FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
24-08-11 18:28  [Zapowiedź] PT 91 TWARDY 1/16 - GPM
grzesiek.r 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nareszcie szansa na dobry model ?! http://www.gpm.pl/index.php?akcja=podstrony&podstrona=9&znaczek=tak

--

 
24-08-11 19:00  Odp: [Zapowiedź] PT 91 TWARDY 1/16 - GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Pierwsza najważniejsza sprawa jaka rzuca się w oczy to kolor, moim zdaniem nie jest odpowiedni. Widziałem nie raz nie dwa TWARDEGO, nie wiem skąd te kolory. Po za tym widać że model posiada jeszcze inne błędy chyba że to wersja o której nie wiem, bądź co bądź niezły kąsek.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
24-08-11 19:19  Odp: [Zapowiedź] PT 91 TWARDY 1/16 - GPM
antonow225   

zaczynam zbierać kasę. aż boję się ile będzie kosztował.

 
24-08-11 19:43  Odp: [Zapowiedź] PT 91 TWARDY 1/16 - GPM
Szyszak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kolor faktycznie trochę za jasny i gąsienice inne od tych które ja widziałem w twardym.

Miałem nadzieję że ktoś w końcu opracuje porządnie PT91 tylko że w skali 1:25, ale i tak się chyba skusze.

 
24-08-11 21:07  Odp: [Zapowiedź] PT 91 TWARDY 1/16 - GPM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

no tak, gąski bardziej przypominają te stosowane w T-72, na większości zdjęć znalezionych w necie widnieje Twardy z gąsienicami w stylu Leopadra. A jeżeli chodzi o kolory to mam nadzieję, że jest to tylko kwestia wykonanego zdjęcia ponieważ powinny być to chyba kolory NATOskie (zbliżone do wydanego nakładem GPM-u Leoparda 2) a tymczasem odcień barw jest jakiś dziwny...

Moim zdaniem barwy powinny być takie:

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_PT91_Twardy.jpg&filetimestamp=20070815172434

będzie problem z retuszem.

Choć z drugiej strony jest jeszcze to zdjęcie na którym barwy są w zasadzie podobne do tych z modelu

http://www.wojsko.pun.pl/viewtopic.php?pid=4

Post zmieniony (24-08-11 21:12)

 
24-08-11 21:16  Odp: [Zapowiedź] PT 91 TWARDY 1/16 - GPM
antonow225   

dziwne że gąski są bez nakładek. w wojsku jak byłem to T-72 już je miały co prawda nie wszystkie ale niektóre miały. kolory fakt troche dziwne

 
24-08-11 21:21  Odp: [Zapowiedź] PT 91 TWARDY 1/16 - GPM
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

....eee tam Panowie..
Firma z górnej półki byle od kogo i byle jakiego projektu nie kupi.
Autor projektu zapewne korzystał z wiarygodnych żródeł, jeszcze ta niesamowita skala...
...model po zbudowaniu będzie robił wrażenie.
Szkoda, że jestem samolociarzem bo zapewne byłby to dla mnie model życia...właśnie ze względu na skalę.

Pozdrawiam
Andrzej K - od roku notoryczny modelarski obibok

 
24-08-11 21:41  Odp: [Zapowiedź] PT 91 TWARDY 1/16 - GPM
pepo ciufakers   

a ja sobie przegladam net i np. widze taki
film http://www.video.banzaj.pl/film/5766/czolg-pt--91mex.---polski-twardy-w-akcji/
i tam nakładek nie ma:)
i pewnie z tego wniosek taki, że jak czołg jeździ po autostradach;) to zakładają gąsienice z nakładkami, a jak po terenie to są gąsienice bez.
pzdr.

Post zmieniony (24-08-11 21:43)

 
24-08-11 22:55  Odp: [Zapowiedź] PT 91 TWARDY 1/16 - GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

pepo ciufakers jest chyba oczywista sprawą że nakładki na gąsienice służą głównie do poruszania się po drogach z asfaltu, co też jest raczej rzadkością bo podczas przemieszczeń tego typu sprzętu używa się specjalnych zestawów samochodowych. A takie nakładki w terenie to raczej abstrakcja.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
24-08-11 23:03  Odp: [Zapowiedź] PT 91 TWARDY 1/16 - GPM
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Rzecz z tymi nakładkami jest prostsza niż się wydaje - polski kodeks drogowy zabrania poruszania się po drogach publicznych pojazdom gąsienicowym, chyba że mają właśnie odpowiednie nakładki zapobiegające zniszczeniu nawierzchni. To dotyczy nawet kettenkrada, o czym uczestnicy ostatniego zlotu mogli się, umownie biorąc, naocznie dowiedzieć.
Czyli pojazd bojowy powinien (lub: może) nakładek nie mieć.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024