FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-08-11 21:32  [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Chciałbym zaprosić do mojej kolejnej relacji. Wybór padł na Oyodo z GPM-u. Model ten podobał mi się dłuższy czas i w końcu nie wytrzymałem i kupiłem go. Jest to mój pierwszy okręt, całe życie kleiłem samoloty i chciałem zrobić sobie odskocznię. Samego okrętu chyba nie muszę opisywać ponieważ była już relacja Szyszkownika i jest prowadzona przez DaFiXa. Z tym, że ja nie będę swojego modelu malował. Nie zakupiłem wręg, elementów fototrawionych czy relingów, postaram się sam zrobić jak najwięcej. Może koniec tego nudzenia i kilka fotek:

Szkielet był wzmacniany na całej długości, nie było z nim żadnych problemów:


Poszycie dna i śruby, z tego co pamiętam poszycie wyszło mi za długie ale bez problemu dało się to naprawić:


Nadbudówka, tutaj dopiero zobaczyłem ile pracy jest przy sklejaniu okrętów, spasowana dobrze, przynajmniej do tej pory:


No to co misie lubią najbardziej... relingi. Przez nie na pół roku zawiesiłem budowę bo nie mogłem znaleźć sposobu na ich sklejenie. Próbowałem owijać drut na deseczce, sklejać na szablonie ale nic z tego nie wychodziło. Dopiero Jarod powiedział mi co robię źle i praca ruszyła do przodu, za co jestem mu ogromnie wdzięczny. Oto efekty:


Jedno ze zdjęć zamieściłem już w relacji Spychacza i następne relingi będą robione jeszcze inaczej. Szukam ideału i wszystko będę starał się na bieżąco opisywać. Ten był robiony z drutu 0.15 mm, następne będą miały słupki o grubości 0.2 mm a poprzeczki 0.15 mm.
Tyle tego zanudzania, wszystkich zapraszam do komentowania.

--

Post zmieniony (19-09-11 17:19)

 
29-08-11 16:54  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki chłopaki za wsparcie, na pewno się przyda. Jasiek gdybym wiedział, że już masz Mi-24 to inaczej bym to rozegrał ale chyba nigdzie nam się nie śpieszy.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-08-11 20:28  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Też mam nadzieję, że teraz pójdzie w miarę systematycznie. Co prawda mam kampanię wrześniową i moja lepsza połówka będzie mi marudzić ale jakoś sobie poradzę.
Dokleiłem kilka detali:

Będzie ciężko z tymi relingami ale jestem dobrej myśli. Przy okazji przemaluje te śruby o których pisał Spychacz.

--

Post zmieniony (29-08-11 20:41)

 
30-08-11 16:47  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jarod wyskoczyłeś z tymi szybkami, poczekaj znajdę Cię... :) ale najechaliście mi na ambicję i zrobię te szybki. Tylko mam jedne pytanie, czy mam wyciąć otwory i podkleić od środka folię czy małe kawałki foli wkleić w puste miejsce?
DaFiX dobrze, że widzisz takie szczegóły. Dzięki Panowie za wsparcie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-08-11 21:25  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Spokojnie coś wymyślę. Już rozkleiłem ten element chociaż nie było łatwo. Folię lub szybkę znajdę jutro w biurze, dużo tam przydatnych rzeczy :D. Arkusze były pomalowane caponem i to wszystko jeśli chodzi o wzmacnianie bo jak pisał Jarod nie uznaje CA. Mam też pomalowany drut na relingi jak zrobię coś konkretnego to zamieszczę fotki. Nie wiedziałem, że moja relacja będzie cieszyła się takim zainteresowaniem :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-08-11 22:02  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Właśnie taką folię na dokumenty zastosuje, dziś chowałem ją do szafki i została mi w pamięci. Co do kleju to ten element był klejony jeszcze przed naszą rozmową i uwierz wspominałem ją rozrywając te dwa elementy... Ale jakoś to wygląda. A skoro mowa o profilowaniu to jak się robi relingi jeśli mają kształt np. sześciokąta? wyginać poprzeczkę do odpowiednich kątów czy sztukować krótkie elementy? Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
17-09-11 21:43  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Prace nad modelem idą powoli ale idą... Naprawdę zacząłem doceniać okrętowców. Aktualnie walczę na relingami. Wcześnie robiłem je z drutu o tej samej grubości,tak to wyglądało:


