FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
23-05-03 12:32  Re: Model życia
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Włodek, ukazała się na naszym rynku calkiem niedawno w serii "Profile Morskie" wyd. "BS" z Wyszkowa książeczka z rozrysowanymi planami "Hiei" - generalka 1:400 i detale 1:200. Plany kreślił Sławomir Brzeziński. Nie wiem, ile to kosztuje, ale jest. Może nie są to idealne plany, ale jedyne tego okrętu w Polsce.
Pozdrawiam!

MacGregor

 
23-05-03 12:40  Re: Model życia
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Mój Nagato to "wprawka" do tego co chciałbym zrobić. Co to będzie ?
Być może Bismarck, do którego przygotowuję front prac i zamierzam się przyłożyć.
Ale myślę chyba bardziej o wznowieniu Nagato z lepszymi kolorami i na ładniejszym kartonie w nowym opracowaniu. Gdyby taki się ukazał - siadam do roboty od dziś. Ten okręt urzeka mnie sylwetką (to mój ulubiony) - prawdziwy samuraj wśród okrętów.
Chętnie zrobiłbym którykolwiek z pozostałych pancerników japońskich, w pierwszej kolejności mam chęć na pancerniko - lotniskowce, potem Fuso, Yamashiro, Hiei i reszta.
Skala 1 : 200. Może się doczekam...

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
23-05-03 18:40  Re: Model życia
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

W moim przypadku to oczywiście IJN KAGA.
Jedyny w swoim rodzaju.
Zrobię go kiedyś - na pewno.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
23-05-03 20:41  Re: Model życia
MarJan   

Wydaje mi się, że w moim przypadku takiego modelu nie ma (i jak sie wydaje nie będzie). Bo każdy model, który kleję jest modelem życia. Każdy następny model, który kleję jest właśnie takim modelem. Czyli modelem życia jest zawsze ostatnio sklejony model.
Ale namieszałem :))

>>>>>>>>>>>>>>> POZDRAWIAM <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 
23-05-03 22:30  Re: Model życia
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Modelem mojego życia był chyba HMS Rodney z MM w skali 1:300 zbudowany w czasach szkoły podstawowej do której uczęszczałem pod koniec lat 70 ubiegłego wieku (JAK TO BRZMI !)
Dlaczego. Może dlatego że zdobycie tego modelu zajęło mi chyba ze dwa lata.
Nie udało mi się go kupić w kiosku i dopiero po długim okresie poszukiwania "po ludziach" odkupiłem go za cenę 3 X wiekszą niż cena kioskowa. I całe szczęście że udało mi sie go wreszczie kupić bo chyba skończyłbym w psychiatryku. Tak sie na niego napaliłem, że śnił mi się po nocach. Nie jest więc dziwne to, że jak go już dorwałem to skleiłem go w ciągu 7 dni (praca na 2-3 zmiany).
Teraz nie ma takich problemów ze zdobyciem modeli, chociaż wydania sprzed kilku lat też są raczej nieosiągalne. Wydaje mi się, że czasem "zdobycie" modelu który był rzadkością na rynku było dla mnie tak samo ważne - jeżeli nie ważniejsze - od zbudowania go. Na szczęście ta mania trochę mi przeszła. Może dlatego, że nie ma problemu z kupieniem nowości a ja kupuję prawie wszystko co mi się akurat podoba, z nadzieją że to czego nie zdążę skleić dokończy mój syn ( jak tylko nauczy się wreszcie mówić "Rodnej" a nie "Jodnej")

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024