FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-08-11 08:06  [G] ORP Dzik 1/100 - MM
Cym 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Witam po sklejeniu wilka postanowiłem zrobić sobie kolekcjie polskich okrętów podwodnych i tak do stoczni trafił Dzik. Model dość trudny niestety poszycie troszke nie wyszło ale tragedii chyba nie ma. Wycinanka z małego modelarza nr. 6 rok 2000, opracowania pana Ryszarda Maja życze miłego oglądania pozdrawiam.


--

Post zmieniony (18-08-11 13:14)

 
18-08-11 12:59  Odp: [G] ORP Dzik 1/100 - MM
ROBO 

 - 10

...az sie dopisze :]

to była moja pierwsza podwodna bryka :) Lata temu ja sklejalem i....odnalazłem sfatygowana na szafie :P niestety trafi do stoczni złomowej po sesji zdjeciowej...:(


Model dość trudny niestety poszycie troszke nie wyszło


- to czy trudny czy nie ,to nie pamietam ale faktycznie mi tez poszycie nie wyszło ,a w czesci podwodnej...tragedia :(


pozdrawiam i trzymam kciuki ...

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
18-08-11 13:03  Odp: [G] ORP Dzik 1/100 - MM
zadziora   

A ja się przyczepie co to jest " kolekcjie polskich łodzi podwodnych " Polska miała i ma " OKRĘTY PODWODNE " wiem zwykłe czepialstwo :)

PZDR

Zadziora

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bóg stworzył Okręty Podwodne aby siały zamęt i zniszczenie

Są tylko dwa rodzaje okrętów : Okręty podwodne i ich cele

 
18-08-11 13:14  Odp: [G] ORP Dzik 1/100 - MM
Cym 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Zadiora przepraszam mój błąd.

--
---
Całe życie się uczymy .

 
18-08-11 13:30  Odp: [G] ORP Dzik 1/100 - MM
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To może teraz Orła z nowego wydania:)

 
18-08-11 14:54  Odp: [G] ORP Dzik 1/100 - MM
Cym 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Orzel już jest prawie skończony i przymierzam się do jastrzębia ale mam problemy z przeskalowaniem bo też chce go mieć w skali 1/100.

--
---
Całe życie się uczymy .

 
18-08-11 14:55  Odp: [G] ORP Dzik 1/100 - MM
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tempo godne podziwu:)

 
18-08-11 15:54  Odp: [G] ORP Dzik 1/100 - MM
zadziora   

ZbiG różnica jest i to spora : łódką możemy popływać po stawie :) statkiem przewieźć dobra materialne bądź pasażerów , OKRĘT jak z definicji wynika jest jednostką militarną oczywiście istnieją łodzie podwodne ale to są jednostki cywilne do badań i ratownictwa podwodnego . To mniej więcej jakbyś przyrównał samolot pasażerski do samolotu bombowego obydwa latają ale służą do dwóch różnych zadań bombowiec jako nośnik uzbrojenia a pasażer do celów komercyjnych .


PZDR

ZADZIORA

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bóg stworzył Okręty Podwodne aby siały zamęt i zniszczenie

Są tylko dwa rodzaje okrętów : Okręty podwodne i ich cele

 
19-08-11 08:02  Odp: [G] ORP Dzik 1/100 - MM
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Modelik całkiem zacny, aczkolwiek flagi nie teges. Bandera zepsuta przez czarnego (sic!) orła, natomiast JR tradycyjnie nie odpowiada prawdzie (i męcz się tu człowieku :(( ).

Pozdro

--

 
19-08-11 11:14  Odp: [G] ORP Dzik 1/100 - MM
ROBO 

 - 10

...a czyz w miedzywojniu nie było nazewnictwa "łodz podwodna" ,w odniesieniu do okretow podwodnych ?


Rozkazem z dnia 1 maja 1932 powołano Dywizjon Łodzi Podwodnych (od 1937 roku nazwany Dywizjonem Okrętów Podwodnych). Pierwszym dowódcą tej jednostki został mianowany komandor podporucznik Eugeniusz Józef Pławski
.

....szef kierownictwa
Marynarki Wojennej zarządzeniem
nr 724 z 30 kwietnia 1932 roku utworzył z dniem
1 maja 1932 roku Dywizjon Łodzi Podwodnych.
Nazwę jednostki zmieniono 23 września 1936 roku,
zastępując „łodzie” – „okrętami”.


zrodło - przegląd morski
MIESIĘCZNIK | MARZEC 2011 | NR 3 (045)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024