FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-07-11 19:33  [Dyskusja] Stopień trudności modeli kartonowych
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Większość wydawców modeli kartonowych stosuje trzy stopniową skalę trudności wycinanek. Jak sądzicie - czy jest to wystarczający podział modeli kartonowych do sklejania? Chętnie poznam Wasze zdanie na ten temat.

Pozdrawiam SZKUTNIK

 
23-07-11 19:52  Odp: [Pytanie] STOPIEŃ TRUDNOŚCI MODELI KARTONOWYCH
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Chyba lepszy byłby opisowy - pytanie, czy trudniejszy jest nieduży model z np. 500 części, czy duży z 800? Można np. opisać oddzielnie 'skomplikowanie', oddzielnie 'pracochłonność' (patrz np. podwozie w pojazdach gąsienicowych - niekoniecznie trudne, ale wymagające czasu i cierpliwości).

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
23-07-11 22:06  Odp: [Dyskusja] Stopień trudności modeli kartonowych
Hator   

Może należałoby zadać takie pytanie: Skala lub stopień trudności z punktu widzenia kogo? Początkującego, średnio-obeznanego, zaawansowanego, czy niedzielnego sklejacza? Może ten podział wygląda to nieco ironicznie, ale chyba w miarę dobrze oddaje złożoność stosowanego systemu. Jak ktoś nie ma cierpliwości, to najprostszy model o stopniu trudności 1 będzie dla niego wyzwaniem. :)))) Na pewno inaczej wygląda taki podział na stopnień trudność w oczach starego wyjadacza, a inaczej kogoś kto skleił kilka modeli.
Każde wydawnictwo ma własny system. Okręty same w sobie nie są proste w budowie, tym bardziej z żaglami. Chyba, że mówimy o łódkach mocno uproszczonych. Stopień trudności jest też zależny od typu modelu i wg mnie każdy z nich powinien mieć własny podział. To, co zaproponował Sturmovik jest bardzo sensowym rozwiązaniem. Na pewno nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy trudniejszy będzie model czołgu, czy statku, przy założeniu, że oba będą miały po tyle samo części. Od strony pracochłonności może być nieco łatwiej, oba modele mogą mieć np. 5/5, bo w czołgu robimy ogniwa, a przy okręcie żaglowym pleciemy siatki, czy inne olinowanie. Skala 3-punktowa jest wg mnie zbyt sztywna. Nie przekazuje konkretnej informacji, poza tym, że dany model dostał 3 stopień, więc pewnie będzie trudny do zrobienia. OK, z punktu widzenia początkującego model będzie trudny, a z punktu kogoś z dłuższym stażem wcale tak być nie musi.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
23-07-11 23:01  Odp: [Dyskusja] Stopień trudności modeli kartonowych
domek   

A moi zdaniem jest dobra

stopnie:

1.kup sobie wycinanke
2.lepiej kup dwie
3.kup ksero

:)))

 
24-07-11 14:10  Odp: [Dyskusja] Stopień trudności modeli kartonowych
kari   

... uważam, że trójstopniowa skala jest ok.: łatwy, średni i trudny.
... można także dokonać podziału np. tak: bardzo łatwy, łatwy, średnio średni, średni, średnio trudny, trudny i bardzo trudny; i mamy siedmiostopniową skalę.
... można także podawać w skali dziesięciostopniowej. jak kto woli.
--------------------------------------------------------------------------------------------

 
24-07-11 17:02  Odp: [Dyskusja] Stopień trudności modeli kartonowych
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Oj,Panowie...
Kolejna dyskusja akademicka...Ale pogoda deszczowo-nostalgiczna , skłaniająca do szukania dziury w całym... ;-)
Moim zdaniem np.3-stopniowa klasyfikacja trudności modelu jest wystarczająca i trafiająca głównie do modelarzy początkujących. Ma walor wyłącznie orientacyjny i subiektywny-głównie wydawcy.
Modelarze,którzy skleili już przynajmniej -naście modeli nie potrzebują takiej skali, bo oglądając wycinankę w sklepie ocenią jaki stopień trudności DLA NICH stanowi owa...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-07-11 17:54  Odp: [Dyskusja] Stopień trudności modeli kartonowych
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ja tam nawet nie patrzę na te stopnie trudności tylko oglądam arkusze z częściami... albo okładkę ;-P

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
24-07-11 19:38  Odp: [Dyskusja] Stopień trudności modeli kartonowych
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Wg mnie 3 stopniowa skala jest troszkę przy skąpa, optymalna była by 5 stopniowa;)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
24-07-11 20:43  Odp: [Dyskusja] Stopień trudności modeli kartonowych
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fiemat trafił w przysłowiowe sedno tarczy:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-07-11 06:53  Odp: [Dyskusja] Stopień trudności modeli kartonowych
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Bardzo dziekuję wszystkim za dotychczasowe wypowiedzi.
madteam19: Mnie również bardziej odpowiada skala 5 stopniowa niż 3 stopniowa.
Ja osobiście widzę to tak:
1) - mój pierwszy model
2) - model dla początkujących
3) - model dla średniozaawansowanych
4) - model dla zaawansowanych
5) - model dla profesjonalistów

Jeszcze raz wszystkim aktywistom bardzo dziękuję i czekam na dalsze wpisy.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024