FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-07-11 10:44  [R/G] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Od jakiegoś czasu wraz z kilkoma przyjaciółmi tworzę lekko alternatywny świat o lekko alternatywnej historii, w którym to świecie nie może oczywiście zabraknąć miejsca dla flot wojennych.
Jedną z tych flot jest flota Cesarstwa Iberii, oznaczana przed nazwą okrętu prefiksem NII. W połowie XIX wieku (tamtego XIX wieku, oczywiście) w jej skład wchodziła m.in. 34-działowa parożaglowa fregata "Abaddon", która zatonęła w sztormie na Atlantyku podczas pogoni za wrogim żaglowcem.

Całkiem niedawno znalazłam w necie obraz marynistyczny, niemal dokładnie pokazujący, jak wyobrażałam sobie śmierć "Abaddona":


Popatrzyłam, podumałam, zabrałam się do dzieła.
Jako baza do "Abaddona" posłużyła mi hiszpańska fregata "Numancia":

Kupiłam ją online w postaci pdf-u, zmniejszyłam, wydrukowałam.

Zatekturkowane wręgi - tekturka 0,5 mm:


Szkic koncepcyjny z obrazem i podstawką z bambusowej deski do krojenia:


Złożony kadłubek:


Ustawienie kadłubka na szkielecie podstawki:


Dorobiona część części podwodnej - wraz ze śrubą będzie wystawać z wody:


Kadłubek oklejony burtami:


Ozdoby dziobowa i rufowa - zgodnie z manierą Cesarskiej Iberyjskiej Marynarki Wojennej zarówno imiona okrętów, jak i ich ozdoby, miały z lekka demoniczna proweniencję:


I na razie tyle.
Tutaj będę relacjonować jedynie budowę samego okrętu. Opis robienia wody znajdzie się w którymś z kolejnych numerów "Modelarstwa Okrętowego".

--

Post zmieniony (17-08-11 08:21)

 
13-07-11 13:19  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No zaraz a co tam robią te pierogi leniwe lub inne kopytka podlane sosem - zostały z obiadu?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-07-11 13:21  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

To glinka modelarska, trochę podeschnięta już, nie dała się ładnie rozrobić, ale jako wypełniacz się nadała.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
13-07-11 14:22  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,wczoraj brakowało mi Twojego serialu,a dzisiaj nowy model.Ładny obraz czy to Ajwazowski, Wydaje mi się,że trochę za bardzo kadłub wystawiłaś trzeba będzie użyć sporo wody ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-07-11 14:27  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wczoraj serialu nie nadawałam, bo miałam dzień urlopu.
Autorem obrazu jest
Edward W. Cooke
Rufkę wystawiłam mniej więcej tak, jak wyobraziłam sobie kiedyś zatonięcie "Abaddona": sztorm rzucił go w dolinę fali i przykrył drugą falą.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
13-07-11 14:33  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Kaśka,ja wiem ,że Ty wiesz jak to wszystko ma wyglądać,tak tylko mi się wydawało,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-07-11 21:04  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witaj Katarzyno.Będzie się znowu działo.
Ja mam pytanie z innej beczki.Chcę sobie przeskalować model,ale za ciorta nie wiem jakiego programu do tego celu użyć.Będę wdzięczna za podpowiedż.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
13-07-11 22:35  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Do przeskalowania użyłem Worda. Do Worda wkleiłem skan arkusza w formacie jpg a następnie zmniejszony w Wordzie obrazek został wydrukowany przez punkt KSERO i po krzyku.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-07-11 08:18  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ja z kolei przeskalowuję bezpośrednio na drukarce (jeśli skaluje ze skanów), albo na ksero. Uwaga: zmniejszając na ksero trzeba stać nad głową osoby obsługującej maszynę i pięć razy sprawdzić, czy zmniejsza dokładnie o tyle, o ile chcemy, a nie tak, jak jej wydaje się lepiej czy ładniej.
Abaddonowi dorobiłam kilka chałupek na pokładzie, a potem, wkurzona, że stale biorę wiotki kadłubek w paluchy i że za chwilę połamię, przykleiłam go do podstawki. Będę teraz miała niejaki kłopot z utrzymaniem pionów, ale wolę to, niż powgniatać sobie burty.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-07-11 21:16  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Oczywiście jak każdy model powyginasz, nie utrzymasz pionów, spaskudzisz no i w końcu wszystkim ,,gały wyjdą na wierch" :) :) jak go skończysz. Kibicuję i trzymam kciuki jak przy kazdym modelu w Twoim wykonaniu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-07-11 08:06  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Borowy - :) dziękuję.

