FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
08-10-12 11:09  Odp: [R] BRDM-2M96iK "Szakal" i "Szakal Plus"
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam,
pora wygrzebać relację z czeluści internetu. Zrobiły się koła do jednego z Szakali. Resztę się kiedyś dorobi...prawda Krystek?



I z bieżnikiem, oczywiście wycinanym laserem, dzięki Karol.



Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
08-10-12 12:30  Odp: [R] BRDM-2M96iK "Szakal" i "Szakal Plus"
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,koła rewelacja ,jak tu bez lasera się obejść,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-05-13 19:26  Odp: [R] BRDM-2M96iK "Szakal" i "Szakal Plus"
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam,
pora wygrzebać relację z czeluści modelarskiego niebytu... Po długim nagabywaniu projektanta udało mi się wydębić części szkieletu, na razie jeden sklejony, bo wszelakie poprawki zgłaszane projektantowi w tym szkielecie zrobiłem sam, a jak je sam zrobiłem to znaczy, że nie były wielkie, ot tu podciąć, tam wyciąć. Szkielet do drugiej wersji modelu będzie już klejony z poprawionych przez autora modelu części, wg. moich wskazówek.
A oto szkielet w trakcie budowy i już po sklejeniu w całość. Dodam tylko, że składa się on z ponad 65 części:











I to co odróżnia Szakala od Szakala Plus, czyli pancerz przeciwko RPG, na razie trzy z ok 19 paneli...





Do zobaczenia, mam nadzieję niebawem...
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
19-05-13 18:28  Odp: [R] BRDM-2M96iK "Szakal" i "Szakal Plus"
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam,
w tym odcinku wszystkie ekrany przeciwko RPG. Nie było trudno, ale żmudno. Konstrukcja wiotka, więc nasączyłem ją SG.



Do zobaczenia w następnej odsłonie.
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
09-07-13 12:22  Odp: [R] BRDM-2M96iK "Szakal" i "Szakal Plus"
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam,
dziś dwa kompletne szkielety czekające na poszycie i inne części...





Jak widać szkielet jest solidny i raczej nie ma szans, żeby poszycie się zapadało...
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
09-07-13 13:04  Odp: [R] BRDM-2M96iK "Szakal" i "Szakal Plus"
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Coraz ciekawiej to wyglada... Jakies przecieki co do ewentualnej daty wydania?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
09-07-13 21:01  Odp: [R] BRDM-2M96iK "Szakal" i "Szakal Plus"
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Przez rok jeździłem w wojsku BRDM, pływało się też. W moim pojeździe CPK było zepsute i nie chciało pompować kół :) Dwa karabiny PKT i KPWT.
Kibicuję budowie, myślę, że sam też go kiedyś zbuduję.

--

 
11-08-13 16:34  Odp: [R] BRDM-2M96iK "Szakal" i "Szakal Plus"
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam,
dzisiaj odsłona zawieszenia pierwszego. Wszystkie niedokładności w projekcie zostały zaraportowane do autora. Zawieszenie do drugiego Szakala będzie lepione z poprawionych (mam nadzieję) części. Wielkie to poprawki nie będę, tu przyciąć, tam dociąć, bo jak widać dało się to w jedna całość skleić...





Wszelkie nakrętki są przewidziane w modelu, ja użyłem laserowych, bo po pierwsze primo mam takie, po drugie primo jest szybciej i łatwiej, a czasu na klejenie nie mam za wiele i po trzecie primo i tak będę malował model.
A teraz zawieszenie przyłożone na sucho do kadłuba w jego miejsce, zostanie przyklejone jak pomaluje spód kadłuba i samo zawieszenie.





A propos Koledzy jaki kolor polecacie do malowania? Już pytałem o to na początku wątku ale żaden z proponowanych, tzn. Pactra A 25 i A118 mi nie pasują Przeprowadziłem próbę malowania na kołach.. Są za bardzo piaskowe. Na wszelakich zdjęciach Szakale są żółte a nie piaskowe. Chyba że powinienem już iść do lekarza, takiego od oczu....
Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
13-07-14 15:19  Odp: [R] BRDM-2M96iK "Szakal" i "Szakal Plus"
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Serwus,
pora wyciągnąć trupa z szafy...
Jako, że ukazała się już oficjalna zapowiedź pozwalam sobie na wstawienie kilku zdjęć z budowy surówki:






Surówka wersji Szakal Plus przed malowaniem, na stronie GPM jest on już pomalowany, ale nie przeze mnie.







No a teraz pora skleić model dla siebie. Jako że jeden szkielet zużyłem na model dla GPMu, to swój skleję w wersji BRDM M96ik Szakal.
Zawieszenie modelu:





Zawieszenie przymierzone na sucho, na stałe zostanie przyklejone po pomalowaniu spodu kadłuba:



Pozdrawiam.
Do następnego...

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
05-08-14 16:05  Odp: [R] BRDM-2M96iK "Szakal" i "Szakal Plus"
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Serwus,
dziś w roli głównej układ wydechowy. Starałem się oddać chropowatą fakturę i barwę charakterystyczną dla układu odprowadzającego spaliny. Jak wyszło tak wyszło:


Należało to wszystko wcześniej pomaziać farbą, bo już potem nie będzie do tego dostępu. Widać już jaki kolorek będzie miał model. Oczywiście całość zostanie pomalowana aerografem.
A tu wydech pod osłonę, dlatego musiałem go wcześniej pomalować:


Do następnego.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024