FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-05-03 10:41  Zapisy na modele ?
Vivit 

 

Ciekaw jestem jakie jest wasze zdanie na ten temat. Ostatnio czytając to i owo na forum zastanowiłem się nad kwestią opłacalności wydania modelu.
Myślę, że gdyby autorzy projektów zrobili wywiad, jeżeli nie na forum to gdzie ?, czego oczekują modelarze łatwiej było by im podjąć decyzje jaki model wrzucić na tapetę. Można by wtedy określić jakie jest zapotrzebowanie i jakie zejście miałby model po jego ukazaniu się. Jeżeli opłacalność produkcji modelu wynosi 1000 egz. (cyfra tę gdzieś wyczytałem na forum nie stanowi ona limitu okreslonego prze ze mnie ale jakiś rząd wielkości) to jeżeli deklaracje modelarzy, że kupiliby np: model XX -200 osób daje do zrozumienia, że ryzyko związane z opłacalnością wydania modelu zmniejsza się i to znacznie.
Być może kwestia zapisów np: są pasionaci którzy okręt w skali kupią bo kolekcjonuja okrety i nic ich od tego nie odwiedzie ci byl;i by zdecydowani na wszystko. Zresztą sam jestem ciekaw czego ludzie oczekują i co by chcieli widzieć na półce do kupienia. Może pan administrator stworzy taka sąde gdzie mozna by wpisywać model i przyznawać swój głos na jakiś model wtedy otworzy to nam oczy jakie jest zapotrzebowanie i na co ?
Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam
Nie zawsze się zgadzający Vivit z północnej Valdornii

 
22-05-03 11:09  Re: Zapisy na modele ?
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Dokladnie o tym samym pomyśle rozmawiałem kiedyś z Kitakami
a na horyzoncie rozmowy pojawiły się litery AH

 
22-05-03 11:12  Re: Zapisy na modele ?
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Vivit - na forum Gryfa zapodałem kiedyś temat "Jakie modele". No i dostałem ..... ok. 500 propozycji !!! I każdy o swojej mówił - wydaj , to się sprzeda...
Forum jest pomocne przy dobieraniu tematu. Ale ( moje zdanie) nie można liczyć tylko na forumowiczów..... Jest nas tu 200 - 300 osób . 1/3 klei pancerkę , 1/3 samoloty , 1/3 okręty... czyli na dany temat mogę liczyć na ok. 100 głosów . Tylko z tych 100 są też rozbieżności - jedni kleją modele współczesne , inni wybierają wojny , jeszcze inni czasy starożytne itp , itd.
Najlepszą pomocą chyba jest doradzenie jak projektować i wydawać , żebyśmy przy sklejaniu modelu byli zadowwoleni - i to najprawdopodobniej będzie uważała ta większość pozaforumowa.
Pozdroofka - MonsterFryt

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
22-05-03 12:08  Re: Zapisy na modele ?
Waldemar   

Tego typu tematów było i jest sporo na różnego rodzaju forach modelarskich.I co?I nic!Wydawcy kierują się jakimiś swoimi prawami,których ja osobiście nie mogę zrozumieć.Dlaczego lepiej jest wydać jakiś samolot czy czołg który był w ostatnich pięciu latach wydawany wielokrotnie niż np powrócić do dawniejszych.Przeglądając CD z MM z początków tego wydawnictwa jest naprawdę wiele modeli wartych wznowienia.No ale niestety tu trzebaby było dorobić wnętrza kabin,luki podwozia do samolotów-Karaś,Sum itd.O nowe wydania proszą się druciaki-Spad 51C1,PWS 26,
Potez XXV A2 i wiele innych.Z pojazdów chętnie zobaczyłbym BTR 152 oczywiście poprawiony , wzbogacony o pewne elementy i w ładnym malowaniu.
Ale chyba projektantom-przerysowywaczom łatwiej jest zanieść do redakcji coś inaczej pokolorowanego na komputerze i sprawa załatwiona.A może to wydawcy narzucają im jakieś swoje prawa,że ma być to a nie co innego.Szkoda ,że sami zainteresowani nie zajrzą czasami na forum i nie wypowiedzą się na ten temat..Moja wypowiedź dotyczy głównie wydawnictwa MM.Bo są również projektanci i wydawcy,którzy o nas zwykłych a czasami niezwykłych modelarzach pomyślą.

 
22-05-03 12:58  Re: Zapisy na modele ?
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zgadzam się z Frytkiem, w ostatnich ankietach typu "co wydać" jest taki rozrzut, że właściwie można poczekać i każdy typ ktoś wymieni. Ankiety na tym forum mają taki minus, że wielu myśli np. tak : "ktoś wymienił już 'Ise', no to ja nie bedę się powtarzał i dodam 'Fuso'". No i tak mamy wiele propozycji po raz albo dwa. Ale może lepszym rozwiązaniem byłoby dawać taką ankietę wewnątrz wycinanek: "wymień trzy okręty, które chciałbyś mieć" itd. Wtedy modelarze nie widzieliby co piszą inni i wymieniali rzeczywiście swoich faworytów.

A pozatym, to ostatnio doszedłem do wniosku, że bardziej liczy się jakość opracowania niż temat. Fregaty SMS Oldenburg nikt chyba nie wymienił (bo niewielu wiedziało, że coś takiego w ogóle było), ale jednach chyba nie była to wtopa. Sam widziałem, jak ktoś bezpośrednio przede mną kupił to, więc w ciągu pięciu minut zeszły im dwie sztuki!

 
22-05-03 21:03  Re: Zapisy na modele ?
Kacper   

A ja tam jestem zadowolony z tego, jak jest. Lubię być zaskakiwany w tej materii. Jak się pojawi jakiś fajny model obiektu, o którego istnieniu nie miałem pojęcia, to jest to dla mnie zawsze miła niespodzianka.
Pozdrawiam,
Kacper

 
22-05-03 23:35  Re: Zapisy na modele ?
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Otóż to właśnie. A co do modeli, których jeszcze nie ma - sam przedstawiłbym ze trzydzieści propozycji (same okręty), ale wybrać jedną, najlepszą spośród nich - trudno. A żeby tak samo wybrało trzydziestu modelarzy - mało prawdopodobne. A żeby byli zgodni co do wersji, kamuflażu itp. - zupełnie niemożliwe. A nakład jakoś trzeba skalkulować. Wydawcy mają swoją politykę, którą weryfikuje rynek. Szkoda tylko, że zdarzają się niepotrzebne powtórki (patrz: "Bismarck" AH/GPM, czemu nie "Bismarck" i "Tirpitz" - do dziś się zastanawiam). Modele na zamówienie - a nie lepiej samemu coś zmajstrować?
Pozdrowienia,
grisza

 
23-05-03 00:00  Re: Zapisy na modele ?
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Żur - chce okręty, Grisza - podobnie. Fokker jest już (moim zdaniem) lepszy, gdyż mówi o samolotach i pojazdach. Nie bądźmy jednostronni. Młody Modelarz nim się ukierunkuje chce spróbować skleić dobry model z każdej dziedziny i o nim należy pamiętać. Jeśli to będą tylko okręty, a On sam tylko je "rozdłubie" to nie zrobi żadnego. Musi mieć pewien wachlarz modeli. Gdyby miała powstać taka ankieta to sugerowałbym wymienić po jednym z zakresu - "Na lądzie, wodzie i w powietrzu".

Pozdrawiam - SpecModel

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024