FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-05-09 18:34  [Relacja/Galeria] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009 KONIEC
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam w kolejnej relacji!
Jak już napisałem przy okazji budowy Czapli, strasznie mi się spodobał ten model, czego efektem jest ta relacja. Dłubać zacząłem jeszcze podczas klejenia Czapli, ale że to ona miła priorytet, więc nie było co pokazywać. Mam nadzieję, że uda mi się choć średnio skleić przejście skrzydła w kadłub, bo jak patrzę na te elementy, to mnie to trochę przeraża ;-) Jest to zresztą pierwszy model z KA od kilku lat, bo jakoś po Hurricanie stwierdziłem, że moje umiejętności są za małe na modele z tego wydawnictwa. Jeśli ten samolot wyjdzie mi znośnie, to jest szansa, że na warsztacie częściej pojawi się jakiś model z AH. Do tej pory zrobiłem tyle:



Składa się te części, jak klocki Lego. Błędów, wg. mnie, brak ;-)



Puszki zegarów (te cienkie tulejki) dały mi ostro w kość. Udało się jakoś to skleić i nawet cała tablica jest prosto zamontowana. Oczywiście zegary przeszklone.
Mam nadzieję, że w miarę dobrze to wygląda?
Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (01-08-11 20:24)

 
07-05-09 19:35  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Wygląda to nieźle, ale dopracowania wymagają jescze krawędzie wręg, bo brakuje im gładkości. Ja przed szlifowaniem wręg krawędzie nasączam jakimś cynajoglutem, wtedy karton sie nie strzępi i ładnie poddaje się szlifowaniu:)

Z przyjemnością będę śledził postępy prac, bo model ten leży u mnie na kupce do sklejenia, ale jeszcze troche czasu minie zanim się wezmę za jakiegokolwiek "Hala":)

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
07-05-09 19:37  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No proszę, jaki "amator" się zabrał za klejenie. ;-)
Mam nadzieję, że nie zostaniesz zjedzony i jako
pierwszy ukażesz "błędy i wypaczenia" oraz
dokładność i sklejalność projektu ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
08-05-09 09:21  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Spoko majonez ;-)...
Rafał sobie z tym poradzi jak ze wszystkim do tej pory!
Początek bardzo fajny - o resztę jestem spokojny.
Powstanie piękny model - czekam z niecierpliwością na kolejne fotki;P

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-05-09 12:21  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Zapowiada się nieźle :)
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
08-05-09 13:22  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
radek_82   

Dla mnie wręgi są ok, nie ma się czego czepić. Nawet zbiorniki pasowały:) Oby tym razem nie zatrzymało się na tym etapie. Trzymam kciuki.

--
Skończone: "Dar Pomorza" MM, "Koga Elbląska" MM

 
08-05-09 14:26  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Nie ma takiej możliwości! ;-) Pewnie jednak dopiero po weekendzie będzie coś więcej do pokazania.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
13-05-09 14:30  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Mało czasu ostatnio, to i postępy dość mizerne, ale powoli zapełniam kokpit. Do wykonania zostały jeszcze burty i zobaczymy, co wyjdzie przy oklejaniu kadłuba ;-) Na razie drobnica:



Butle sklejałem tak, jak rakiety w relacji z budowy Tomcata. Fotela trochę się obawiałem, ale zupełnie nie potrzebnie ;-) Spasowany jest tak świetnie, że wystarczy go tylko ukształtować i skleja się sam. Po prostu REWELACJA! Próbowałem trochę ukryć te nacięcia, ale słabo to wychodziło i zdecydowałem się pozostawić to tak, jak jest.
Kokpit w całości prezentuje się tak:



Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
13-05-09 21:26  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Bardzo fajnie, bardzo fajnie..

--

 
13-05-09 23:11  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

To nie model jest rewelacyjny tylko Twoje wykonanie :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
21-05-09 17:02  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Udało mi się bez zgrzytów okleić kadłub pierwszą częścią poszycia. Miałem niezłego pietra, gdyż od prawidłowego wykonania tej czynności zależeć będzie położenie pozostałych elementów modelu. Wszystko pasowało jednak bardzo dobrze, więc mam nadzieję, że dalej również nie będzie problemów. Dobrze, że nie jest to jakiś większy model z AH, bo było by jeszcze trudniej ;-)
Najpierw burty przed i po zamocowaniu.



