FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-08-11 15:50  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"ale w Szczecinie Kauflandu niet"

Akra, spróbuj w najzwyklejszym kiosku RUCH'u, w sklepach papierniczych i na stoiskach z artykułami szkolnymi. Ten "glut" jest niezwykle popularny. Ma być oznaczony Made in P.R.O.C. (People Republic Of China).

--

Post zmieniony (05-06-13 06:46)

 
18-08-11 16:54  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kauflandu w Szczecinie nie ma? Ciekawe...
Nie mieszkam w Szczecinie, a znalazłem taki na ul. Andrzeja Struga 29:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-08-11 16:58  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

EDO, dzięki za wielkie serce:-) ale właśnie żona uświadomiła mnie, że MAMY w Szczecinie Kaufland! Na prawobrzeżu, kilkanaście kilometrów ode mnie, stąd go jakoś nie odnotowałem w pamięci. Pojadę tam w sobotę i jeśli kleju nie będzie - wtedy się pięknie do ciebie usmiechnę :-)

ReVan - klej w księgarni, no nie, pewnie i szynkę też tam sprzedają :-) jakoś nie widziałem, a jestem uzależniony od wchodzenia do księgarni...

 
18-08-11 17:03  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

OSTOJA: Pupil Republic of China, super :-)
Inna fajna nazwa państwa to tłumaczenie skrótu DDR - Deutsche Dramatische Republik...

StuG - no właśnie, Struga! Nabudowali tam tyle supermarketów, że jeden drugiego przysłania ;-)

 
18-08-11 17:10  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Na dowód, że Made in P.R.O.C. chociaż są dwie różne nazwy.



--

Post zmieniony (18-08-11 17:11)

 
18-08-11 21:42  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No i w ten oto sposób mamy powtórkę z literatury polskiej...a w czym problem ??
W ,, Weselu ,, Stanisława Wyspiańskiego CZEPIEC mówi:
- Cóz tam panie w polityce ?
Chińcyki trzymają sie mocno ?

Jak widać po kleju nic dodać, nic ująć .........trzymają sie mocno.


Pozdrawiam
Andrzej K - od roku największy modelarski obibok

 
18-08-11 21:48  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jest jeszcze Made in P.R.C czyli "Produkt Robili Czesi".
Wracając do tematu ten klej jest aż tak dobry? Mam ten z niebieską nakrętką i bez rewelacji. Przed przyklejeniem elementu czekacie dopóki wyschnie czy od razu kleicie? Mógłby ktoś mi to opisać?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-08-11 22:18  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Nie wiem co wy chcecie od Herlitza, zużyłem całą tubkę i nie miałem żadnych problemów. Reszta chińskich produktów klei tak samo dobze jak Herlitz.

--

 
18-08-11 22:21  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Windus - jak każdym klejem, także i BCG należy nauczyć się posługiwać. Zresztą dotyczy to nie tylko klejów, ale wszystkiego... ale mniejsza z tym:>

Klej ten jak wiadomo jest wodną ciapką, więc położenie go na niezabezpieczony (czytaj niezaimpregnowany) papier powoduje jego szybkie wsiąknięcie w tenże. Błędem jest nanoszenie go w takim przypadku w większych ilościach, by mieć czas na przyklejenie elementu i ewentualną korektę - sam papier może nam się rozmiękczyć , zdeformować itp. (oczywiście wszystko zależy od sytuacji, wielkości elementu itd.)

Jeśli chcesz uzyskać szybszy czas łączenia elementów posmaruj ich miejsce styku na każdym z nich pierwszą - niewielka warstwą kleju i poczekaj aż spokojnie wsiąknie. Następnie nałóż go na te same miejsca ponownie i spróbuj wtedy skleić elementy. Widać zauważalną różnicę - części szybko dośc mocno się ze soba łączą.

Aby uzyskać trwałą spoinę, należy poczekać, aż wyparuje woda i koniec.

Oczywiście wszystko można odkleić, z mniej lub bardziej pożądanym skutkiem, zależy to przede wszystkim od wielkości klejonych powierzchni czy ilości uzytego kleju.

Najlepiej nakładać - jak juz wspominałem - klej z obu stron, ale nie jest to konieczne. Można wtedy dać BCG ciut więcej, by część wsiąkła w papier, a druga część skleiła elementy.Ten sam proces.

Wszystko zależy od ilości ćwiczeń:-) Ale jeśli nie pasuje Ci, to go nie używaj. Na ten przykład ja nie nauczyłem sie kleić drobnicy butaprenem, a innym wychodzi to znakomicie. Kwestia dopasowania :-)

Jak widzisz Jackylowi Herlitz pasuje, innym (w tym i mnie) nie przypasował:-) Nie ma sensu na siłę podpinac się pod trend:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-08-11 08:51  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"jak każdym klejem, także i BCG należy nauczyć się posługiwać"

Zgadzam się ze StuG'iem w 100%-tach dodam jeszcze, że jest to klej ( w modelarskich kartonowych poczynaniach) dla cierpliwych i to bardzo cierpliwych. Kleiłem nim i tylko nim torpedę do RWD-22 by zebrać trochę doświadczenia. Największa dyskusja na ten temat chyba była na kartonworku, radzę to odgrzebać i poczytać. Po tych doświadczeniach klej ten jak na razie odstawiłem i posługuję się szewskim, do butów, obuwniczym, UHU HART (kleje te nie brudzą) bo impregnuję arkusze wycinanek Caponem a BCG nie chwyta się dobrze tak zaimpregnowanej powierzchni. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024