okazuje się,że jak ktoś się postara,to mozę być tylko dobrze! ;-)

Mała uwaga co do zdjęć - za kiepsko oświetliłeś "plan" - wygląda,jakbyś posługiwał się w tym celu małą latareczką...;-)
Więcej światła! ;-)
A model sklejany dość starannie i poza drobnymi niedostatkami retuszu - ok.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-04-11 14:48  Odp: [Relacja] Barbarossa Me 110 FM nr 69
Maciek S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dzięki za krytykę... Uczę się na nowo a i z fotografią dopiero się zaznajamiam... :D

--
....................................................................................................................................................................
Pozdrawiam,
MS

 
03-04-11 08:52  Odp: [Relacja] Barbarossa Me 110 FM nr 69
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ale dobrze "rokujesz" na przyszłość.
Z naszymi radami osiągniesz sukces ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-09-11 19:43  Odp: [Relacja] Barbarossa Me 110 FM nr 69
Maciek S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Koniec relacji. Model został zniszczony na godzinę przed zamieszczeniem ostatecznej galerii (starcie z siostrzeńcem). Szkoda... Ale powiem tylko, że ogólnie model zaliczam do pracochłonnych, nie ze względu na ilość części, ale na poprawki jakie należy w nim wprowadzać. Po wykonaniu retuszu i po położeniu kilku warstw lakieru (połysk) prezentował się całkiem nieźle. Ciągle jednak mam problem z wykonywaniem krawędzi natarcia w skrzydłach i statecznikach. Jakby ktoś znał jakąś ciekawą technikę wykonywania tych elementów i chciałby się nią podzielić, z chęcią przyjmę lekcję. Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (26-01-12 10:57)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024