Po oklejeniu natomiast wygląda to tak.



Ostatnie dwa zdjęcia pokazują stan spodu przed i po szpachlowaniu sg.



Na razie jestem zadowolony ze swojej pracy, więc nie jest źle. Oby dalej było tak samo ;-)
Pozdrawiam!

PS. Dzięki za miłe opinie Panowie, choć jeszcze wiele muszę się nauczyć.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
26-05-09 19:00  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Dzisiaj krótko - cześć ogonowa kadłuba. Zdjęcia pokazują stan po wstępnym szpachlowaniu sg i szlifowaniu. Wszystko pasuje nadal wyśmienicie ;-)



Zdjęcia mogą być w takiej rozdzielczości, czy dawać jeszcze większe?
Pozdrawiam!

--

Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

Post zmieniony (26-05-09 19:07)

 
26-05-09 20:02  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak dla mnie taka wielkość jest OK. A sam modelik fajnie nabiera kształtów :)

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
19-06-09 16:18  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Bardzo ładnie.Też kupiłem sobie ten model :)

--




Post zmieniony (19-06-09 19:04)

 
05-07-09 22:46  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Rafał, co z tym modelem? Chyba już pora na małą aktualizację? : P

--

 
27-07-09 19:52  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
radek_82   

Rafał, czekamy na aktualizację, byłeś dla mnie motorem, bo też popełniam ten model. Nie zawiedź.

--
Skończone: "Dar Pomorza" MM, "Koga Elbląska" MM

 
06-08-09 20:57  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Wreszcie mam chwilkę czasu, żeby coś skrobnąć, bo ostatnio to tylko praca, szukanie mieszkania, wesele i takie tam ;-) Kompletnie nie mam czasu na klejenie, a dodatkowo warsztat jest zwinięty, bo zmieniam mieszkanie w Wawie i żyję na walizkach. Na początku września, jak już się wszystko uspokoi i będę miał nowe mieszkanie to i relacja ruszy. Poczekajcie jeszcze troszkę, ok?
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
07-08-09 10:39  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobrze! :P

--

 
17-11-09 22:41  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Dawno tu nie zaglądałem! Dobrze, że są liczniki, bo bym chyba się nie dokopał do własnej relacji ;-) Ale nic to - trzeba wymieść pajęczyny i kurz, i kleić dalej!

Dziobałem już z doskoku od jakiegoś czasu szkielety wszelakie, więc wydziergałem ten do nosa i skrzydeł Veltro. Dokleiłem też nowy garb, bo stary uległ zniszczeniu podczas przeprowadzki :( Poszło jednak w miarę bezboleśnie.



Garb za kabiną jest wstępnie wyszlifowany, ale czeka na ostateczny retusz, bo gdzieś farbkę posiałem, a nowo wymieszana jedynie do krawędzi jako tako się nadaje. Skrzydło pasuje idealnie do kadłuba, a część 24 ma krawędzie nieco wyżej niż poprzedni segment (tak, jak w instrukcji - na początku myślałem, że albo ja coś skopałem, albo, o zgrozo, pojawił się BŁĄD ;-), więc wszystko na razie jest pod kontrolą - do przejścia skrzydło-kadłub.
Całość wygląda na dziś tak:



Jeśli są jakieś pytania, to pytajcie ;)
Pozdrawiam!