A tak po zastosowaniu grubszego drutu na słupki i cieńszego na poprzeczki:


Widać różnicę? Oszklenia jeszcze nie zrobiłem, chcę najpierw skończyć relingi. I niestety nie robiłem ich poprzez wyginanie drutu ale poprzez doklejanie kolejnych elementów, nie mam skanów modelu i nie mam na czym się wzorować.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
17-09-11 22:18  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kurcze Jarod zamęczysz mnie :) wszystkiego dowiaduje się po fakcie. Może jutro coś porobię chociaż te relingi zabierają mnóstwo czasu i cierpliwości... Ale fakt do ideału sporo im brakuje.

--

Post zmieniony (17-09-11 22:19)

 
18-09-11 09:42  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Spokojnie nie mam zamiaru nic poprawiać. Poprzeczki nie chciałem robić poprzez wzorowanie się na nadbudówce z obawy, że przy okazji zniszczę pozostałe relingi. A co do budowy to i tak wiem, że szybko go nie skończę.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-09-11 19:55  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Mam prośbę do posiadaczy tego modelu. Ma ktoś skany dwóch części zaznaczonych na poniższym zdjęciu?


Z całą resztą sobie poradzę, do szczęścia brakuje mi tylko tego.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-09-11 22:22  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam w kolejnej odsłonie.

W związku z tym, że relingi na nadbudówce głównej zaczęły mnie męczyć zabrałem się za nadbudówkę rufową. Model klei się bardzo dobrze, mogę go każdemu polecić.
Kilka detali, poszczególne elementy rozcinałem bo moim zdaniem łatwiej się je później formuje do tego wkleiłem wspominaną wcześnie szybkę:



A tu nadbudówka:



I co najważniejsze moje tymczasowe miejsce pracy:

Się powodzi :)

Prośba o skany nieaktualna, Szyszkownik dziękuje za pomoc.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
03-10-11 08:12  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki za miłe słowa. Otwory pod słupki robię jeszcze przed wycięciem elementu bardzo ostrą szpilką. A wyoblenia to po staremu na ślinę i papier się ładnie kształtuje. Tylko teraz mam mniej czasu także relacja mocno zwolni.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
22-10-11 22:33  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kolejna odsłona, relingi robiłem metodą Jaroda tzn. wyginałem na szablonie poszczególne elementy:



Poniżej efekty ale na innym elemencie i jeszcze przed retuszem:



Zajęło mi to trochę czasu i jakoś to wygląda chociaż bez rewelacji. Próbowałem kleić też relingi na nadbudówce rufowej ale kilka razy poprawiałem słupki później poprzeczki i po prostu wymęczyłem materiał. Są to efekty testowania kleju, będę musiał wszystko robić wszystko od nowa. Nie mam już cierpliwość do tego elementu straciłem za dużo czasu przy nim... Efekt poniżej.



Kiedyś do tego wrócę ale nie prędko. Do następnego razu :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
22-10-11 22:45  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Reling robiłem wg szablonu czyli ma ok. 6-7mm wysokości. Na przedostatnim zdjęciu słupki nie były przycięte na wymiar.

