FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
14-05-11 11:38  Odp: [Relacja]HMS Bellona Shipyard nr 23
chencik   

model bomba, ale na zdjęciach widać niewiele, zwiększ rozdzielczość jakbyś mógł. Powodzenia w dalszej budowie

--

 
14-05-11 14:19  Odp: [Relacja]HMS Bellona Shipyard nr 23
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hmmm , napisłabym coś z chęcią , ale ciężko cokolwiek zobaczyć na tych fotkach , popatrz jak zrobili to inni , poczytaj o wstawianiu zdjęc , dużo lepiej dla relacji ja bedzie coś widać.
Ostoja , kadłuby w modelach z Schipyardu mają pancerne kadłuby ,
podposzycie z kartonu a na to nachodzi 1mm poszycia własciwego - ciężko zrobić na tym krowie żebra
pozdro Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
14-05-11 15:59  Odp: [Relacja]HMS Bellona Shipyard nr 23
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witaj
Przyłączam się do grona kibiców i daj lepsze fotki. Nic nie widać !!!

 
14-05-11 22:47  Odp: [Relacja]HMS Bellona Shipyard nr 23
chencik   

Andreas napisał:
>kadłuby w modelach z Schipyardu mają pancerne kadłuby

Hm? dobra wiem o co chodzi ;) tylko tak się czepiam, ale dobrze wiedzieć. ponieważ mam ochotę na okręt ;)

--

 
14-05-11 23:05  Odp: [Relacja]HMS Bellona Shipyard nr 23
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

No faktycznie ciężko cokolwiek zobaczyć!:) Wygląda fajnie, tylko te działa chyba jakieś duże???

Post zmieniony (15-05-11 11:27)

 
15-05-11 06:55  Odp: [Relacja]HMS Bellona Shipyard nr 23
TGC 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

działa koniecznie przeskalować

 
01-08-11 12:46  Odp: [Relacja]HMS Bellona Shipyard nr 23
Achmed 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!
Po "krótkiej przerwie" powracam do swojej Bellony. Wybaczcie za wcześniejsze zdjęcia, ponieważ były robione telefonem komórkowym. Teraz postarałem się o aparat.
Ostatnio dokończyłem budowę kadłuba i zabrałem się do stawiania masztów. Tylko okienka furt armatnich nie posiadają jeszcze "daszków". To postaram się zrobić jak skończę linowanie. Zastanawiałem się także nad przeskalowaniem dział. Jenak myślę, że teraz to pomysł nierealny, gdyż nie wiem jak umieścić nowe armaty w tych małych okienkach. Na razie moja Bellona posiada bukszpryt, fokmasz, grotmaszt i stermaszt łącznie z bocianimi gniazdami i stengami.
Maszty zrobiłem z okrągłych metrowych listewek, które zamówiłem w sklepie modelarskim. Reje pomalowałem farbami plakatowymi ( nie wiedziałem że bedzie aż taki ciekawy efekt!).



A to zdjęcia kadłuba z masztami.












Do tego zdjęcia mam pytanie. W oddali po lewej stronie widać armatę obwiązaną linami. Czy taki rodzaj nitki wystarczy? Czy jest ona dostatecznie gruba i w odpowiednim kolorze?


I to narazie wszystko. Mam nadzieje, że teraz wielkość zdjęć Wam odpowiada ;-).
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy kadłub powinienem polakierowć? Jak tak to jakim lakierem?

Zapraszam do oglądania i komentowania.

--
W budowie: HMS Bellona

 
02-08-11 11:18  Odp: [Relacja]HMS Bellona Shipyard nr 23
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam, kawał solidnej roboty i nie konsekwencji zarazem braki w retuszu, nie wycięte białe pola przez to model strasznie traci. Elementy na których będą szalupy jest zbyt masywny i prosty powinien być wygięty i szczuplejszy porównaj z wycinanką. Armaty - droga do poprawki otwarta ja swoje wkleiłem na końcu była kombinacja ale jest to wykonalne.
Życzę powodzenia i wytrwałości bo to dopiero półmetek - zaczyna się sznurkologia praktycznie stosowana dużo dłubanki mało widocznych efektów.

--

P.S. Pczytaj Tu i tutaj sporo patentów do wykożystania.

Post zmieniony (03-08-11 07:50)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024