FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-08-11 12:15  [RELACJA]Admiral Graff Spee w skali 1:610(GPM z małymi "ulepszeniami"
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No to tak.Po pierwsze jest to relacja modelu Admiral Graf Spee w skali 1:610(taka skala bo tak mi wydrukowało).Będę używał wycinanki GPM(mam oryginał)jako podstawy.Budowe zacząłem już miesiąc temu i cały czas siedzę na kadłubem.Jak widać zmieniłem dziób okrętu na charakterystyczny dla Niemieckich okrętów gdyż oryginał wycinanki posiadał zwykły zaokrąglony dziób.Bulaje wykuję igłą.Model bedzie pomalowany na brudno biały(malowanie sprzed kamuflażu) paroma cienkimi warstwami farby bo chcę uniknac efektu iż model bedzie wyglądał jak bryła z plasteliny.Staram sie być dokładnym,więc relacja nie bedzie często aktualizowana zdjęciami bo nie będę pokazywał dziennie tego samego babola(to nie ma sensu).Jak dobrze mi pójdzie zrobie reling.Zmienię na bardziej oryginalna wieżę dowodzenia bo z tego co udało mis ie tu wyczytać są pewne nieścisłości.Moze uda mi się zrobic z waszą pomocą tego "giganta".A oto zdjęcia.Jeszcze przed szlifowaniem i próbnym malowanie które ma ujawnić mniejsze niedoskonałości.





Za zdjęcia przepraszam.Nastepne będą lepsze i dokładniejsze.Bo z tych wiele sie zobaczyc chyba nie da.Pokład będzie przyklejony na papier techniczny.Z powodu takiego że burty w oryginale miały pewne zaokrąglenie.W wycinance go nie ma a wiec zniweluję pofałdowanie pokładu i będe mógł zrobic wspomniane zaokrąglenie łączenia burt z pokładem.

a sugerowaćsię będe zdjeciem oto tym:


Szalupy obok okrętu i te druty-moze ktos powiedzieć co to jest?(byłbym wdzięczny)-wystajace z burt też będą.

--
___________________________________

planowane: IJN Takao 1:600/HMS Hood 1:600
___________________________________

 
24-08-11 12:42  Odp: [RELACJA]Admiral Graff Spee w skali 1:610(GPM z małymi
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Druty wystające z burt, to (nie wiem czy dobrze nazwę) bomy cumownicze (ciemniejsza belka), białe "druty" to liny mocujące w poziomie i pionie. Do bomu przymocowane są liny i drabinki do których z kolei przymocowane są np. łodzie.

Pozdrawiam
Tomek

PS: Tu zdjęcia jak to mniej więcej wygląda (z mojego japońca, ale zasada ta sama):


Post zmieniony (24-08-11 12:45)

 
24-08-11 12:52  Odp: [RELACJA]Admiral Graff Spee w skali 1:610(GPM z małymi "ulepszeniami"
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ok Dzięki za informacje i zdjęcia :-)

--
___________________________________

planowane: IJN Takao 1:600/HMS Hood 1:600
___________________________________

 
24-08-11 13:08  Odp: [RELACJA]Admiral Graff Spee w skali 1:610(GPM z małymi "ulepszeniami"
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Witam. Intrygująca skala, ale rozumiem problemy w drukowaniu.
Czekam na dalsze postępy w pracy i lepsze fotki, powodzenia.

--

 
24-08-11 14:04  Odp: [RELACJA]Admiral Graff Spee w skali 1:610(GPM z małymi "ulepszeniami"
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jak chcesz części do tego modelu to chętnie pomogę.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
24-08-11 14:50  Odp: [RELACJA]Admiral Graff Spee w skali 1:610(GPM z małymi "ulepszeniami"
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,nie rób zdjęć pod światło,więcej pasowania mniej szpachli,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-08-11 14:55  Odp: [RELACJA]Admiral Graff Spee w skali 1:610(GPM z małymi "ulepszeniami"
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witaj
Fajnie widzeć że ktoś lepi w podobnej skali :-) Myślalem że to tylko moje fanaberie :-)
Co do bulai to zdecudowanie polecam nawiercanie cieńkim wiertłem (0,05 mm lub 0,oo8 mm) .
Przede wswzystkim popraw zdjęcia, parktycznie nic nie widać !
Pzdr