--

Post zmieniony (22-10-11 22:47)

 
23-10-11 11:46  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki Panowie za zainteresowanie. Sprawdzałem w Profilach Morskich relingi i tam mają równo 6mm czyli tak jak w szablonie. Nie znam się na tym bo to mój pierwszy okręt i zostawię tak jak jest czyli wspomniane 6 mm.
ReVan_1991 a Ty jaką robisz wysokość relingów?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
23-10-11 18:22  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

A widzisz szebi już miałem kupować gotowe relingi bo przy robieniu ich samemu trzeba poświęcić mnóstwo czasu. Teraz zostanę przy pierwotnej wersji i postaram się zrobić wszystko sam. Będę robił relingi o wysokości 6 mm SZKUTNIK i Profile Morskie chyba nie kłamią :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
23-10-11 21:07  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Spychacz na wszystko jest sposób, można ciąć gotowe relingi tak jak piszesz.
SZKUTNIK a jaką Ty masz pracę, że jesteś obecnie na okręcie? Nie traktuje Twoich spisów jako wyroczni ale są dla mnie wskazówką :)
Wszystko będę robił jak do tej pory bo szczerze nie chce mi się przerabiać wszystkich relingów które już zrobiłem zważywszy, że jest to mój pierwszy okręt. Jeśli jeszcze nauczę się robić relingi po okręgu to byłby szczyt mojego szczęścia.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
24-10-11 16:52  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

O proszę SZKUTNIK to Olsztyniak a już chciałem prosić żeby mi przysłał pocztówkę z podróży.
SZKUTNIKU jak byś kiedyś miał czas to zapraszam na piwko bo Jarod jakoś mnie unika :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-01-12 21:24  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Na forum coraz więcej okrętów także i ja pokaże coś od siebie.
Dalej bawię się z relingami i nie wiem czy nie będą one gwoździem do trumny mojego modelarstwa okrętowego, strasznie nie chce mi się ich robić. Poza tym nie podoba mi się moje wykonanie, może z czasem zacznie to jakoś wyglądać:



Niektóre są lekko powyginane ale to efekt ciągłego dotykania sklejanego elementu, przed przyklejeniem do kadłuba wszystko poprawię. Muszę popracować nad spoiną, w niektórych miejscach wyszły dość spore klucha aż wstyd pokazywać...
Skleiłem trochę więcej relingów ale nie są jeszcze pomalowane także nie ma co pokazywać.
Do następnego razu :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
19-01-12 08:50  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

O proszę Jarek Ty żyjesz :D sprzedałeś mi patent na relingii a ja go kaleczę. Myslałem, że dostanę opr... Zmienię klej bo ten którym aktualnie kleje jednak się nie spisał. Nie bardzo trzyma nawet po oczyszczeniu drutu. Spróbuje skończyć co zacząłem, chociaż na dzień dzisiejszy relingi wg mnie są "nie dopieszczone".

Art masz rację, że relingi nadają "smaczka" bez tego moim zdaniem model byłby goły. Drugą nadbudowkę zamieściłem na deseczce z balsy i o wiele lepiej się nią manewruje, muszę jeszcze sprawić sobie jakieś małe imadło żeby odpowednio deskę ustawiać. Relingi są trochę wymęczone ale i tak nie jest źle zwłaszcza, że czasami "lepsza połówka" kręci się przy modelu... ma trochę zniszczeń na swoim koncie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
19-01-12 21:19  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

stary - te relingi nie są przyklejone na styk, wklejam je w otwory zrobione szpilką. Problem w tym, że papier był impregnowany i klej słabo chwyta. Zdarzało się, że pomimo kilku dni przesychania i tak odklejały się słupki. Ale mam na to sposób - zmienię klej.

DaFix a kiedy Ty coś zaprezentujesz? Dawno nic nie pokazywałeś.

Jorzik - te relingi nie są równe, na kilku jeszcze nie pomalowanych dość dobrze widać odkształcenia. Mam nadzieję, że to kwestia wprawy. Nie chce nikogo wyróżniać ale jest kilku magików przy których moje wypociny wstyd pokazywać.

Nie ma co się łamać, jak pisał Jarod wprawa czyni mistrza mam nadzieję, że będzie lepiej.

