FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-08-11 15:33  [Relacja] ORP Krakowiak Quest 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Kilka miesięcy temu zacząłem sobie powolutku sklejać mój pierwszy kartonowy model.Wtedy nie miałem pojęcia, że istnieją takie fora jak to, gdzie można uzyskać wiele cennych rad, oraz zobaczyć jak robią to osoby już z takim doświadczeniem.Teraz chciałbym tą relację tutaj zamieścić i ukończyć Krakowiaka, poddając go jednocześnie ocenie, a także korzystając z krytyki, ale również rad ( o ile ta relacja kogoś zainteresuje).
Zdaję sobie sprawę z wielu wad wykonania modelu oraz braku wielkiej dokładności, ale cóż...Warsztat i umiejętności jeszcze mizerne, wiedza modelarska też jeszcze nie ta...
Model sklejam klasycznie, w miarę zgodnie z instrukcją. Jedynie co zmieniłem, to przemalowałem poszycie denne na kolor "Hull Red", ponieważ tym kolorem były malowane części podwodne większości brytyjskich okrętów wojennych podczas (oraz przed) II Wojny Światowej., w tym cała seria niszczycieli eskortowych typu "Hunt II".Poza tym to był kolor farby antykorozyjnej stosowanej w stoczni Samuel White z miasta Cowes.





Dzisiaj, gdybym wiedział, jak pewne elementy powinno sie wykonać, wykonałbym zupełnie inaczej.

 
13-08-11 20:54  Odp: [Relacja} ORP Krakowiak Quest 1:200
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj Tysiuniek.

1. Czy to jest relacja z budowy na co wskazuje znacznik w temacie wątku? Z treści i zdjęć to nie wynika. Jeśli mam rację, to proszę zmień znacznik w tytule na [Galeria]

2. Proszę, stosuj miniatury. Widziałem, że Stug odpowiedział szczegółowo na Twoje pytanie o to jak je wstawiać http://www.konradus.com/forum/read.php?f=15&i=7012&t=7012#reply_7012 Ta prośba dotyczy wszystkich trzech Twoich wątków t.j. bieżącego oraz dwóch pozostałych "[R] Korweta Rakietowa ORP Rolnik GPM 1:200" i "[Relacja] ORP Piorun MM 1:200"

--

 
13-08-11 21:02  Odp: [Relacja} ORP Krakowiak Quest 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Nazwałem ten wątek "Relacją" poniewaz model jeszcze nie jest ukończony. Chciałbym go już ukończyć na forum - wcześniej nie wiedziałem o jego istnieniu. Czy mogę, ewentualnie, wstawiać tylko dwa zdjęcia w każdym wątku? Jeszcze nie "rozgryzłem" sposobu wstawiania miniaturek.

 
13-08-11 21:09  Odp: [Relacja} ORP Krakowiak Quest 1:200
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ładny ten Krakowiak.
A te słupki do relingów to z jakiej średnicy drutu, bo wydaje się trochę za gruby jak na 1:200 chyba że to wina zdjęć?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
13-08-11 21:17  Odp: [Relacja] ORP Krakowiak Quest 1:200
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tysiuniek

>Nazwałem ten wątek "Relacją" poniewaz model jeszcze nie jest ukończony.

W porządku.

>Czy mogę, ewentualnie, wstawiać tylko dwa zdjęcia w każdym wątku?
>Jeszcze nie "rozgryzłem" sposobu wstawiania miniaturek.

Zanim rozgryziesz wstawianie miniaturek (np. wg sposobu, który wyłuszczył Ci Stug), zainstaluj sobie Linkera - program sam zrobi Ci kod, który wstawisz do postu. Linker i jego opis znajdziesz tu: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=15&i=6195&t=6195&filtr=0&page=1

W bieżącym wątku zrobiłem Ci porządek.

--

 
13-08-11 22:04  Odp: [Relacja] ORP Krakowiak Quest 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witaj. Modelik wydaje się byc ładnie i czysto klejony, zdjęcia troche słabe.
Powodzenia

 
15-08-11 17:58  Odp: [Relacja] ORP Krakowiak Quest 1:200
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Są 3 słupki relingów na rufie, 2 na dziobie i 3 chyba na śródokręciu, chyba, że to nie od relingów ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
15-08-11 19:29  Odp: [Relacja] ORP Krakowiak Quest 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki, Panowie. Niestety, Wydawca takie zaproponował malowanie...Osobiście wolę okręty w barwach szarości...Model jeszcze nie jest ukończony, więc relingów nie ma.Te kilka słupków, to dopiero nieśmiałe przymiarki do jego wykonania.Niestety, na razie nie mam drucika mniej, wiecej 0,2 mm.Spróbuję zrobić reling z "nawikolowanej" nitki. Poza tym jeszcze brakuje kilku innych elementów.Szkoda, że wczesniej nie wiedziałem, że można zakupić gotowe i bardzo dobrze wykonane lufy. Nauczony doświadczeniem, do ORP Piorun zastosuję już "element fabryczny"...

Post zmieniony (15-08-11 19:31)

 
16-08-11 19:23  Odp: [Relacja] ORP Krakowiak Quest 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Od pewnego czasu zastanawiałem się, jak wykonać reling nie dysponując pręcikami florystycznymi, ani żadnym innym modelarskim materiałem.Wpadłem na taki pomysł: na mojej ukochanej desce sosnowej, która pełni rolę mojej "pochylni" rozpiąłem, o odpowiedniej długości, zwykłe nici bawełniane, podebrane w tajemnicy mojej małżonce (podobnie uczyniłem tworząc do modelu drabinki, w tajemnicy ucinając kawałek firanki, tak aby nie było widać). Nici przetarłem rozwodnionym wikolem, aby sie nie mechaciły, oraz nabrały pewnej sztywności. Po rozpięciu nici na modelu, oraz jej odpowiednim uformowaniu, przetrę je ponownie, ale tym razem klejem cyjanoakrylowym (przed malowaniem), oczywiście. Powinny wtedy nabrać właściwej sztywności,imitując reling wykonany z metalu. Zresztą zobaczę, co mi z tego wyjdzie...



Na razie tak mi ten model wychodzi. Doszło trochę nowych elementów. Przyznam, że po latach "dłubania" w plastiku, karton zaczyna mnie wciągać...



 
16-08-11 20:03  Odp: [Relacja] ORP Krakowiak Quest 1:200
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tysiuniek napisał:

> podobnie uczyniłem tworząc do modelu drabinki, w tajemnicy ucinając
> kawałek firanki, tak aby nie było widać

O to to! Lubię takie kawałki! Często się czyta "dziewczyna interesuje się modelami, które sklejam" albo "narzeczona skleja model budowli". Przeważnie niestety biedny i naiwny delikwent jest stawiany później do pionu przez przebiegłe niewiasty... A tu: "odkroiłem żonie kawałek firanki, w tajemnicy!" Miód na serce! ;-)

P.S.: Dzięki za miniaturki :)

pozdr,
k.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024