FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-09-11 16:01  Odp: [R] Francuska Fregata La Belle Poule Shipyard nr22
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Piękny efekt. Pomysł z kolorowym kartonem jest niezły. Efekt na zdjęciach bardzo fajny.
Kibicuję bo moja fregata czeka na dokończenie.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
03-09-11 16:55  Odp: [R] Francuska Fregata La Belle Poule Shipyard nr22
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo mi miło, że niektóre rozwiązania jakie przyjąłem spodobały się kolegom. Tak jak napisałem na wstępie chcę przećwiczyć troszkę nowych rozwiązań i w tym tygodniu szykuję w związku z tym niespodziankę - nowy sposób wykonania szalup. Nie wiem czy się uda ale w każdym razie za kilka dni wszystko dokładnie opiszę.
Jeśli chodzi o pytanie o elementy do gretingów to wyciąłem je ręcznie, skalpelem medycznym nr11 oraz dłuższe linie większym skalpelem nr 26.
Armaty wzorcowe wytoczyłem na małej tokarce, wcześniej prowadziłem także testy z wykorzystaniem zwykłej wiertarki oraz iglaków i efekt był zadowalający - tylko praca dłuższa i zdarzało mi się zepsuć element szczególnie pod koniec pracy.
Zdecydowałem się odlać działa z gipsu ponieważ metalowe to jednak większy koszt, materiały, hałas, wióry ;) itp.

 
03-09-11 21:04  Odp: [R] Francuska Fregata La Belle Poule Shipyard nr22
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,przepyszny okręcik się zapowiada,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-09-11 16:24  Odp: [R] Francuska Fregata La Belle Poule Shipyard nr22
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam
Zgodnie z zapowiedzią walczyłem ostatnio z szalupami. Nieomal je skończyłem, nie są pomalowane ani lakierowane. Oto szczegóły.

Początek tak jakby zgodny z wycinanką :



Teraz zaczynają się schody, górne części szalup "zamknięte" i troszkę wyszpachlowane dla nadania ładnych okrągłości ...



... i całość pomalowana dla zabezpieczenia przed wilgocią :



Wykorzystując powyższe jako kopyto zrobiłem formy z silikonu i takie same z gipsu dentystycznego (bo taki miałem - tak, to ten z którego zrobiłem armaty).



Najzupełniej wystarczą formy z gipsu, ale chciałem zobaczyć jak wyjdzie mi to z silikonem, silikon jest o tyle fajny, że nie działa na niego chyba żaden klej.
Następnie wyłożyłem wnętrze każdej formy dwoma warstwami namoczonego w rozrzedzonym wikolu pasków cienkiego papieru gazetowego, żeby po wyschnięciu otrzymać taką ładną skorupkę ...



... którą to wyłożyłem (obkleiłem) równoległymi paskami zwykłego papieru do drukarki imitując deskowanie wewnątrz kadłuba.



Wyklejone wnętrze pomalowałem na brąz imitujący drewno,



więcej farb nie będzie zastosowane, gdyż cała reszta będzie wykonana z kartonu w odpowienim kolorze począwszy od cienkich wręg, w wykonaiu których pomagało mi wyspecjalizowane w tym kociątko ;)



Oklejanie paskami kartonu imitującymi deski na zewnątrz burt nie wymaga opisu, na gazetowej skorupce to sama przyjemność.

Muszę przyznać, że opracowanie Shipyardu jest na bardzo wysokim poziomie, krzywizny kadłubów szalup, wymiary ławeczek i innych drobiazgów są bardzo dokładne porównując z planami jakie udało mi się przechwycić. Poniżej prezentuję efekt praktycznie 10-cio dniowych prac ,szalupy wymagają jeszcze troszkę pracy wykończeniowej ale to już będzie formalność.



Może to i nie najszybsza metoda wykonania bardziej szczegółowych szalup ale chyba było warto trochę się pomęczyć choćby z ciekawości bo prawie do samego końca nie byłem pewny czy wogóle coś mi wyjdzie.
Na kolejny etap prac przewidziałem drobiazgi na burtach fregaty, może i przy okazji ozdoby (ornamenty) a także poprawię balustrady na rufie. Pozdrawiam wszystkich sympatyków żaglowców i zapraszam na dalszy ciąg relacji.

 
14-09-11 16:56  Odp: [R] Francuska Fregata La Belle Poule Shipyard nr22
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Szalupy - marzenie!!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-09-11 19:06  Odp: [R] Francuska Fregata La Belle Poule Shipyard nr22
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Przepiękne szalupy. Gratuluję pomysłu i wykonania.
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
14-09-11 19:45  Odp: [R] Francuska Fregata La Belle Poule Shipyard nr22
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja sympatykiem żaglowców nie jestem, ale podziwiam tych, którzy się za nie zabierają.
A nad szalupami warto było się pomęczyć - lepszych chyba jeszcze nie widziałem.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-09-11 19:51  Odp: [R] Francuska Fregata La Belle Poule Shipyard nr22
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Ręce same składają się do oklasków!!! Brawo!

 
14-09-11 20:30  Odp: [R] Francuska Fregata La Belle Poule Shipyard nr22
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie trzeba być ani znawcą ani sympatykiem żaglowców, żeby docenić fantastyczną robotę:-) Co by tutaj jeszcze dodać.... Świetna robota!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-09-11 20:38  Odp: [R] Francuska Fregata La Belle Poule Shipyard nr22
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Po prostu świetne te szalupy i ciekawy sposób wykonania.
Szkoda,że mam rozpoczęte 2 czasochłonne modele, gdyby nie to chyba ruszyłbym
z jakimś żaglowcem z kartonu.
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024