Dzięki za uwagę :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
24-01-12 18:14  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Relingi na nadbudówce rufowej skończone to wziąłem się za dziobową. Jeszcze nie pomalowane ale moim zdaniem jest różnica między moimi początkowymi efektami. Na poniższym zdjęciu widać dolny reling który był robiony na początku, wyżej aktualnie robiony jeszcze nie pomalowany:



A to rzut na całość niektóre elementy są jeszcze nie doklejone i nie wyprostowane. Dałem ciała ponieważ grubszy drut, który miał iść na słupki dałem na poprzeczki. Następne elementy będę wykonywał już zgodnie z przyjętą zasadą.


--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
25-01-12 18:37  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kiedyś oglądałem program w który modelarz przeciągał po CA śliną, dzięki temu natychmiast klej wiązał.
Kleję rozwodnionym klejem introligatorskim ewentualnie wikolem, dlatego długo przesycha. Próbowałem super glue ale robiły mi się kluchy, poza tym unikam tego kleju ze względu na szkodliwość.
Środkową barierkę ustalam za pomocą jakieś dystansu typu odpowiedniej grubości tekturka albo po prostu na oko. A żeby drut nie wichrował jest rozciągany za pomocą pary kombinerek do granicy wytrzymałości, wtedy jest idealnie prosty.
Patent jednego z moich przedmówców :)


Edit:
Wspomniany klej i efekt klejenia w makro:

--

Post zmieniony (25-01-12 20:49)

 
28-03-12 17:49  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem elementów fototrawionych do Oyodo. I tu mam pytanie. Trzeba jakoś te blaszki odtłuścić albo przygotować przed malowaniem? Czy od razu farbka i nie wnikać. Używam Pactry. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Szkoda marnować takie dodatki.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
25-04-12 20:36  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Borowy dzięki za informacje.
SZKUTNIK jadę jak przecinak :D z pracą nad modelem. Gotowe relingi ułatwiają i przyśpieszają pracę. Do tego są bardzo dobrze spasowane. Resztę dodatków pokaże przy okazji.
Efekt kilku godzin pracy:



Zaczęły się schody z modelem, nadbudówka rufowa i główna są "wymęczone", któraś z niewiast w moim mieszkaniu trochę je uszkodziła (nie ma winnej). Muszę poprawiać sporo elementów bo aktualny stan wstyd pokazywać.
Mam sklejonych jeszcze kilka detali, relingi będę jeszcze raz malował.
Głównym problemem jest ochrona gotowych elementów, strasznie irytuje mnie podwójne a nawet potrójne wykonywanie tej samej czynności...

Pozdrawiam :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
14-05-12 21:40  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Art- sklejone elementy zabezpieczyłem oraz wyciąłem otwory w wspornikach o których wspominałeś. Teraz trochę lepiej to wygląda, następnym razem pokaże fotki bo teraz co innego mnie bardziej interesuje.
Jarod- jeśli zdziwiłem Cię gotowymi relingami to muszę przyznać, że Ty bardzo zdziwiłeś mnie swoim wpisem. Wiem, że nie lubisz gotowych elementów ale nie wiedziałem, że aż tak bardzo...

Tu mam fotkę gotowego relingu:



A tutaj wykonanego niedawno samodzielnie, zrobiłem specjalnie do porównania:



