FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
22-05-03 13:10  "białe" modele
pompier     

Od dłuższego czasu nurtuje mnie następujący problem.

Czy byłoby zainteresowanie "białymi" modelami?

Chodzi mi o wydawanie modeli bez malowania, które po sklejeniu malowałoby się własnorecznie i ewentualnie nakładało na nie kalkomanię, jak w plastikach.

Teoretycznie możnaby wydawać tak część nakładu danego modelu. Tylko czarne kreski. Pozostała część nakładu full kolor. Co o tym sądzicie?

ps.
Skleiłem kiedyś model Miga-29 gdzie wszystkie napisy eksploatacyjne i znaki rozpoznawcze były w postaci kalkomani. Model miał jednak naniesiony kamuflaż. Tak swoją drogą to poszukuję tego modelu od dłuższego czasu. Jeśliby go ktoś miał na zbyciu to jestem zainteresowany jego kupnem. Niestety nie pamietam kto go wydał :((

 
22-05-03 13:19  Re: "białe" modele
Gumik 

 

Jak dla mnie to pomysł jest dobry, ale narazie chyba nie chciałoby mi się robić takiego modelu, bo jestem początkujący. Ale jakby taki model wyszedł to chyba bym go kupił. Kiedyś może bym zrobił :-]

 
22-05-03 13:27  Re: "białe" modele
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja bym był BARDZO ZA. Właśnie jestem na etapie prób wykonania obrysu zeskanowanego modelu - zarżnąć się można. A tak to miałbym już gotowe. Poza tym model byłby może tańszy - kolory kosztują. Poza tym byłbym BARDZO ZA robieniem (jak to się ma czasem w plastikach) 2 lub 3 wesji w jednym wydaniu. Wiadomo, że czasem coś zmieniano w konstrukcji oryginału. Samoloty, okręty, pojazdy różniły detale na przestrzeni lat. Chciałbym mieć możliwość decydowania samemu jaki okres mam wybrać, który mi się bardziej podoba itp.
BARDZO MI SIĘ TEN POMYSŁ PODOBA.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
22-05-03 13:36  Re: "białe" modele
neo 

 - 4

Nie wiem czy chodziło Ci akurat o ten model, ale MIG 29 o jakim mowisz został wydany w serii SUPER MODEL - REWELACJE KARTONOWE nr 1/99.....i zeczywiscie miał wszystkie znaki taktyczne jako osobne do doklejenia......
A modele "białe" czemu nie...ktoś powie jednak....można przecież pomalować na nowo kolorowy model.......a przeciez mozna w ten sposob oszczedzic na farbie drukarskiej....;-)
No i moze cena nizsza by byla?

------------------------------------------------------------------
Only karton :-)

 
22-05-03 14:12  Re: "białe" modele
talib 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ja jestem za. nie zawsze kolor drukowane odpowiadaja naszym wymaganiom, a nawet orginalom

i zeslal nas pan na ziemie abysmy siali zamet i zniszczenie

 
22-05-03 15:00  Re: "białe" modele
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ten model Miga-29 z kalkomanią to pewnie opracowanie p. Jędryki wydane w firmie DESIGN. Model legenda i rarytas.
Pozdr.

 
22-05-03 15:21  Re: "białe" modele
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

ja bym sie spytal tak jak neo: w czym jest problem wziac kolorowy model, farbki i po prostu przemalowac go do wlasnej wersji kamuflazu?

______
. (__/-----* śmigłem do góry!!! :-)
Mateusz Cz.
członek-założyciel KKL :)
Klejady - Katalog Klejów Modelarza Kartonowego

 
22-05-03 15:24  Re: "białe" modele
pompier     

Ale modele "białe" mozna wydawać taniej, szybciej i w mniejszych nakładach :))

 
22-05-03 15:33  Re: "białe" modele
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

W modelach sprzedawanych w formie papierowej to raczej nie przejdzie. Dla wydawcy są to jakby 2 różne opracowania.

Ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by pliki z surówką były dołączane do modeli wydawanych na CD.

Tylko że ... nie każdy projektant będzie chciał cos takiego zrobić.

 
22-05-03 17:31  Re: "białe" modele
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Jest wyjście - na pierwszej warstwie wystarczy dać czrny kontur. na drugiej (pod nią malowanie). W opcjach drukowania zaznaczam dwie i mam kolor, jedną i mam kontur. tak samo łatwo jest skopiowac jedną warstwę do nowego pliku i zapisać jako "coś tam white". Trzeba tylko chcieć.

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024