FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
13-08-11 16:15  [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Będąc pod wrażeniem modeli ORP Piorun zbudownaych na forum, bardzo chciałbym też takiego wykonać - oczywiście nie na takim poziomie, jak np. kol. Borowego Naprawdę, jest co oglądać....Moim zdaniem, ten niszczyciel typu Nerissa (N), był chyba najpiękniejszym niszczycielem wydzierżawionym przez PMW od Admiralicji.



Do modelu zakupiłem gotowe lufy oraz pontony typu brytyjskiego.Ślady cięcia kartony wyretuszowałem farbą Model Master RLM 83 - chociaz odcień niemiecki, chyba najbardziej pasuje.



Tak, na razie, mi to wychodzi...

 
13-08-11 17:03  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zasiadam w pierwszym rzędzie i oglądam.

--
Pozdrawiam Edek.

 
13-08-11 20:38  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hmm...Dlaczego nie wyciąłeś otworów pod łańcuchy? Myślę,że wyglądałoby to lepiej jakby łańcuch wpuszczał się do wnętrza a nie poprostu był przyklejony do pokładu ;)
Zasiadam i podpatruję model,który wykonać także chcę :)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
13-08-11 20:55  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Coraz więcej tych Piorunów na forum ;-)
Powodzenia!

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
13-08-11 20:57  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Niestety, nie potrafię idealnie wyciąć takich otworów, tak aby były idealne. Łańcuch kotwiczny nie będzie przyklejony, będzie wpuszczony do kadłuba poprzez otwory, mniej więcej, jego średnicy.Naprawdę polecam Ci ten model, jest świetnie rozrysowany.

 
13-08-11 21:08  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Co to znaczy nie potrafię?:>

Uważam, że po prostu nie próbowałeś uporać się z problemem, tylko poszedłeś po najmniejszej linii oporu - "nie potrafię". Żadne usprawiedliwienie.

Każdy otwór może wyglądać dobrze, jeśli zastosujemy prosty chwyt - wycinamy dziurę blisko wewnętrznej linii obrysowej (mniejszą dziurę niż trzeba), a potem nasączamy krawędzie klejem (np. SG lub BCG) i szlifujemy delikatnie pilnikiem do uzyskania właściwego kształtu.

Finito.

Jeśli teraz nie potrafisz, to kiedy sie nauczysz, skoro nie próbujesz?;-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-08-11 21:19  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Może i racja...Zobaczymy.

 
16-08-11 16:31  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do tych otworów na łańcuchy kotwiczne. Jeśli chcesz,zeby to dobrze wygladało to:
a/ jesli masz małą wiertareczkę , na nawierć otwory , systematycznie wzdłuż krawędzi, ale z marginesem, po stronie powierzchni przeznaczonej do wycięcia.. potem nasącz krawędzie klejem, starannie wypiłuj nadmiar kartonu/tektury pilniczkiem zrobionym własnoręcznie z patyczka do szaszłyków i z róznej grubości papieru ściernego. Delikatnie zetnij tak na długości trzech centymetrów końcówkę patyczka, tak do połowy grubości. Naklej na to wąski paseczek papieru ściernego. Jesli go zaokraglisz na bokach patyczka, będziesz mógł profilować krzywizny krawędzi ;
b/jeśli nie masz wiertareczki, to można otwory wypalić rozgrzaną do czerwoności igłą..
Wszelkie otwory tak można cierpliwie zrobić. Cierpliwość i staranność dadzą piękny efekt. Powodzenia !!

 
16-08-11 23:11  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

"Świnta prawda" - jak mówi klasyk.Toż, ja, Panie ZbiG, przesiedziałem pół popołudnia zgłębiając ten problem...Skończyło sie na wygryzionych dziurach w skarpetkach, z zawiści, że inni tak to pięknie potrafią takie rzeczy robić...No nic, kupię nowe skarpetki i coś pewnie wymyślę- chociaż cerowanie będzie bardziej ekonomiczne...

 
19-08-11 10:23  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Poszło trochę dalej...
Okleiłem kadłub podklejkami, dorobiłem sobie też część wzmocnień podburtowych - mam nadzieję, że burty zamontują się w miarę prosto, a jak się złapie model paluchami, nie będą sie wgniatać do środka...





Trochę rozpędem zacząłem sobie również robić same burty, a właściwie bulaje. Wyciąłem otwory, wygrafitowałem, podkleiłem je transparentnym materiałem o zielonkawym odcieniu, a następnie zamalowałem ciemnoszarą farbą. Chodziło mi głównie o uzyskanie, na miarę swoich możliwości, odblasku szkła w bulajach. Okapniki sobie daruję.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024