I teraz mam pytanie do doświadczonych okrętowców. Co Waszym zdaniem jest lepsze, gotowy reling czy wykonany samodzielnie?
Gotowy reling jest płaski (nie wiem czy na fotkach to dobrze widać), ale powiedzmy, że nie rzuca to się aż tak mocno w oczy, poza tym znacznie przyśpiesza budowę modelu (chociaż nie o czas w tym hobby chodzi). Trochę kosztuje, ale biorąc pod uwagę czas to chyba ma małe znaczenie. No i dość dobrze się prezentuje.
Reling wykonany samodzielnie ma okrągły przekrój poprzeczek oraz słupków. Do tego ich średnica jest różna co zwiększa realizm (moim zdaniem). Chociaż dużo mi brakuje aby ten reling w miarę normalnie wyglądał. Plusem jest też fakt, że jeśli go się uszkodzi to zawsze można zrobić konkretny fragment. Minus to, że zajmuje strasznie dużo czasu i trzeba nieźle kombinować z wyginaniem drucików. Do tego poprzeczka dolna jest obok słupka a powinna przechodzić pomiędzy słupkami (mówię o moim wykonaniu).
I mam taką zagwozdkę dłuższy czas. Co lepsze gotowy czy robiony własnoręcznie. Robiąc samemu relingi ma się większą satysfakcję a kupując (lub otrzymując) idzie się po mniejszej linii oporu...To takie moje spostrzeżenia a jakie są Wasze? Będę wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi.

p.s. mam nadzieję, że zbytnio się nie rozpisałem.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
10-09-12 21:18  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Dzięki za odpowiedzi do mojego poprzedniego postu, zapomniałem odpisać.

Spychacz relingi są fotorawione firmy GPM.

Art przy tym modelu zastosuję gotowe relingi w następnym wykorzystam Twoje rady.

Stary będę ćwiczył i może kiedyś wyjdzie mi wisienka na torcie.

Czas na małą aktualizację. Postępów nie ma za wiele ponieważ całą nadbudówkę wykonywałem od podstaw. Poprzednia uległa uszkodzeniu i nie miałem jej jak ratować ponieważ nie pasowała do pokładu. Przepraszam za jakość zdjęć ale aktualnie nie mam jak robić lepszych. Zastanawiam się nad waloryzacją wylotów kanałów wentylacyjnych. Mam gotowe blaszki ale nie bardzo widzę dobranie odpowiedniego koloru. Czy naklejnie wyciętych samych elementów wentylacyjnych na gotową część jest prawidłowe? Chodzi mi o te ciemnie pola z imitacją siatki widoczne po lewej stronie tego elementu:



Oto moje wypociny, cała nadbudówka:



Oraz maszt. Trochę się przy nim napracowałem, wygląda jak wygląda nie jest chyba zły ale też nie powala na kolana. Trochę się namęczyłem przy odczytywaniu rysunków montażowych ale galerie innych modelarzy pomogły mi w wykonaniu masztu. Wykonany z drutu miedzianego i stalowego.



Całość wymaga jeszcze kilku korekt, później nadbudówkę zabezpieczę przed ewentualnym zniszczeniem. Pomimo, że musiałem robić dwa razy to samo model klei się przyjemnie w między czasie próbowałem odpocząć przy czym inny ale i tak finalnie wróciłem do Oyodo.

Serdecznie pozdrawiam i czekam na komentarze :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-09-12 19:24  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki za miłe słowa. Dobrze wiedzieć, że komuś to się podoba.
Zacząłem pracę nad wykończeniem nadbudówki głównej. Oto dwa detale:



I elementy razem:



Brakuje jeszcze kilku szczegółów po czym złożę całą nadbudówkę. Ponawiam pytanie odnośnie wylotów wentylacji.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-10-12 21:28  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Siemanko.

Prawie skończyłem obie nadbudówki i zastanawiam się nad wykonaniem olinowania na maszcie nadbudówki rufowej. Na rysunkach zwisają podwójne linki na bloczku. Co widać na drugim zdjęciu w pobliżu jednogroszówki.
Te bloczki mają być w kształcie krążka czy raczej kulki? Wiem, że w tej skali to mało istotne ale pytam z ciekawości. I te linki mają zwisać bezwiednie jak wynika z rysunków? Np. w relacji Szyszkownika są przymocowane do nadbudówki.
Oto moje wypociny:



