FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
26-05-03 02:57  Re: REGULUS
Slawek 

 

Wow!!! Rzeczywiscie widze co miales na mysli mowiac o ratowaniu!!! Piekna robota!

Czesc,

Slawek

_______________

Okrety wspolczesne

 
26-05-03 06:44  Re: REGULUS
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Puczini, powiem tak ( i to tyczy się wszystkich okrętowców): pokazujcie panowie swoje działa na wystawach, bo to co można obejrzeć na forum, bije często na łeb to co zwożą ludzie na konkursy. Na prawdę!

 
26-05-03 09:17  Re: REGULUS
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Kolego, dałeś czadu...
Poproszę o więcej szczegółów o tym kadłubie.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
26-05-03 09:59  Re: REGULUS
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dołączam się do wyrazów podziwu. Zarówno nad wykonaniem, jak i bardzo szczegółowym opracowaniem modelu.
Na kokursie uważaj! Sędzia popuka w to dno i powie, że jest wypełnione albo drewniane :-) i żegnajcie nagrody...

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
26-05-03 16:02  Re: REGULUS
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Taka technika (paski gazety + klej, np. wikol) jest swietna - daje _cholernie_ (z przeproszeniem) mocna skorupe. Natomiast czy Ci to nie pogrubilo wszystkiego?
Poza tym - piekne! Proffesional + chyba podoba mi sie cywilna flota - jest ciekawsza (duzo zabawek na wierzchu, a nie tylko plyty pancerza i lufy).

Ja sie nie zamierzam bawic w okretownictwo - takiej anielskiej cierpliwosci to ja nie mam..... tym wiekszy podziw........ czy, jak to mowia, respekt :)

______
. (__/-----* śmigłem do góry!!! :-)
Mateusz Cz.
członek-założyciel KKL :)
Klejady - Katalog Klejów Modelarza Kartonowego

 
26-05-03 16:20  Re: REGULUS
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 


Kurna, jak sie takie rzeczy ogląda, to nie ma siły człowieka od monitora odciągnąć :) Po prostu piekny ! I w dodatku jeden z rodzynków - cywili - tym bardziej przyciaga oko.... A wykonanie - perfekt !!

Jaki kolor zastosowałeś do malowania dna? Czy mógłbyś podać numer, jeśli to jest Humbrol czy coś takiego z naszych arsenłów modelarskich?


 
26-05-03 20:45  Re: REGULUS
Puczini 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Odpowiadam po kolei
Po oklejeniu poszycia, które łączyłem na 1cm paski kartonu przyklejone do wręg, wykonałem kilka nadbudówek. I tu się zaczęło. Tak mi się spodobał, że zmieniłem podejście i postanowiłem zmienić technologię. Położyłem około 3 warstwy pasków z gazety, potem lekko to zmatowiłem i nakładałem cienką warstwę szpachli do drewna kupioną w sklepie chemicznym tz grecką (bo napis jest po grecku). Nie można nią nakładać grubej warstwy bo popęka – lepiej kilka cienkich i za każdym razem szlifować. Dno i burty malowałem farbami w sprayu DEKO LACK matowymi i stwierdziłem, że kolor i faktura są lepsze niż humbrol.
Bulaje, linie wodną, numery wyciąłem z folii i nakleiłem stosując transportówkę. Do wykończenia brakuje jeszcze całej konstrukcji masztu, szalup i wszystkiego co jest na rufie.
Więc roboty jeszcze ful. No i malowanie. Nie wiem czy widać, ale sterówka ma całe wnętrze- komputery, krzesła itp.
Batonus, ja nie wystawiam modeli na konkursach, więc żaden sędzia nie popuka sobie w mój model, ani nie będzie pruł kadłuba w celu sprawdzenia zawartości.

Puczini

 
26-05-03 21:52  Re: REGULUS
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Puczini napisał:

> Bulaje, linie wodną, numery wyciąłem z folii i nakleiłem
> stosując transportówkę.

Co to jest 'transportówka' ?

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
27-05-03 19:09  Re: REGULUS
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Zgadzam się w zupełności w końcu w sklejaniu chodzi o frajdę przede wszystkim.

Puczini powiedz coś więcej na temat jak zrobiłeś napisy na pomalowanym kadłubie,
bo wkrótce czeka mnie podobny problem ?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki
jak wolisz na forum lub na priv.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
29-05-03 17:58  Re: REGULUS
Puczini 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeśli chodzi o napisy, to są one wycięte z folii na ploterze tnącym i przeniesione za pomocą papieru transportowego na kadłub. Jest to technologia stosowana szeroko przez wszystkie firmy reklamowe przy wycinaniu folii.

Pucini

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024