FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 14Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
01-09-11 08:15  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Przyjrzałam się dokładnie zdjęciom i faktycznie, Andrzej mia rację. Prawego skrzydła pomostu nie ma, w nadbudówce dziura... Cóż. Trzeba się było wziąć za niszczenie.
Efekty niszczenia jeszcze nie są ostateczne. Jak wyschną, będą robione dalej.

Poza tym postawiłam nadbudówkę śródokręcia, zaczęłam robić komin, świetliki. Pomalutku do przodu.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
01-09-11 08:30  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Bardzo jestem ciekaw efektu końcowego. W tej chwili nadbudówka wygląda niczym: mój model miał "mały" wypadek ;)
Trzymam kciuki i czekam na więcej.

Pozdrawiam
Tomek

 
01-09-11 09:20  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
kari   

... niezły czad z tą demolką "gsd" ;-). ... w związku z tym, że napisałaś: "efekty niszczenia jeszcze nie są ostateczne" proponuję sponiewierać szpardek dziobowy wraz z nadbudówą na prawej burcie (zaznaczenie na fotce).

http://images49.fotosik.pl/1045/8306f45bd934c8aa.jpg

 
01-09-11 09:30  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

kari - zdemolujemy, zdemolujemy :)
Spodobało mi się :)

Najpierw chcę postawić nadbudówki, maszty i tyle drobnicy, ile się da, potem będę to rozwalać.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
01-09-11 10:20  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ała...! STOP!!! STOP!!!
Wpadłas w szał niszczenia! Pohamuj się!
Przednia część pomostu - owszem; ale na wysokości podestu dalmierza i dalej powinno być z grubsza o.k., a Ty wypaliłaś wszystko, aż do masztu!!! Zresztą również przód został rozerwany/zdmuchnięty eksplozją, ale nie stopiony!!!
Więcej nie zgłoszę Ci żadnych uwag tego typu bez możliwości skutecznego powstrzymania Cię przed dokonaniem tak totalnych zniszczeń!
Porozmawiamy o tym jeszcze in vivo!
Andrzej

 
01-09-11 11:09  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Milo mi widzieć, że nie tylko ja demoluję modele :-))))

 
01-09-11 11:16  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

W tej chwili Gryf rzeczywiście jest ZBYT mocno zdemolowany - ale będę go teraz nadbudowywać.
Dajcie mi ze 2 dni a wszystko wróci do ludzkiego wyglądu.
Akra - podglądam Bismarcka, podglądam... Ten piasek dla szynszyli wygląda ciekawie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
01-09-11 11:26  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Akra: na szczęście póki co, nie przekroczyłeś progu zniszczeń dokonanych przez Aliantów...
Kasia: mam nadzieję... odtworzenie spalonej na popiół blachy pancernej też może stanowić wyzwanie...
Andrzej

 
02-09-11 08:02  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Doszłam do wniosku, że czas się pomału zabrać za wodę. Na początek podniosłam poziom wody o ok. 2 mm:

Dodatkowa warstwa tekturki 1 mm, trochę żelu Vallejo oblepiającego kadłub, rozciapcianego na całej podstawie na kształt drobnych fal, na to sztywna przezroczysta folia przycięta w kształt kadłuba okrętu, umocowana do podstawy żelem Vallejo (to te białe placki. Placki wyschną i sprzezroczyścieją).

Postawiłam rufową nadbudówkę, tę, co zachowała się w zasadzie bez uszkodzeń:

Do tego trochę detali na pokładzie, zaczęłam też odbudowywać GSD i stawiać drobnicę.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-09-11 20:48  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP
Teledzin   

O ile pamiętam, niektóre źródła podają, że rufowa nadbudówka została trafiona podczas walki z niszczycielami niemieckimi 3 września i zniszczone zostały stojące tam przeciwlotnicze boforsy. Pozdrawiam

Post zmieniony (03-09-11 09:13)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 14Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024