 
24-08-11 16:36  Odp: [RELACJA]Admiral Graff Spee w skali 1:610(GPM z małymi "ulepszeniami"
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiem zdjecia do kitu.Zrobiłem dzisiaj fajną rzecz.Karton z wyciętymi dwoma ściankami a pozostałe dwie zaklejone białymi kartkami.Ustawiam lampkę i dopiero zdjęcia a najlepiej chyba robic je na dworze.Te robiłem na szybko bo mam remont w domu wiec rozumiem że są okropne:-).Co do pasowania to oryginalna wycinanka odbiegała dosyć i to nawet bardzo od oryginału wiec troche przerobiłem bryłę kadłuba.W kolejnych elementach(barbety,pomosty) nie będę raczej używał szapchli ale tutaj byłem zmuszony.A co do wiercenia bulai to już na brudno zastosowałem taką technikę a nastepnie wycisnąłem dziurkę igłą i efekt był praktycznie taki sam.Ale jeszcze zadecyduję w czasie dalszych prac.A co do części konradoo to nie bardzo rozumiem jakie czesci masz na myśli.Jakbyś mógł sprecyzować to będę wdzięczny :-)

--
___________________________________

planowane: IJN Takao 1:600/HMS Hood 1:600
___________________________________

 
26-08-11 12:10  Odp: [RELACJA]Admiral Graff Spee w skali 1:610(GPM z małymi "ulepszeniami"
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.Wczoraj kadłub otrzymał następne elementy.Pozostały do naklejenia jeszcze stateczniki,ster i śruby.Tym czasem pomalowałem kadłub białą farbą.Uwidoczniło sie dużo baboli.Dzisiaj doszpachluję lub wyszlifuję resztę i jutro dodam zdjęcia.Postaram się by były lepsze od tych poprzednich.

--
___________________________________

planowane: IJN Takao 1:600/HMS Hood 1:600
___________________________________

 
27-08-11 20:32  Odp: [RELACJA]Admiral Graff Spee w skali 1:610(GPM z małymi "ulepszeniami"
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.Jestem zaskoczony tym co udało mi się dotychczas zrobić.Niestety nie mile...Kadłub wygląda naprawdę źle.Przez najbliższe dni czeka mnie dużo doklejania,szpachlowania,malowania i takich tam zabiegów kosmetycznych.Tyle tylko ze mój okręcik nie popłynie od kosmetyczki tylko do chirurga.Wstyd mi i hańba!
Czeka mnie jeszcze "wyprofilowanie"dziobu gdyż u mnie jest on na skos a ma być prosty.Ale to dlatego tak wyszedł gdyż dorabiałem tam te moje elementy by bardziej uwiarygodnic model do oryginału.Nastepnym problemem będzie ster którego też czeka szpachlowanie(zresztą sami zobaczycie w zdjeciach jak to wygląda).No i kadłub wymaga jeszcze dużej ilosci szlifowania i szpachlowania.Wiec to co tu zobaczycie bardzo się różni od tego co zamierzam osiągnąć.Ale nikt mnie nie śpieszy.Najwyżej poczekacie parę dni.Lepiej kleic dlugo a dokładnie niż krótko a z babolami.Acha i jeszcze żeby nie było nie domówień,nie uważam tego modelu za 100%karton.Kleiłem tez modele w 100%papierowe i wiem że to co tutaj prezentuje nie jest dokładnie modelem kartonowym.Ale uwierzcie trudno zrobic okręt w tak małej skali z opracowania w którym niestety nie wszystko sie zgadza z oryginałem.
Mi też miło panie dokker że nie jestem sam w tej mikro materii.Oglądałem pana modele w tej skali na innych forach również,i o ile Richelieu jest super tak ark royal jest mistrzostwem swiata... byłbym zachwycony gdyby mój "pocket" pancernik wyszedł równie fajnie:-)

Zdjęcia:







Następne zdjecia dopiero gdy już będzie przygotowany do malowania ostatecznego.

--
___________________________________

planowane: IJN Takao 1:600/HMS Hood 1:600
___________________________________

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024