Postawiłam dziś mostek na Abaddonie i zrobiłam trochę małych głupotek w rodzaju zamkniętych prawoburtowych ambrazur (lewoburtowe będą otwarte, Abaddon do ostatniej chwili próbował strzelać do ściganego nieprzyjacielskiego okrętu). Drzwiczki jakieś zmajstrowałam, przygotowałam sobie do wycięcia kluzy kotwiczne. I tyle.


--

Post zmieniony (15-07-11 08:07)

 
18-07-11 08:15  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Uzmysłowiłam sobie w weekend taką ot, zupełnie oczywistą prawdę: zanim będę mogła zabrać się za robienie wzburzonych oceanicznych bałwanów, muszę do końca zbudować okręt. No więc budowałam.
Powstał komin, większość relingów, schodni, część poręczy, trochę głupotek na burtach w rodzaju legarów pod kotwice, ambrazur, ścieków, kluz. Relingi są papierowe, Answerowskie, schodnie blaszane. Kominowi na własną odpowiedzialność zrobiłam dziurki pod odciągi (model ich narysowanych nie ma, choć na zdjęciach "Numancii" odciągi widać), postawiłam maszty.
"Numancia" nie miała bukszprytu, ale "Abaddon" go jak najbardziej miał - króciutki kikucik, ale zawsze. Stopę umocowałam w miejscu, gdzie projekt modelu przewidywał stelaż pod reflektor; przesunę stelaż trochę do tyłu. Podwyższyłam też nieco fokmaszt - na "Abaddonie" istniało pomocnicze ożaglowanie, czego "Numancia" już nie miała.
I tyle na dziś.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-07-11 08:23  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Chyba mi nigdy nie przestanie opadać szczena, jak będę zaglądał do Twoich relacji, Kasiu ;-)
Dziwnie wygląda taki okręcik z bukszprytem...

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
18-07-11 10:40  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Kaśka jak chcesz pomalować schodnie ,wejściówki od spodu,czy nie lepiej blaszkę przed wycinaniem pomalować sprajem ,gruntem w kolorze szarym,potem tylko lekko podbarwisz poręcze i po robocie,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (18-07-11 10:43)

 
19-07-11 08:10  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Marek, racja, ale trzeba mi było o tym wcześniej pomyśleć. Teraz to je po prostu pomaluję.
Dziś powstały odciągi do komina, fajki, dwa żurawiki kotwiczne na dziobie (jeszcze bez osprzętu), ażurowy pomost pod reflektor oraz słupki polerów.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-07-11 14:02  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładniusie lineczki ,kominek i te papierowe relingi nie wyglądają żle,pokładzik zostaje taki ciemny ,choć wygląda ładnie, pozdrawiam marek

-- PS>kupiłem organtyny kawałek na lineczki,lepsza materia od szyfonu ,jest jak drucik

Post zmieniony (19-07-11 14:09)

 
20-07-11 08:30  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Marek - pokład podoba mi się właśnie taki, jaki jest. Ciemny. Znaczy zostaje.
Organdyna jest debest :)

Zrobiłam dziś wanty :)
Sbs robienia want jest TUTAJ



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-07-11 09:58  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

To ja z kolei powtórzę, że bardzo mi się ten Iberyjczyk podoba.
Dobry pomysł z pozostawieniem koloru pokładu. Przy tych falach, z którymi się zmaga, ciemny zdecydowanie bardziej pasuje - zresztą ładny jest.
Wielki szacunek za te trapy. Naprawdę porządna robota. Ostatnio próbowałem się z tym elementem - ciężka sprawa. Masz jakiś patent na łączenie tych trapów równo?
Natomiast muszę też przyznać, że masz nerwy ze stali - bo ten przedni maszt, żeby nie powiedzieć fokmaszt, to trzeba będzie teraz trochę spiłować chyba?
Czekam na dalszy ciąg i przed wszystkim na resztą "wody". Sam "Abaddon" już wygląda fajnie. Rozszalały żywioł doda mu odpowiedniej demoniczności. Chyba ze względu na to ostatnie bardziej podoba mi się demoniczny Abaddon niż idealny i pyszny Tarkwiniusz, który i tak pozostanie jedynie Grubym Miśkiem:).