PS. Przepraszam za zdjęcia, ale do pracy jadę jak się rozwidnia, a wracam jak jest już ciemno, więc na razie wszystkie z fleszem i kolory na ostatnich 3 zdjęciach są mocno nieteges. Może w weekend coś się na to poradzi ;-)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
18-11-09 16:54  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Fajnie, że postanowiłeś go dokończyć
Szkoda garbu...: (

--

 
15-12-09 22:36  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Od mojego ostatniego wpisu minęło już trochę czasu, ale w sumie to tylko zakończyłem najgorszy i najgorzej wykonany (chyba?) element tego modelu - przejście skrzydło-kadłub. Wyszło to fatalnie i w sumie to model już zaczął krążyć w okolicach kosza na śmieci, ale Żona mi się zbuntowała, więc jest kolejna odsłona, którą zawdzięczacie Małgosi ;-) Tak mi to wyszło:



Ohydnie, nie? Jak przyklejałem wnętrze luku podwozia głównego (cz. 27), to jeszcze wszystko było ok. Cuda wyszły przy oklejaniu tego luku poszyciem zewnętrznym (cz.28). Nic za cholerę mi się nie chciało zgrać i takie są efekty (np. piękna szpara na spodzie - specjalnie jeszcze nie łatana, żebyście zobaczyli moją mizerię wykonania). Za cienki w uszach jestem na tak ostro spasowane projekty - nie ma tej mocy w łapkach, co ją mają wymiatacze na forum. Można i można trochę nadgonić ciężką pracą warsztat, ale talentu się nie da wyrobić niestety :(
Model zostanie oczywiście dokończony, bo Małżonka czuwa ;-)
Pozdrawiam i do następnego wpisu!

PS: W tym tygodniu już na bank będę na Działdowskiej - grypsko mnie męczyło przez ostatnie 3 tygodnie.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
15-12-09 22:40  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

nie panikuj ;p

Chwała Małgosi że ocaliła ładny model - uważam że nie ma powodów do jego kasacji - jest OK. Dążymy do perfekcjonizmu :) ale bez przesady. Dobrze Ci idzie i tak trzymaj.
Obrzydliwa to jest moja teściowa... :D


Pozdrawiam!
M

--

 
16-12-09 00:00  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Małgosi kwiatki się należą :-D

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-12-09 06:43  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Rafał nie zrażaj się .Ja każdy model kończę choćbym miał go potem wyrzucić do kosz .A w razie problemów to szpachla , szpachla i jeszcze raz szpachla !
Yautay , uważaj kroczysz po kruchym lodzie .

Pozdrawiam .

Jańcio .


HEY HEY !

--
" Nic nie wygląda z bliska tak ładnie , jak wyglądało z daleka ."

 
16-12-09 16:13  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Jeśli kogoś w jakikolwiek sposób uraziłem/obraziłem - przepraszam najmocniej.
Jeżeli moje umiejętności nie dorastają poziomem do zaszczytu komentowania czyjejś pracy - to przepraszam jeszcze bardziej....

Model Rafała mi się szczerze podoba i naprawdę uważam że w koszu nie powinien się nigdy znaleźć.

Jańcio - jeżeli moja wypowiedź nie spodobała się Tobie (a miała oczywiście prawo się nie spodobać) zgłoś to do moderatora - usunie mój wpis i po sprawie. Twojego ostrzeżenia w każdym razie nie przyjmuję do wiadomości.

Pozdrawiam
Michał

--

 
16-12-09 16:42  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Będziesz inaczej śpiewał jak Teściowa wejdzie na forum :-)))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
16-12-09 20:33  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Yautay już Cię lubię :D Na zaczepkę odpowiedziałeś bardzo kulturalnie, ale... to chyba o teściową chodziło ;-)))
Dzięki za komentarze - postaram się, żeby reszta elementów była na wyższym poziomie.
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
23-09-10 19:34  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Cześć!
Tak sobie ostatnio popatrzyłem, że czas trochę te relacje uaktualnić, bo wstyd będzie, że rok minął od ostatniego wpisu.
Polegał on generalnie na szlifowaniu, szlifowaniu, szlifowaniu... i jeszcze troszkę szlifu. A tu znowu coś nie bardzo i papierek znów w dłoń... ;-) W końcu wyprowadziłem jako tako górę kadłuba, ale dół dalej wymaga pracy - zwracam uwagę na zdjęcie 3 i 4. Teraz to już powoli z górki będzie, mam nadzieję, że szybciej niż rok...




