FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 13Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-08-11 11:02  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To ja jeszcze wrócę do wycinania otworów. Może masz niezbyt dobre narzędzie do tego? Moje modelarstwo mógłbym podzielić na przed AK-3 i po AK-3 :-)

--


 
19-08-11 18:19  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jakiś czas temu, z łamiącym się sercem, że musiałem rozmienić całe 5 zł (pięć polskich złotych!), postanowiłem zainwestować w sprzęt. Po długich targach i krótkiej awanturze nabyłem w Castoramie taki wybijak do skór, kartonu itp o średnicy 2 mm ( przy tej skali oraz mając na uwadze średnicę wydruku tego tych elementów, powinien mieć 1,8mm). Ale takich nie było, stąd ta awantura.A potem to już podkładka, młoteczek i raz, Panie Dzieju, dookoła...raz za razem.Ale delikatnie, z wyczuciem, aby te bulaje nie wyszły 4 mm.Niezbędne sa stopery do uszu, ponieważ łomot był niezgorszy...I koniecznie pomiędzy 21.00 a 23.00 jak każe modelarski zwyczaj...

 
19-08-11 19:29  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Byłbym...Było to dosłownie kawałek kuchni mojej teściowej, a dokładnie linoleum z podłogi. Poważnie.I tak ma zamiar położyć kiedyś płytki...

Post zmieniony (19-08-11 19:30)

 
20-08-11 17:53  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Panowie, mam pytanie zasadniczej wagi: jaki kolor powinna mieć część podwodna tego niszczyciela? Czy taka jaką przedstawił nam autor opracowania, czyli odcień czerwieni, czy raczej odcień Hull Red? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji (ani na polskich stronacj, ani na angielskojęzycznych). Okręt został zwodowany w 1940 r w szkockiej stoczni Johna Brown'a w mieście Clydebank. Zazwyczaj było tak, że w danej stoczni brytyjskiej (przynajmniej w okresie pokojowym) stosowano jeden rodzaj farby antykorozyjnej, którą pokrywano dna wszystkich budowanych okrętów.J. Pacewicz w swoich opracowaniach twierdzi, że generalnie odcień farby to był Hull Red - odcień powstawał ze względu na zastosowanie takiego, a nie innego zestawy środków chemicznych, użytych do jej produkcji.

 
20-08-11 18:39  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Właśnie nie jestem tego tak do końca pewien...Znam modele p. Pawła, wiem, że potrafi je świetnie rysować...Niemniej jednak kolory użyte do końcowego opracowania jakiegokolwiem modelu, to są odcienie druku, a ściślej możliwości drukarskich. Istnieje możliwość wystą pienia przekłamań, zresztą niezależnych od autora...Tak chociażby jest z modelem samolotu PO-2, gdzie doszło do takiej sytuacji już na etapie samego druku (model też w opracowaniu p. Pawła). Z drugiej strony żyjemy w o tyle dobrych czasach, że mamy dostęp np. do farb modelarskich oraz do systemu F.S. Część podwodną i tak muszę malować, ponieważ nie udało mi się jej idealnie położyć (cóż, brak umiejętności), muszę szpachlować, więc nadażyła sie okazja pewnej waloryzacji.

 
23-08-11 15:30  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oglądam,oglądam.. I mam pytania: to ustrojstwo do robienia dziur to ma jakąś handlową nazwę w Castoramie ? Na jakim stoisku to można kupić ? I czy tylko jest rozmiar 2 mm ? Jesli już robisz bulaje to dobrze byłoby zrobić z cienkiej miedzi (jak to nazwać....) ramy , tak jak do okna. To taka aptekarska praca, ale efekt jest świetny. Co do wzmocnienia burt, to ja robię je na pełny wymiar, od pokładu do wregi wodnicy, i to pomaga mi potem w stabilnym umieszczeniu słupków relingu, pokład tez się nie zapada. Co do malowania dna, to pamiętam,że w starych Modelarzach ( tak z początku lat 90-tych) był cykl autorstwa Pana Marka Twardowskiego o malowaniu naszych niszczycieli i tam był odcinek o Piorunie też. Malując model, zacierasz fakturę podziału blach, którą ujął w modelu Pan Mistewicz. Chyba,że zrobisz oklejki z poszczególnych arkuszy blach..System oklejania dna, który zaproponował autor modelu mi nie odpowiada. Wolę ten ze starego opracowania , MM 1-2/88 Pana Jakucia. Ale to już dla Ciebie po ptakach...Sprawdż czy masz symetrię kadłuba, czy coś nie skręca przypadkiem. To takie oczywiste rady... ale. Powodzenia w pracy !

 
23-08-11 16:18  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki za te rady, właśnie takie są mi najbardziej potrzebne...To 'ustrojstwo" fachowo"nazywa się "Wybijak do skór". Są sprzedawane na sztuki, ze względu na średnicę, a zaczynają sie od 2mm...aż chyba do 12mm. Kosztują cos około 3 zł - są na stoisku tam gdzie nożyki itp.Są też wybijaki rewolwerowe, ale są drogie (ok. 35 zł)...Na takie wykonanie bulajów to dla mnie za wcześnie-jeszcze nie ten poziom modelarstwa.
Poszycie pomalowałem odcieniem "Hull Red" jako chyba najbardziej prawdziwym - ale tylko dlatego, że nie udało mi sie go położyć idealnie, konieczne było szpachlowanie.Też mi szkoda faktury poszycia, która bardzo rzadko jest uwzględniana w takich modelach, ale cóż...Nie było innego wyjścia.
O symetrii pamiętałem-na szczęście "w miarę" udało się ja zachować.
Dzięki za dobre słowo

Na razie tak mi to wyszło:





--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
23-08-11 16:32  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,zawsze można wytrasować ołówkiem i pocieniować farbą podziały blach,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-08-11 16:39  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Troszkę Ci te oklejki centralnej części dna kadłuba się pozapadały na wręgach przy linii wodnej. Następnym razem spróbuj dać podposzycie z dobrej tektury lub conajmniej podobne wzmocnienia co dałeś tylko że zaokraglone i wzmacniające poszycie dna a nie burty. Jak wcześniej zrobisz sobie na plujce kopie arkuszy z częściami, to wyciecie takich wzmocnień nie będzie dla Ciebie kłopotliwe. Generalnie,im więcej tektury i wzmocnień kadłuba,tym potem masz pewność,że nic się nie pozapada, nie będą straszyć "krowie żeberka".Trzymaj się !!

 
23-08-11 16:56  Odp: [Relacja] ORP Piorun MM 1:200
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wydaje mi się, że skupiasz się nie na tych problemach, na których powinieneś.
Świetnie, że doszedłeś do prawidłowego koloru dna, ale co z tego, skoro poszycia tego dna nie umiesz przykleić bez krowich żeber. Szpachlowanie i malowanie nic nie daje, ale to mnie nie dziwi, skoro nie robisz żadnego wypełnienia przestrzeni między wręgami.

Mimo wszystko powodzenia.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 13Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024