Następnym razem pokaże zdjęcia gotowych nadbudówek :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-10-12 17:18  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Spychacz dzięki za odpowiedź :)
Autor opracowania przedstawia coś takiego:



Na planie generalnym jest identycznie, nie zaznaczono miejsca w którym mają zbiec się linki. Stąd moje pytanie...
Zmieniłem też kolejność prac. Wg instrukcji najpierw trzeba skleić nadbudówkę a później w nią wkleić maszt. Nie chciałbym sklejać masztu na gotowej nadbudówce, byłoby to strasznie niewygodne. Dlatego podzieliłem masz na dwie części, górna to cała kratownica która będzie naklejona na część nadbudówki a dolna to tylko 3 słupki. Po przyklejeniu nadbudówki do pokładu skleję maszt.

Szkutnik takich wypocin mam dużo więcej np. to na zdjęciu poniżej. Ale chce pokazać wszystko razem :)



--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
01-01-13 21:03  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam :)

Czas na małą aktualizację. Nadbudówkę główną chciałem wykonać w 100 % ale prace nad działkami idą bardzo powoli dlatego wykonam je na koniec. Zdjęcia kilku detali na nadbudówce głównej:







Nadbudówka nie jest mocno zdetalizowana ale zajęła mi sporo czasu. Brakuje jeszcze radaru i masztu ale przykleję je na koniec ponieważ nie chce żeby uległy zniszczeniu. Model jest dobrze opracowany, wszystko dobrze spasowane. Moim zdaniem niektóre elementy powinny być wydrukowane na cienkim papierze - takim jak wręgi. Chodzi mi o wszelkie małe tuleje, nie ma opcji żeby papier się nie rozwarstwiał. Poza tym nie mam żadnych uwag.

Ogólny widok na nadbudówkę:



A to nad czym obecnie pracuje:




Wszystkiego najlepszego w nowym roku :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
02-01-13 09:43  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Z tą różnicą koloru to chodzi Ci o mój retusz czy o kolory elementów? Zdjęcia były robione przy różnym świetle, może stąd te różnice.
Działa robiłem zgodnie z instrukcją montażu. Na rysunkach też widać te ząbki. Sprawdzę, jeszcze monografię i poszukam w necie jakiś zdjęć. Ogółem mam zapas części czyli da się to odkręcić. Znalazłem dwie relacje z budowy Oyodo, na konradusie - Szyszkownik, on w ogóle nie dał tej części z ząbkami i na kartanbau - modelarz zrobił tak jak mam ja. Poźniej poszukam szczegółowych informacji.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
02-01-13 17:29  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Andreas mam profile morskie, tam jest taki rysunek, dużo na nim nie widać:



To pokazuje rysunek montażowy:



Wygląda jakby te dystanse miałby być zgięte wpół ale w opisie napisano, że należy je zawinąć pod spód.
Znalazłem też fotkę w necie. Teraz już wiem jak to powiino wyglądać.



Dodatkowo na drugim zdjęciu napisano, że należy zastosować fartuchy na działa albo część S88-3. Nie powinno się wykonać obu tych elementów?
Różnica kolorów na żywo nie jest mocno widoczna i wynika z faktu wykonywania modelu z dwóch wycinanek.

--

Post zmieniony (02-01-13 17:32)

 
02-01-13 23:07  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

DaFix mam sporo części w zapasie, powinny wystarczyć. Jeśli Ty kiedyś będziesz czegoś potrzebował też daj znać, mam praktycznie drugi model.