Pozdrawiam

 
20-07-11 10:22  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Burty Abaddona będą docelowo nie czarne, a ciemnoburoszare, brzydkie. W ogóle ten okręt ma przede wszystkim być brzydki, w sensie kolorystycznie niezgrany, z lekka nieproporcjonalny, etc.
Trapy są blaszkowe, więc żadna moja zasługa. Fokmasztu nie będę obniżać - podwyższyłam go w stosunku do "Numancii" własnie dlatego, żeby uzyskać wrażenie nieproporcjonalności. Zawieszę na nim poszarpany fokżagiel. Do obu masztów dojdą jeszcze dość masywne marsy z działkami oraz stengi i gafle. Stengę jednego z masztów złamię, olinowanie poszarpię, w końcu mamy sztorm.
Wodę zrobię dopiero, gdy będę już miała gotowy okręt. Ale jej robienie i tak opiszę w artykule do Modelarstwa Okrętowego.

PS. Misiek też jest "ładny inaczej", ale generalnie masz rację. Daj mi z pół roku, zobaczysz, jak Misio będzie docelowo wyglądał. Nędza z biedą, czyli marynarka wojenna ZSRR w pełnym rozkwicie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-07-11 10:23  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Teraz trochę późno, zwróciłem uwagę dopiero po obejrzeniu powiększeń - maszty PRZED osadzeniem należało nieco obtoczyć na profil stożka, zamiast walca!
Ale to już zostawiam do uwzględnienia na następnym okręcie...
Poza tym podpisuję się wszystkimi kończynami pod komentarzem Mariaszka!
Pozdrawiam
A.

 
21-07-11 07:57  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Pomaleńku do przodu...
Powstały dwa kabestaniki na pokładzie, marsy oraz platforemka pod reflektor na stermaszcie.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
22-07-11 08:08  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dziś robiłam stengi, gafle, reję oraz olinowanie stałe. Zrobiłam już większość, choć parę sznurków jeszcze dowiążę. Końcówki oczywiście nie poodcinane, drzewca nie pomalowane.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
25-07-11 08:18  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Uzbroiłam Abaddona w "duże harmaty", do zrobienia zostało 8 działek 47 mm na pokładzie. Poza tym powstało trochę głupotek typu trap na pomost reflektora wraz z relingiem, trapy na burtach, furty działowe. Zrobiłam też kotwice, czekają na oszlifowanie i zamontowanie na modelu.



Następna relacja w poniedziałek za tydzień.
--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
25-07-11 11:13  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, barbarzyńcy trafili Ci w wejściówkę na dziobie i wyłamali stopień,a tak w ogóle to nie widać na nim śladów walki,trafień przeciwnika,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-07-11 11:16  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

O barbarzyńcach wiem, naprawię.
Śladów walki ani trafień nie ma, bo przeciwnik w ogóle do Abaddona nie strzelał, tylko uciekał. Strzelał wyłącznie Abaddon. Abaddon zatonął wskutek sztormu, ciśnięty pod wodę przez jakąś szczególnie wielką falę.
Złamię mu jedną stengę i porwę trochę olinowania, ale później.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
25-07-11 11:19  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,nie naprawiaj przecież sztorm również wyrządza szkody i to wielkie,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
29-07-11 09:04  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Prace wyposażeniowe na okręcie zbliżają się do końca. Powstały działka (47 mm?) w ilości sztuk 14 (dwa typy - z uchwytem i bez uchwytu):

