FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
18-12-10 20:21  Odp: [Relacja] Katedra Świętego Wita - 1:350 - Betexa
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Część 3 – Połączenie trzech ścian oraz doklejenie balustrad

Tutaj ogólnie problemów być nie powinno, trzeba uważać tylko na równe połączenie ścian. Kolejnym problemem okazały się balustrady, po sklejeniu ich w dwie warstwy przy zaginaniu bardzo łamią się i wyłazi białe na wierzch, niezbędny jest dobry retusz.

Część 4 – Naklejenie dachu

Wbrew temu co napisane w instrukcji połączenie ścian z dachem w całość nie powinno przysporzyć nikomu problemów, zaczynamy od strzelistej ściany z dwiema wieżami (część z dużym okrągłym oknem) i posuwamy się w tył. Ja popełniłem wcześniej błąd i nie skapnąłem się że część szczytów ścian należy zagiąć i podkleić z drugiej strony, na szczęście dałem radę ściąć te elementy (zagiąć nie miałem już szansy) i podkleić jak należy.

Pozdrawiam
darko79



--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
04-01-11 14:53  Odp: [Relacja] Katedra Świętego Wita - 1:350 - Betexa
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witajcie po przerwie świątecznej... niestety inne priorytety i mniej czasu na klejenie.

Część 5 – Wieża południowa

Sklejenie górnej części głównej wieży nie powinno nastręczyć nikomu problemów. Jedynym minusem opracowania tutaj jest zbyt duże miejsce przewidziane na prawy tylny (patrząc od czoła wieży) „grzybek” na dachu.



Pozdrawiam
darko79

Post zmieniony (04-01-11 14:55)

 
16-01-11 20:21  Odp: [Relacja] Katedra Świętego Wita - 1:350 - Betexa
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witajcie po przerwie spowodowanej dużą ilością klejonych elementów ale po kolei...

Część 6 – Wykończenie wieży głównej

Z trzech stron elementy do wykończenia wieży, oczywiście trzeba uważać przy ukształtowaniu i przyklejeniu ich do wieży.
Można mieć zastrzeżenia do białej przestrzeni na jednym z elementów widać to dokładnie na zdjęciu. Ale z dalszej odległości nie rzuca się to w oczy.
Kolejnym małym minusem jest to iż z czwartej strony, od dachu, nie ma elementu wykańczającego wieże, niby to nie jest widoczne tam z tyłu, ale jednak jest to trochę nie tak jak powinno być w tak ciekawym modelu.
Sam efekt końcowy bardzo ciekawy.



Część 7 – Wykończenie ściany północnej

Dwa dość duże elementy nie przysparzające żadnych problemów.



Część 8 – Dwie wieże

Największe część pracy składająca się na tę część relacji. Same wieże kleiło się dobrze, mały problem może sprawić wpasowanie czterech elementów wokół wież, ale troszkę dokładności i powinno być dobrze.



I dwa zdjęcia całości ze szczególnym uwzględnieniem wież.



Pozdrawiam i zapraszam do komentowania
darko79

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
17-01-11 11:01  Odp: [Relacja] Katedra Świętego Wita - 1:350 - Betexa
krzysztofus   

Piękny modelik.
Pozdrawiam.

--

 
06-05-11 19:26  Odp: [Relacja] Katedra Świętego Wita - 1:350 - Betexa
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witajcie po bardzo długiej przerwie. Spowodowana była klejeniem bardzo czasochłonnych elementów, szczegóły poniżej

Część 9 – Przypory

Klejenie przypor szło mi niezwykle mozolnie i powolnie. Piętnaście sztuk tych części złożonych z korpusu i małych części uzupełniających może przyprawić o niestrawność :), porównać to można do robienia kół w czołgach. Wymagana przy tym jest naprawdę duża doza cierpliwości i precyzji, mam nadzieję że wyszło mi to względnie dobrze.

Część 10 – Daszki

Daszki między przyporami sporo ich ale bez historii.

Poniżej zdjęcia odnoszące się do obu części relacji. Więcej zdjęć na mojej stronie: http://www.kartoniarz.mojserwer.info Zapraszam.





--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
02-08-11 22:38  Odp: [Relacja] Katedra Świętego Wita - 1:350 - Betexa
Kamila 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ładanie, ładnie :)

Post zmieniony (02-08-11 22:39)

 
02-08-11 22:42  Odp: [Relacja] Katedra Świętego Wita - 1:350 - Betexa
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

11. Tylna część

Tylna część składa się z podpór od góry do dołu i z przedzielających je przybudówek na dole. Części te są dość pracochłonne ze względu na ilość i czasochłonność wykonania.

12. Dolna część modelu

Dolna część składa się z jaśniejszych części. Jest ich sporo ale ze względu na prostą konstrukcję nie są trudne do ukształtowania. Natomiast problem pojawia się przy klejeniu bardzo trudno uzyskać efekt bez krzywizn ze względu na to iż model jest klejony od dołu do góry. I to by było na tyle.

Wszystko widać na zdjęciach w galerii... Zapraszam do oglądania i oceniania.


Więcej zdjęć na stronie www.kartoniarz.mojserwer.info

--

Post zmieniony (02-08-11 22:43)

 
03-08-11 13:46  Odp: [Relacja/Galeria] Katedra Świętego Wita - 1:350 - Betexa
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Darko79 - a dajże większe zdjęcia. Toż to galeria pięknego modelu i zdjęcia godne by mu się przydały. Na tych niestety deklarowanego "wszystkiego" nie widać. Widać jedynie, że jest fajnie, a jak jest fajnie, to by się chciało zobaczyć więcej.

Pozdrawiam

 
03-08-11 20:27  Odp: [Relacja/Galeria] Katedra Świętego Wita - 1:350 - Betexa
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Ok jutro dam w większej rozdziałce fotki.

Pozdrawiam darko79

Post zmieniony (03-08-11 20:28)

 
08-08-11 12:52  Odp: [Relacja/Galeria] Katedra Świętego Wita - 1:350 - Betexa
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Na prośbę Mariaszka wrzucam zdjęcia w większej rozdzielczości 1024x768 :)



Zapraszam do oglądania.
Więcej w galerii na stronie
www.kartoniarz.mojserwer.info

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024