Andreas skąd pochodzi drugie zdjęcie? Może zamiast w poziomie paski zrobić w pionie? Nie mam dziś już czasu żeby zrobić je w poziomie, tak wyglądają w pionie:



Te paski które pokazałem na zdjęciu mają ok. 0,6 mm. Tylko musiałbym jeszcze poprawić podstawę, nie podoba mi się łączenie elementów pod tymi paskami,
Dzięki za pomoc.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
05-01-13 20:02  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Zrobiłem wsporniki na całej długości tak jak wynikało z monografii. Zauważyłem kilka różnic odnośnie monografii ale już za późno żeby kombinować. Muszę jeszcze w niektórych miejscach poprawić retusz i może coś z tego będzie. Wstawiłem gotowe lufy ale rozważam jeszcze opcję aby zrobić je z kartonu.
Części na pewno zostaną także swego czasu przypomnij się a wyślę wszystko co mam.



Lufy podparte na korku bo coś nie chcą mi "prosto" stać :D

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
17-03-13 22:00  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kolejna odsłona, praca idzie powoli nawet bardzo powoli... ale mam na głowie inne sprawy. Zrobiłem drabinki na burtach sposobem, który kiedyś pokazał mi pewny jegomość. Mam wszystkie ale nie będę zamieszczał tylu zdjęć.




Robię też różne działka. I zastanawiam się czy w artylerii głównej dać gotowe lufy czy zrobione z wycinanki. Gotowe ładnie się zwężają ale wykonane własnoręcznie dają więcej satysfakcji. Tak to wygląda:



Chyba już czas żeby wszytko powoli składać do kupy tzn. nadbudówki i maszty przykleić do pokładu. Do następnego :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
19-10-13 19:08  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam po ponad półrocznej przerwie.
Skleiłem trochę drobnicy na dziobie. Po czasie zorientowałem się, że nie wyciąłem otworów pod łańcuch... było już za późno żeby to zmienić.



Zastosowałem gotowe lufy, tak jak radził Trochim. Mi też się podobają.



To akurat najmniej interesujące mnie elementy. Mam pytanie odnośnie lin. Trochę już pytałem kolegów z forum ale wolę się jeszcze upewnić.
Czy te które widać na poniższym zdjęciu są odpowiedniej grubości?
Czy mają być w kolorze szarym - modelu?
Czy muszą być mocno napięte - to może być trudne.
To co widać na zdjęciu to wersja próbna.



Jak zrobię olinowanie będę mógł złożyć sporą część modelu do "kupy" na czym bardzo mi zależy.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
20-10-13 20:00  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jasiek jeszcze żyję, trochę zaniedbałem Oyodo na rzecz akwarystyki i innego modelu.
And mam nadzieję, że ogarnę temat Oyodo jak najszybciej, za długo to wszystko trwa...
IJN Łukasz elementy masztu są nieco grubsze od lin ale i tak zmniejszę średnicę lin o połowę. Swoją drogą z czego zrobiłeś u siebie liny?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
20-10-13 21:52  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

A widzisz ja ze swoją połówką jestem ponad 6 lat i w lipcu przyszłego roku zakończę beztroskie życie kawalera.
Spróbuje zrobić te liny i z cienkiej nitki i z drutu miedzianego, zobaczę co będzie lepiej wyglądało. Nie będę rwał włosów z głowy :)
Kończ te działka u Ciebie w modelu bo Cię dogonię.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-11-13 21:37  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Czas na małą odsłonę, nie dam o sobie zapomnieć :)
Pracę idą powoli ale staram się jak najczęściej pogrzebać przy modelu.



Tylko tyle, ale do tego robię liny sygnalizacyjne i inne detale na dziobie.


I trochę z innej bajki, jak ustawić photobucket żeby wyświetlały się same zdjęcia? W starszej wersji jakoś mi to wychodziło.

--

Post zmieniony (06-11-13 21:39)

 
08-11-13 23:13  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki za miłe słowa, postaram się często o sobie przypominać.
Model jest dobrze opracowany i dobrze się go skleja. Te trały to czysta przyjemność.
Tak więc jadę dalej przodu, wydziergałem otwory pod łańcuch na dziobie po taki jeden mi marudził, że głupio to wygląda jak łańcuch leży :)
Sam nie wiem jak mogłem coś takiego przeoczyć. Faktycznie po wycięciu tych otworów model lepiej wygląda.