Lufki pochodzą ze skali 1/700, ale co one oryginalnie były, za chiny nie wiem.
Zamocowałam kotwice, łańcuchy kotwiczne (bardzo grube - takie miały być, masywne a ciężkie, iberyjska myśl techniczna...), reflektorki, druciane osłony nad zejściówkami, wytyki łodziowe, żurawiki. Zrobiłam cztery łódki (kleiły się bardzo fajnie). Oryginalnie Abaddon miał łódek osiem, ale uznałam, że cztery zostały zerwane przez sztorm.
W tej chwili do zrobienia zostały koła sterowe, śruba, ster oraz żagiel. No i przede wszystkim pomalowanie okrętu i zrobienie wody.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
01-08-11 08:47  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Abaddon już prawie gotowy...
Zrobiłam mu koła sterowe. SBS wykonywania kół jest tutaj:
Jak zrobić koło sterowe


Następnie wzięłam się za demolowanie okrętu - w końcu biedak właśnie ginie w szalejącym sztormie.

Do zrobienia zostało mi jeszcze olinowanie żurawików łodziowych na rufie, no i dokończenie całej scenki. Ale to jeszcze trochę potrwa...

--

Post zmieniony (01-08-11 09:14)

 
01-08-11 08:52  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

TO - RZĄDZI, i te poradniki są super, a najlepsze to okręty ;-P

Formowałaś ten żagiel jakoś, że taki wygięty w jednej pozycji?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-08-11 09:15  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Fiemat - staram się :)
Żagiel zamoczyłam w czystej wodzie, poszarpałam pęsetą, i jeszcze lekko wilgotny przykleiłam do rei.
Jak wysechł, zesztywniał w zadanej pozycji.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
01-08-11 09:16  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dynamika zaczyna być widoczna - świetnie wygląda.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-08-11 15:50  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Tak szczerze to nie mogę doczekać się skończenia wody, ciekawy jestem jaki będzie efekt tego ,,mikrosztormu".

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-08-11 17:43  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Lobo 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Moja wyobraźnia tego nie ogarnia więc poczekam na końcowy efekt tych fal.

--
_________________________________________________________
Na warsztacie ORP Wicher 1:200 Military Model 4/96

Dioramy: Polowanie na Japońską latającą łódź 1:200

Ukończone i w Galerii: JAK 1 / TK-3 / TKS / RWD 25 / Wall-E

Projekt "50latMM :
4/82 Mi-24 i Ki-43 / 1-2/84 Pancernik Potiomkin / 3/84 J2M Raiden

 
02-08-11 08:11  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dziś relacja wyłącznie pyszczna. Oprócz kontynuacji budowy wody dołożyłam na podstawkę dwie szalupki (na obrazie bazowym są) - jedna walczy ze sztormem, druga już się wywróciła. Poza tym zrobiłam małą demolkę, a mianowicie złamałam stengę fokmasztu i trochę poszarpałam olinowanie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-08-11 16:56  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Katarzyno,jakiego materiału używasz do produkcji wody?To jest silikon,klej,a może jeszcze coś innego?Wygląda rewelacyjnie,a jak położysz farbę,to pewnie wyjdzie jeszcze bardziej rewelacyjnie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
02-08-11 23:55  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kasiu, starszy pan szukał, co to znaczy Viltianus i g... znalazł. Możesz mnie oświecić? I dlaczego w awatarze Beethoven (Beethoven ???).

 
03-08-11 00:05  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
chencik   

Akra - Co to znaczy Viltianus to nie mam zielonego pojęcia, ale domyślam się, że w avatarze nie jest Beethoven :D Prędzej wygląda mi to na zdjęcie Kasi :)

 
03-08-11 00:09  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

chencik:och ty chamie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! UWAGA MODERATOR: PROPONUJĘ UZNAĆ "CHENCIKA" ZA PERSONA NON GRATA NA KORADUSIE !!!!

