FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  -> 
06-10-11 18:25  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

No, no. Ładnie. Widzę, że dodałeś od siebie troche dupereli: węże, kołki drewniane (chyba). Wzorowałeś sie na jakimś konkretnym okręcie z tymi dodatkami, czy własna improwizacja. W każdym razie fajnie to wygląda.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-10-11 19:35  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki Panowie za wsparcie duchowe.Powolutku zaczynam się oswajać z kartonem...
Gromek- prawdopodobnie zacznę sobie budować ORP Garland. Cały czas coś czytam o tym okręcie, zbieram dostępne materiały na temat niszczycieli typu "G". Mam w domu starą wycinankę MM z 1986 w opracowaniu A.Kraśnickiego, czekam jednocześnie na wycinankę z Answera...W grę wchodzi też ORP Burza z 1943r (też Answer), OORP Błyskawica (MM) oraz Ślązak 1983 MM (K. Wolbek). Zobaczę, na razie muszę skończyć ten model.

Borowy - trochę tak...i trochę nie.Mam kilka zdjęć niszczycieli typu "Nerissa", kilkanaście innych z tego okresu.Chciałem chociaż wykonać, mniej więcej, system demagnetyzacyjny tak jak wyglądał na okrętach tego typu.Mało który z modelarzy o tym pamięta, a przecież od 1942 r było to niemal standard, praktycznie na wszystkich większych jednostkach...

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
06-10-11 20:07  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
nautikus_53   

Hallo kolego
podziwiam Twoją mrówczą pracę nad niszczycielem, ale patrząc na ostatnie relacje zastanawiam się czy nie przesadziłeś z łańcuchem kotwicznym, czy może to przekłamanie fotek. Na zdjęciach okrętów w Narodowe Centrum Cyfrowe na stronie ~80 są zdjęcia krążowników na kotwicy, jest okazja do porównania. Pozdrowienia i dalszego zapału do klejenia

 
06-10-11 20:15  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Cześć. Pewnie tak...Ale jak pisałem wcześniej, łańcuch ten pochodzi z kawałka łańcuszka...podebranego w tajemnicy córce ( jakis stary łańcuszek metalowy z wisiorka...mam nadzieję, że tylko metalowy...).Wtedy nie miałem wyboru, łapałem co znalazłem w domu.Mam nadzieję, że się nie wyda...

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
06-10-11 21:25  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładnie sobie poradziłeś z tym pięknym opracowaniem,można by było na przyszłość popracować nad relingami ,grubość słupków ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
06-10-11 22:07  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki. Zgadza się, trochę za gruby, ale nie miałem innego.W następnym modelu zastosuję cieńszy.Swoją drogą, jeszcze sobie nie poradziłem z tym modelem, jeszcze zostało tak ok. 30%...Może go skończę do końca października...

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
06-10-11 22:27  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Gromek - już chyba wiem. Będzie to ORP Ślązak z wydania MM z 1983r. Wiem, że są nowsze wydania, a ja chcę spróbować jak to się kleiło dawno temu. Może uda mi się trochę podrasować.Ten niszczyciel eskortowy też miał szczególne przejścia w służbie.

--

Post zmieniony (06-10-11 22:44)

 
06-10-11 22:45  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Zatem postanowione :) Fajny temat. Podoba mi się Twoje podejście : stare wydanie,które może podrasujesz. I to się chwali! Widzę,lubisz tak jak ja starsze wydania,które nie są może za dokładne,za piękne; są na "leciwym" papierze,mają tego "ducha tamtej epoki", LECZ przynajmniej nie przygniatają do podłogi tysiącami,makro części,a pozwalają na dodanie tyle do opracowania,ile uważamy za słuszne i ile podołamy poskładać :) Nie ma to jak 'hand made',czyli samoróbki, których to udanych Ci życzę :) Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
06-10-11 22:52  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zgadza się,,,Spróbuję powalczyć ze staruszkiem, tym bardziej że posiadam dla niego zestaw luf.A w ogóle jestem ciekaw, jak mi wyjdzie taki stary model,Takich modeli jest mniejszość na forum.. Spróbuję go tylko przeskanować na lepszy karton, może też te wyblakłe kolory trochę podciągnę..

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
06-10-11 23:15  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Tysiunek, witaj ze swoim ukończonym Piorunem w "piorunowej rodzinie":) I powodzenia przy nastepnej łajbie!:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024