FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
06-05-11 09:35  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Gutes, fajnie, tylko Ty mówisz o starych wydaniach, które zostały wznowione. Widziałeś najnowsze modele pojazdów, np. zimowego Stuga, Panzera III, albo Hanomaga? Chyba nie i dlatego twierdzisz, że modele są robione rapitografem i kolory mają różne odcienie. Nie do końca zgadzam się też z olewającym podejściem do klienta. Gdy kupowałem, na konkursie, bezpośrednio u wydawcy świeżutki jeszcze model zimowego Hanomaga i Paka-40, z myślą o połączeniu tego w jeden zestaw, mówiłem p. Pomorskiemu, że szkoda, że oba modele mają trochę inne kolory, bo w końcu wydania te dzieli kilka lat. Na to p. Pomorski powiedział, że ma w domu odpady modelu Hanomaga, w postaci źle wydrukowanych arkuszy i jeśli je chcę, to mi je podeśle. Odpisałem więc mailowo i po tygodniu czasu mogłem odebrać już sporą paczkę, gdzie znajdują się praktycznie wszystkie arkusze, do zrobienia drugiego modelu. Sama paczka została wysłana na koszt firmy, ja za to nic nie płaciłem. Nie wspominam już o tym, że na sam komplet obu tych modeli, dostałem sporą zniżkę...

--

 
06-05-11 09:54  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Piter dostałeś modele za pół darmo i teraz robisz za tubę wydawnictwa na forum ?

--
Pozdrawiam !

 
06-05-11 10:18  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Nie, po prostu odpowiadam na zarzuty, które nie do końca są prawdą, choć w części zgadzam się w nimi i nie dostałem modeli za pół darmo;). To prawda, że wydawca lubi wciskać kit potencjalnym kupującym, żeby tylko coś sprzedać. Sam tego doświadczyłem nie jeden raz, na konkursach, gdzie był GPM. Ale tak jak mówię, to tylko część prawdy, bo p. Pomorski czasami, potrafi zdobyć się na miły gest;P W sumie jak każdy sprzedawca i wciska kit i robi promocje.

Post zmieniony (06-05-11 10:22)

 
31-05-11 15:09  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dzisiaj w końcu miałem okazję mieć w łapach model Chi-ha. Miałem na niego wielka chrapkę, bo surówka, którą widziałem w Przeciszowie w zeszłym roku doskonale się prezentowała. Niestety, odłożyłem z powodu tej nieszczęsnej waloryzacji.

Nie jest ona do końca zła - w niektórych miejscach naprawdę fajnie i realistycznie wygląda, ale z kolei w innym miejscu jest totalnym nieporozumieniem. O ile jeszcze ciemne "plamy", "brud" czy "błoto" wyglądają nieźle (chociaż nie wszystkie), to nie wiem po kiego grzyba są podobne plamy zielonkawożółtego koloru (co one niby mają imitować, to nie wiem), który jest dokładnie taki sam, jak jedna z barw kamuflażu. Podejrzewam, że podobnie może się mieć sprawa z brązowymi zabrudzeniami, ale na 100% nie mam pewności.

Podsumowując - projekt zacny, ogólnie ubarwienie bardzo fajne, ale waloryzacja jest bardzo nierówna i przez to psuje efekt - przynajmniej w 2D. Pozostaje mieć nadzieję, że po sklejeniu modelu, będzie to całościowo lepiej wyglądać, chociaż mam duże wątpliwości.


--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-07-11 20:39  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Dla zainteresowanych tematem, na wschodzie nie próżnują galeria gotowego modelu

Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha

--

Post zmieniony (22-07-11 20:40)

 
22-07-11 21:04  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Wg zdjecia troszke brzydko wyglada ta waloryzacja. To co kiedys opisywał Stug

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
22-07-11 21:34  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Model ma swoje dobre i złe strony, mnie się podoba.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
22-07-11 21:36  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ale ogólnie jako model jest ok, tego nie zaprzeczam. Możliwe ze walorka może dużo lepiej wyglądać niż na zdjeciu, dlatego na pisalem ze na zdjeciu ...

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
22-07-11 22:07  Odp: [N] Japoński czołg średni Typ 97 Chi-ha (MODEL HOBBY)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak pisałem - początkowo mnie ten model trochę odrzucił, bo walorka jakaś taka nienaturalna - chociaż jeszcze raz podkreślam - nie we wszystkich miejscach. Najbardziej przyczepiłem się zabrudzeń o kolorze zgniło-żółto-zielonym i to się nie zmieniło:-)

Natomiast model w końcu zakupiłem - w sumie za takie pieniądze warto:-)

Zobaczymy po sklejeniu, jak ta walorka będzie wyglądac na modelu 3D - pewnie w ogólnym odbiorze model będzie i tak wyglądał interesująco:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024