Post zmieniony (03-08-11 00:11)

 
03-08-11 08:26  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

mrówka - na temat wody na razie nie powiem nic. Obiecałam Syjkowi opisać robienie wody do Modelarstwa Okrętowego, i ten sztorm pod Abaddonem jest właśnie realizacją owej obietnicy. Za parę miesięcy tekst powinien się ukazać w MO.
Za to u siebie na blogu opisałam robienie "wody szuwarowo-rzecznej"

Akra - wspominałam parę razy tu i ówdzie, że od dość dawna tworzę z przyjaciółmi świat o lekko alternatywnej historii; z tego świata pochodzi m.in. Abaddon, a z innych moich okrętów - wszystkie oznaczone prefiksem "NSM" (Lutetia, Nereus... przygotowują się kolejne). Viltianus to zlatynizowana forma nazwiska jednego z głównych bohaterów tamtej historii. Wybrałam sobie tę ksywkę strasznie dawno temu, chcąc uniknąć nicka typu "kasia1968" albo "ABC842".
W awatarze nie Beethoven, tylko Lobelia Sackville-Baggins, jedna z moich ulubionych postaci z "Władcy Pierścieni" Tolkiena. Wredny, paskudny babsztyl. Uwielbiam ją. Ten obrazek z kolei wybrałam dlatego, że rejestrując się na Konradusie strasznie się bałam, że mnie P.T. Forumowicze zeżrą, i jako "odstraszacz" załączyłam portret Lobelii. Nawiasem mówiąc, odstraszacz swoje zadanie spełnił, o czym dowiedziałam się w czerwcu na WSMK.
W realu wyglądam mniej więcej tak (zdjęcie z tegorocznego WSMK):


P.T. Moderatora upraszam, ażeby zechciał zostawić kol. chencika w świętym spokoju.
Sama się z nim rozliczę.
;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
03-08-11 08:27  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
chencik   

ups :)

Post zmieniony (03-08-11 08:29)

 
03-08-11 08:35  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witaj Kasiu, już dawno chciałem tu coś napisać, ale ta wzburzona woda przeszla moje wyobrażenia i wkońcu musiałem, ciekaw jestem jaki uzyskasz efekt końcowy-super! A kojarzę Cię chyba z konkursów plastikowych, jeździłem na nie z niejakim Morsem - kojarzysz? :) Ja z kolei kojarzę model spartan w postaci aniołów - nie mylę się czasem ?:)

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
03-08-11 08:44  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Szebi - tak jest :)
Dobrze kojarzysz. Ten model to diorama 40:1, zbudowana na motywach piosenki Sabatonu pod tym samym tytułem. Niedługo wstawię ją na bloga.
Ja najpierw jestem figurkarz, dopiero od niedawna także okrętowiec.

chencik - :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
03-08-11 18:22  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A to Lobelia miała hrapkę czy tam chrapkę na sztućce Bagginsa?? ;PP

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
03-08-11 18:54  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dobrze kojarzysz!
Chociaż akurat nie za tą cechę charakteru Kasia czuje do niej sympatię...
A.

 
04-08-11 08:43  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Fakt, nie za tę.
Cenię Lobelię za wytrwałość, konsekwencję i upór (wiem - początkowo upór w złym), a przede wszystkim za to, że ostatecznie "nawróciła się" i stanęła po właściwej stronie, choć nikt już nie spodziewał się po niej niczego dobrego.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-08-11 17:31  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Pod upór podpisuję się najbardziej i wytrwałość :-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
16-08-11 09:08  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Abaddon pomału zbliża się do końca.
Jeszcze pare dni i będzie galeria końcowa.



--

Post zmieniony (16-08-11 09:09)

 
16-08-11 11:56  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wspaniałe, kipiel wodna jak żywa. Gratulacje - może trochę przedwczesne ale uważam, że na pewno nie zaszkodzi.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-08-11 12:41  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

A ja będę marudny i powiem tak. W tej kipieli brakuje jednej rzeczy, przez co całość wygląda nie realnie. Fale wysokie jak maszt, praktycznie zatopiły okręt a na pokładzie nie ma ani kropli wody.
Oglądając filmy na których widać okręty na wzburzonych falach nawet sporo mniejszych widać masy wody na pokładzie. A tu sucho!!

--
Pozdrawiam

 
16-08-11 12:48  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Waldi, masz rację, dziękuję. Będzie mokro.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024