FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-07-11 23:03  [Technika] Klej winylowy, czy nadaje sie do klejenia modeli dla dzieci?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Potrzebuje kleju dla dzieci w wieku szkolnym (podstawówka).
Znalazłem coś takiego:
Klej winylowy

Inny typ kleju


Takie kleje znalazłem na allegro. Sprzedawca tak je opisuje:
(Klej winylowy) - Klej winylowy do decoupage 80ml STAMPERIA DC01M
Klej błyszczący, przezroczysty wykorzystywany do ozdabiania przedmiotów techniką decoupage. Klej biały, który po wyschnięciu tworzy bezbarwną, przezroczystą i błyszczącą powierzchnię. Służy zarówno do przyklejania jak i do zabezpieczania przyklejonych motywów.
(Klej przeźroczysty) - Wysokiej jakości klej na bazie wodnej do papieru, tektury, kartonu, drewna. Przezroczysty. Pozostawia lśniącą i gładką powierzchnię. Służy zarówno do przyklejania jak i do zabezpieczania przyklejonych motywów.

Miał ktoś z nimi do czynienia?
Wygląda jakby klej winylowy to jak by klej szkolny magic.
Nie wiem jak ma sie sprawa do drugiego kleju. Czy jest to coś z rodzaju BCG?

Ewentualnie jaki kej polecacie, zaznaczam ze nie może być ani toksyczny ani tez mieć szkodliwych oparów?

Post zmieniony (22-07-11 19:49)

 
20-07-11 23:20  Odp: [Technika] Klej winylowy?
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bizon, dwie prośby. Pierwsza - wstawiaj linki w nawiasach trójkątnych, będą aktywne. Druga - takie wątki jak ten, wzbogacają nasz zbiór informacji technicznych i są łatwo dostępne na forum np. po wybraniu filtra "technika" i wpisaniu słowa "klej"
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=1&filtr=3&wyd=0&search=klej
.. lecz jeśli ktoś kiedyś będzie szukał takich informacji i zajrzy do Twojego wątku, to znajdzie pytanie o coś, co nie zostało przez Ciebie ani opisane, ani nie zilustrowane fotkami i linki, które odeślą go donikąd, bo przecież aukcje na allegro mają krótki żywot. Ja wiem, że chcesz załatwić swoją prywatną sprawę, ale może warto ten post trochę przeredagować, dać fotkę kleju, skopiować krótki opis, jeśli na tej aukcji on jest? Nie bądź Bizon samolubem ;-)

pozdr,
k.

 
20-07-11 23:40  Odp: [Technika] Klej winylowy?
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Bizon MAGIKA używam sam, szybkoschnący "wikolowy" bynajmniej takie ma własciwosci na moje oko. Używam go robienia gałek w przekładniach, nie używałem do klejenia elementów. Ale dla modelarskiej młodzieży dobry jest klej do drewna PATTEX uniwersalny 250 ml sprawdzony.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
20-07-11 23:41  Odp: [Technika] Klej winylowy?
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Ja ostatnio w empiku kupiłem ten klej http://powerprice.pl/produkt,22288/klej-bezbarwny-w-plynie-instant-educa-podwojny-aplikator-35ml

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
22-07-11 20:23  Odp: [Technika] Klej winylowy, czy nadaje sie do klejenia modeli dla dzieci??
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Bo nie wiem czy opłaca sie kupować Klej winylowy 90 G kosztuje 6 zł + przesyłka 7 zł
drugi przezroczysty 1000 ml kosztuje 24,50 z przesyłka 39,50

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
22-07-11 20:53  Odp: [Technika] Klej winylowy, czy nadaje sie do klejenia modeli dla dzieci??
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Bizon polecam odwiedzić jakiś normalny sklep, nawet w empiku jest ten pierwszy który pokazałeś lub po prostu jakiś obi czy coś z tego gatunku. Klej winylowy to najprościej mówiąc wikol...

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
22-07-11 21:01  Odp: [Technika] Klej winylowy, czy nadaje sie do klejenia modeli dla dzieci?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

To tez własnie chciałem wiedzieć czy to jest coś jak wikol lub introligatorki czy jakiś inny rodzaj. Dzieku za odpowiedz.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024