A teraz czeka mnie to co tygryski lubią najbardziej - liny sygnalizacyjne. Mija rok od momentu jak zacząłem je robić... Wykonałem je z rozdzielonej nitki, patent nie mój tylko tego co marudzi :)
Coś czuję, że będzie dużo zabawy. Maszt sprężynuje i po przyklejeniu i naprężeniu pierwszej liny ostania lina poluźnia tą pierwszą... Na zdjęciu jeszcze nie przyklejone, swoją drogą teraz ich grubość chyba jest odpowiednia.



Do następnego!

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-11-13 17:35  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Trochę dziś posiedziałem i skleiłem dwie szalupy. Zdjęcia z "zagabanicznym" akcentem :)
Czy autor nie powinien zaprojektować jeszcze wioseł?



Kleiło się je dość ciężko, żeby wszystko trzymało się kupy użyłem CA czego nie lubię. Poszycie jest trochę za krótkie i się nie zamyka po obwodzie, trzeba trochę kombinować. Poza tym spora część arkuszy jest obustronnie szara. W tym przypadku jednak tak nie jest. Jeśli ktoś nie pomaluje burty od środka to będzie miał białe wnętrze.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-11-13 18:06  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Cicho siedzisz a jak coś napisze to idzie w pięty :)
Tak wyszło po wstępnym sklejeniu samego poszycia, żeby wszystko pasowało musi się wygiąć.
W innych relacjach masz podobnie:
Kartonbau
IJN Łukasz
Szyszkownik
W PM też jest lekko wygięte. Jak Ty to widzisz?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-11-13 18:55  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Podłoga nie jest wklejona, leży luźno i dlatego może wydawać się że jest wklejona pod skosem. Chociaż z powodu banana w środkowej części może być bliżej ławki niż na skraju mimo tego że lekko ją wygiąłem.
Mam jeszcze jeden komplet szalup także w wolnej chwili postaram się skleić mniej wygięte i może faktycznie zwężę podłogę.
Jarek jest dobrze, wszelkie uwagi mile widziane. Profilowałem to poszycie ale ciężko się formuje.
Dzięki za uwagi :)

Post zmieniony (11-11-13 19:05)

 
06-12-15 18:24  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ostatni wpis był dwa lata temu... idę jak burza... na usprawiedliwienie napiszę, że byłem zajęty zakupem i remontem mieszkania.
Postanowiłem dokończyć model, który zacząłem powiedzmy "jakiś" czas temu. Mam wycięte laserowo działka do Oyodo a dokładnie to: Zestaw GPM
Impregnujecie te zestawy lakierem np. caponem? Lepiej kleić BCG czy np. rozrzedzonym wikolem? Może dzięki tym zestawom przyśpieszę pracę i dokończę ten model...

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
07-12-15 11:59  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Doody sam mam nadzieje, że będę częściej aktualizował relację :) Żeby nie było, że nic nie robiłem to założyłem akwarium. Z tego co pamiętam też jesteś akwarystą.
A wracając do tematu, pokryć te elementy caponem czy zostawić tak jak jest?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
07-12-15 13:02  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Wczoraj wieczorem zacząłem bawić się tymi zestawami i papier lekko się rozwarstwiał. Wiesz jednak wolę samoloty i zawsze lakieruje caponem stąd moje pytanie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
25-11-17 20:24  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam po dłuższej przerwie.
Po cichu kleję sobie Oyodo, model jest praktycznie gotowy. Jako, że robię porządki muszę się kilku rzeczy pozbyć np. części do Oyodo. Nie sklei się z tego drugiego modelu ale może komuś się przyda. Chyba ktoś o tym pisał. Także jak coś proszę śmiało pisać. W razie potrzeby zamieszczę zdjęcia tego co mam.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-11-17 08:30  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nie ma chętnych? Części wysyłam na swój koszt.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024