Szału nie ma, bo nie umiem mieszać temper pod lakier, mimo wielu usilnych prób, ale przynajmniej uzyskałem w miarę gładką powierzchnię, więc jak się oko przymknie, to z odległości metra nawet może być ;-)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
23-09-10 21:26  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Thunder909 

 

Jesli na fotkach nie wyglada zle ,to na zywo jest na pewno ladny model. Lepiej bym nie skleil. Dziekuj zonie ;-)

 
02-10-10 16:53  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Dzięki za spojrzenie łaskawym okiem Thunder909, ale do ładnego modelu to jeszcze trochę brakuje. Za dużo tych byków.
Dziś kilka zdjęć zakończonego ogona. Wyszedł całkiem nieźle oprócz owiewek statecznika poziomego. Za bardzo je pocieniłem i ciężko je było ładnie ułożyć - sugeruję liznąć papierem ściernym tylko krawędzie, a nie całą część, jak ja.


Chłodnica - uwag brak. Fajnie się sklejało :-)


Tradycyjnie widok całości - coraz bliżej do końca.


Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
03-10-10 09:02  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

A laczenia segmentow sa wszystkie glutowane i szlifowane? Czy jak?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
03-10-10 17:35  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

W sumie to cały samolot jest pokryty SG i lakierem - nie wiem, czy da się zalac tylko same łączenia segmentów. Potem szlif papierem 1000 i 1500, i znowu warstwa SG tam , gdzie powstały ubytki.
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
03-10-10 22:11  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

O rany!
Chłopie, nie zatruj się...!
SG to straszny alergen,nie mówiąc o ogólnej toksyczności...
Lakier nitro przy tym to perfumy...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-10-10 08:55  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Kiedyś czytałem w temacie o robieniu kółek do modeli że SG jest skrajnie toksyczny. Do tego jak szlifujesz to pyli także trzeba uważać. Sam zalałem sporą część modelu SG i teraz samo szlifowanie zajmuje więcej czasu niż sklejanie. Ale Tobie to jednak lepiej wychodzi niż mi, czekam na aktualizację.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-10-10 09:56  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

SG to znakomity klej.Sam go używam,ale dosłownie pół kropli, a i tak szczypie w nos i oczy , że...
KLEJ , a nie lakier...
Jeśli juz decydujecie się na stosowanie go w ilościach tak dużych, to róbcie to przy otwartym oknie,lub wręcz na balkonie. I jak najdalej od twarzy,że o np. rękawiczkach nie wspomnę...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-10-10 18:31  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Dzięki za troskę MARIUSZ :)
Kupiłem sobie do tego celu maseczkę lakierniczą, ale pomimo tego moje używanie SG nie przypomina lakierowania - nie wylewam całej tubki na model ;) Po prostu biorę trochę na folię spożywczą (nie przykleja się do modelu) i powoli nanoszę na powierzchnię modelu. do tej pory zużyłem ok 2,5 tubki 2 gramowego SuperGlue z gwiazdką. Nie wiem, czy to dużo, czy mało jak na taki model. W każdym razie rozłożyło się to znacznie w czasie.
Mam nadzieję, że co nieco rozwiałem twoje obawy ;)
Pozdrawiam!

PS. Raczej trudno nie otwierac okien w lipcu i sierpniu :)

PS2. Nie ma co byc takim skromnym Windus - Sokół wychodzi naprawdę fajnie. Dzięki twojej relacji coraz bardziej chcę go skleic :)
--

Post zmieniony (04-10-10 18:33)

 
04-10-10 20:59  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

W sumie może trzeba kupić jakieś rękawiczki do klejenia SG. Mi na pewno poszło więcej niż 2,5 tubki. Postaram się używać więcej kleju introligatorskiego w następnym modelu.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-10-10 23:33  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Ja powiem tam, kupowanie SG w tubkach nie jest zdrowe - szybko paruje, klej i kieszeń.
Polecam takie tubki - 50 g, wystarczają na dłużej ;)



--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
13-07-11 22:57  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Nie ma lekko - co zacząłem, to skończę ;-) W tym odcinku tego przydługiego tasiemca owiewka kabiny, wydech i detale przodu kadłuba. Niby nie wiele tego, a tyle czasu zeszło nad nimi...



