FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-08-11 18:59  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki za odpowiedź. Moim ideałem kleju był butapren w niebieskiej tubce firmy chyba Libella. Ale nie widziałem go już kilka lat, ostatnio w Suwałkach. A pytam się o BCG ponieważ chce kleić detale gdzie widać spoinę i butapren w tym momencie odpada na rzecz np. BCG lub kleju introligatorskiego. Nie piszę o CA bo mi szkoda zdrowia. Większość Sokoła była klejona tym klejem i nie wspominam tego przeżycia miło...
Wracając do tematu mam BCG i coś mi nie wychodziło ale skoro piszecie, że akurat dokładnie tym da się kleić to chce spróbować nie ze względu na trend ale na zdrowie :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
23-08-11 10:23  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pozwólcie , że i ja "stary sklejacz" wrzucę do pieca kilka myśli... BCG nie widziałem, w Szczecinie na niego nie polowałem. Ja jestem z pokolenia Butaprenu i Hermolu... I tak prawdę mówiąc to tego Hermolu mi brak.... A teraz na moich półkach i szufladzie mam cała baterię różności. Lokomotywkę kleję Uniwersalnym UHU, w takiej żółtej tubce, z greckimi napisami. To klej ze starych zapasów, kiedyś upolowałem kilkanaście tubek w empikach szczecińskich. Bardzo zacny i nie śmerdzący klej. UHU - Hart uzywam do łączenia części z drutów , blaszek. Mam tez oba rodzaje Pattexu - ten butaprenopodobny, i uniwersalny, przezroczysty ( na pudełku pisze,że to do obuwia.....). Ten pierwszy, nie jest zły. Tylko, ze jak kazdy Butapren po jakims czasie wyjdzie na wierzch i będzie plamić. Ja maluję modele, to mnie wiec nie boli. Ten drugi z kolei ma koszmarny zapach i po nim mnie naparza łepina.. Więc go odstawiłem. Do podklejania wręg i większych powierzchni używam kleju polimerowego, takiego z pomarańczowej plastikowej butelki. Niezły, choć gęsty , ale do podklejania może być.. No i jeszcze mam klej introligatorski z Tesco, taki wikolopodobny, ale nie zwilża tak kartonu i nie deformuje. Przelewam go co jakiś czas to butelki mniejszej po podobnym kleju UHU, jest dużo wygodniejsza do dozowania kleju. To dobry klej do usztywniania krawędzi otworów, dobrze się potem je obrabia papierem ściernym. Nie mam przekonania do takich wynalazków "Dragona" jak polimerowy w tubce ( gesty i się ciągnie koszmarnie), jakies Butapreny i kleje do papieru.... Aha jeszcze w Germanii upolowałem klej DUOSAN , to coś w stylu UHU, tylko,że ma odcień żółty i gorzej pachnie. Niezły klej, ale drogi ( ok.4 euro za sredną tubkę). To tyle... Hermol forever ...

 
04-06-13 22:21  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Odświeżę wątek pytaniem. Gdzie teraz można kupić że tak powiem oryginalny BCG? Kiedyś kupowałem w swoim miejscu zamieszkania a teraz i owszem, klejów w podobnych opakowaniach mnóstwo ale BCG jakoś nie mogę namierzyć.
Ma ktoś może jakiś sprawdzony namiar?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
04-06-13 22:36  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ostatnio kupowałem w markecie Kaufland oryginalny BCG, za jakieś 70gr.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
04-06-13 22:38  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Stary, w sprawie BCG odezwij się do mnie na priv.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
05-06-13 00:39  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
darekb 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

Ostatnio BCG kupiłem sobie pod choinkę w naszym Kauflandzie. Jutro podjadę, sprawdzę, czy jest. JEŚLI BĘDZIE, to dam tu znać i jak ktoś będzie zainteresowany to mogę go przywieźć do Wrocławia.

--
Pozdrawiam, darekb
https://darek.net

 
05-06-13 06:14  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Korzystając z tego, że odgrzano kotleta to spytam jak Wam się klei BCG w taką pogodę jak obecnie (leje non stop).
Ja mam z tym spory problem : /

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
05-06-13 06:54  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Łukasz wystarczy dmuchnąć suszarką do włosów. :-)
Ostatnio kupowałem BCG w TESCO na stoisku z artykułami szkolnymi: zeszyty, farbki, mazaki itp.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-06-13 10:08  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Witam,
BCG do kupienia chyba w każdym Kauflandzie, i w mniejszej i w większej tubce.
pzdr.,

 
05-06-13 11:48  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Oryginalny BCG też kupuję w Kauflandzie.

Łukasz, polecam dwukrotne smarowanie klejonej powierzchni - przy każdej pogodzie. Smarujesz pierwszy raz i czekasz, aż wyschnie. Potem drugi raz i łączysz. Klej szybciej chwyta i co najważniejsze mocniej trzyma.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024