FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
02-09-11 14:58  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa SP45 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mam do was pytanie jak zrobić najlepiej zdjęcie bardzo ciemnego elementu, bo robię zdjęcia pomalowanej na czarno ostoi i za każdym razem wychodzi bardzo ciemna, dodam że robię zdjęcia przy świetle dziennym na białym tle.

 
02-09-11 15:17  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa SP45 1:25 ANGRAF
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Spróbuj ustawić opcje punktowy pomiar światła w aparacie, ewentualne zmień tło z białego na ciemne. Jeśli elementy są ciemne a tło białe (i jest go dużo) to przy standardowo ustawionym pomiarze elementy ciemne wychodzą tak jak je opisujesz.

Przepraszam za brak fachowego słownictwa ale nie jetem fotografem.

Post zmieniony (02-09-11 15:21)

 
02-09-11 21:34  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa SP45 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ostoja pomalowana i lekko zwaloryzowana, model będę robić lekko zużyty więc a miejscami nawet mocno, co z tego wyjdzie zobaczymy.
Zdjęcie na razie takiej jakości jutro będę próbował z różnymi kolorami tła, ale najgorzej nie wyszło.

 
06-09-11 21:30  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa SP45 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Zbiorniki na wodę i paliwo oraz skrzynie na akumulatory, prawie skończone zostały jeszcze drobne elementy ale to dopiero jak lokomotywa będzie stała na kołach.
Co do zdjęć dalej eksperymentuje, robiłem je teraz na tzw. ISO czyli jak pisze u mnie w aparacie duża czułość. Wyszło tak jak by takie mdłe ale kolory są bardziej realne niż w innych opcjach.

 
11-09-11 12:45  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa SP45 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

W chwili obecnej prace trwają nad wózkami, a dokładniej nad ramą wózka. No i zaczęły się pierwsze schody z dokładnością, a dokładniej górna część ramy jest za krótka gdzieś o ok. 3-4mm musiałem nieźle nakombinować się żeby w miarę to jakoś wyglądało, no i oczywiście bez szpachli się nie obyło, na szczęście model maluję więc wpływu na efekt końcowy nie będzie to miało znaczenia. Nie wiem czy niedokładność wynika z mojej winy czy po prostu jest błąd w modelu, zobaczymy przy drugim wózku jak sytuacja się powtórzy tzn. że błąd nie wynikał z mojej winy. Na razie prace trwają dalej.

 
23-09-11 23:12  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa SP45 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Z braku czasu prace nad modelem idą nieco wolniej, ale także jak wcześniej pisałem było trochę szpachlowania i szlifowania przy ramie pierwszego wózka. Rama pomalowana podkładem i jestem zadowolony z efektu, jutro rama idzie na lakiernie a później długa i żmudna dłubanina przy elementach wózka. A potem........ jeszcze raz to samo.

 
24-09-11 22:25  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa SP45 1:25 ANGRAF
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

tomo11 - za bardzo przeszlifowałeś krawędzie - w oryginalnych wózkach nie są tak zaokrąglone na brzegachg a wręcz gorna blacha wychodzi poza brzeg bocznych.





--

Post zmieniony (24-09-11 23:09)

 
24-09-11 23:24  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa SP45 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Może rzeczywiście trochę za bardzo wyszlifowałem ale spróbuje to porawić robiąc spawy na krawędzi.

 
24-09-11 23:36  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa SP45 1:25 ANGRAF
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

tomo11 jak będziesz miał jakiś problem albo jakieś pytania chętnie ci pomogę - akurat jeden model już zbudowałem Sp45 - teraz siedzę nad konwersją na SU45. NIedługo jak znajdę czas wrzucę relacje.

--

Post zmieniony (24-09-11 23:40)

 
27-09-11 20:47  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa SP45 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Maverick33 dzięki za pomoc, na pewno skorzystam ;)
Prace nad wózkiem na razie zawiesiłem czekam na paczkę z nowym specyfikiem w moim warsztacie a dokładnie szpachlówka w płynie z Mr.hobby a dokładnie coś takiego:
http://www.ceneo.pl/10185840
Przerwa spowodowana jest tym że przy drobnych elementach ciężko nie tyle co nałożyć szpachlówkę lecz później ten element wyszlifować, czytałem dużo dobrych opinii na temat tej szpachlówki podobno jak ją się delikatnie nałoży pędzelkiem nie trzeba szlifować, pożyjemy zobaczymy.
A tymczasem do wózka doszło troszkę elementów i próbowałem ma łączeniach ramy zrobić imitację spawów. A w między czasie wziąłem się za budę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024