Na pierwszej fotce widać starania uzyskania efektu przepalonego metalu - wyszło jako tako. Rury jest dość ciężko ustawić idealnie jedna za drugą w równych odstępach. Miałem z tym trochę problemów, co widać na zdjęciu nr.4. Reszta pasowała bardzo ładnie.



Owiewka jak zwykle klejona na taśmę dwustronnie klejącą - uwag brak. Celownik sklejałem parę ładnych miesięcy temu, ale pamiętam, że trzeba było go przykleić wyżej niż jest to w instrukcji.



Wykończenie spodu kadłuba - sam miód do sklejania. Pasuje wszystko idealnie :) Jakbym jeszcze ten retusz chociaż trochę lepiej opanował...

Na dziś tyle - elementów zostało już całkiem mało, więc myślę że do końca roku galeria końcowa zostanie zamieszczona ;)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
14-07-11 09:41  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wszystkie obłości pięknie spasowane i wykonane nic tylko pogratulować.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-07-11 09:27  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Dziękuję OSTOJA za pochlebną opinię. Osłony wyszły nieźle, ale można by jeszcze sporo poprawić - jak zawsze zresztą ;)
Tym czasem samolot ma już podwozie. Polecam nawiercić otwory pod przewody hydrauliki - ja tego nie zrobiłem i było trochę bluzgów przy klejeniu tego ustrojstwa, ale wyszło nieźle.


Kółko ogonowe - uwag brak.


Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
01-08-11 20:24  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Nadeszła wiekopomna chwila - galeria końcowa :) Długo to trwało, ale się udało skleić ten model do końca. Nowy aparat, więc kilka zdjęć powtarza się z poprzednich odsłon. Nie będę się rozpisywał, bo fotek dużo.
Największe babole:


Owiewka skrzydło-kadłub:



Detale:



Veltro :)



Dziękuję wszystkim komentującym i zaglądającym do tej relacji - mam nadzieję, że następny model będzie ładniejszy ;)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
01-08-11 20:28  Odp: [Relacja/Galeria] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009 KONIEC
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Gratuluję, bardzo ładny model:-)
A może pstryknął byś kilka fotek na innym tle albo w plenerze przy świetle dziennym? Kamuflaż trochę "ginie" w świetle odbitym od niebieskiego tła.

--
pozdrawiam
Piotr


 
01-08-11 20:29  Odp: [Relacja/Galeria] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009 KONIEC
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Świetnie Ci wyszedł, napewno wielka ulga i zadowolenie po tak długim czasie budowy :) Gratulacje!

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
01-08-11 20:30  Odp: [Relacja/Galeria] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009 KONIEC
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Piękne, dla mnie jest bez skazy. Gratuluję! :-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-08-11 20:46  Odp: [Relacja/Galeria] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009 KONIEC
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Tobie się już udało zakończyć budowę Macchi, mój jeszcze trochę poczeka na dokończenia. Dołącze się do prośby - zrób zdjęcia na jakimś innym tle niż niebieskie.

--
http://messer.cba.pl

 
02-08-11 08:01  Odp: [Relacja/Galeria] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009 KONIEC
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Gratulacje za wytrwałość i naprawdę dobre wykonanie. Dopingujesz mnie bym się zabrał wreszcie za Antka. To teraz przydałoby się dokończyć PWS'y. Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (02-08-11 08:46)

 
02-08-11 08:40  Odp: [Relacja/Galeria] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009 KONIEC
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gratuluję ukończonego modelu.
Także proszę o lepsze zdjęcia,na innym tle i niekoniecznie pod światło...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-08-11 22:27  Odp: [Relacja/Galeria] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009 KONIEC
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Nie spodziewałem się aż tak przychylnych komentarzy - dziękuję bardzo :) Zdjęcia zrobię na białym tle i z rana, bo okna mam tylko na wschód.
OSTOJA tak coś czuję, że niedługo będą jakieś nowe zdjęcia z relacji PWS ;)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
02-08-11 23:38  Odp: [Relacja/Galeria] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009 KONIEC
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Rafale: NADEJSZŁA (nie "nadeszła") WIEKOPOMNA CHWILA! A sam model? Cud miód, małpi smalec :-))))) Gratuluję!

Post zmieniony (02-08-11 23:44)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024