FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-07-11 08:06  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Borowy - :) dziękuję.

Postawiłam dziś mostek na Abaddonie i zrobiłam trochę małych głupotek w rodzaju zamkniętych prawoburtowych ambrazur (lewoburtowe będą otwarte, Abaddon do ostatniej chwili próbował strzelać do ściganego nieprzyjacielskiego okrętu). Drzwiczki jakieś zmajstrowałam, przygotowałam sobie do wycięcia kluzy kotwiczne. I tyle.


--

Post zmieniony (15-07-11 08:07)

 
18-07-11 08:15  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Uzmysłowiłam sobie w weekend taką ot, zupełnie oczywistą prawdę: zanim będę mogła zabrać się za robienie wzburzonych oceanicznych bałwanów, muszę do końca zbudować okręt. No więc budowałam.
Powstał komin, większość relingów, schodni, część poręczy, trochę głupotek na burtach w rodzaju legarów pod kotwice, ambrazur, ścieków, kluz. Relingi są papierowe, Answerowskie, schodnie blaszane. Kominowi na własną odpowiedzialność zrobiłam dziurki pod odciągi (model ich narysowanych nie ma, choć na zdjęciach "Numancii" odciągi widać), postawiłam maszty.
"Numancia" nie miała bukszprytu, ale "Abaddon" go jak najbardziej miał - króciutki kikucik, ale zawsze. Stopę umocowałam w miejscu, gdzie projekt modelu przewidywał stelaż pod reflektor; przesunę stelaż trochę do tyłu. Podwyższyłam też nieco fokmaszt - na "Abaddonie" istniało pomocnicze ożaglowanie, czego "Numancia" już nie miała.
I tyle na dziś.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-07-11 08:23  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Chyba mi nigdy nie przestanie opadać szczena, jak będę zaglądał do Twoich relacji, Kasiu ;-)
Dziwnie wygląda taki okręcik z bukszprytem...

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
18-07-11 10:40  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Kaśka jak chcesz pomalować schodnie ,wejściówki od spodu,czy nie lepiej blaszkę przed wycinaniem pomalować sprajem ,gruntem w kolorze szarym,potem tylko lekko podbarwisz poręcze i po robocie,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (18-07-11 10:43)

 
19-07-11 08:10  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Marek, racja, ale trzeba mi było o tym wcześniej pomyśleć. Teraz to je po prostu pomaluję.
Dziś powstały odciągi do komina, fajki, dwa żurawiki kotwiczne na dziobie (jeszcze bez osprzętu), ażurowy pomost pod reflektor oraz słupki polerów.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-07-11 14:02  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładniusie lineczki ,kominek i te papierowe relingi nie wyglądają żle,pokładzik zostaje taki ciemny ,choć wygląda ładnie, pozdrawiam marek

-- PS>kupiłem organtyny kawałek na lineczki,lepsza materia od szyfonu ,jest jak drucik

Post zmieniony (19-07-11 14:09)

 
20-07-11 08:30  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Marek - pokład podoba mi się właśnie taki, jaki jest. Ciemny. Znaczy zostaje.
Organdyna jest debest :)

Zrobiłam dziś wanty :)
Sbs robienia want jest TUTAJ



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-07-11 09:58  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

To ja z kolei powtórzę, że bardzo mi się ten Iberyjczyk podoba.
Dobry pomysł z pozostawieniem koloru pokładu. Przy tych falach, z którymi się zmaga, ciemny zdecydowanie bardziej pasuje - zresztą ładny jest.
Wielki szacunek za te trapy. Naprawdę porządna robota. Ostatnio próbowałem się z tym elementem - ciężka sprawa. Masz jakiś patent na łączenie tych trapów równo?
Natomiast muszę też przyznać, że masz nerwy ze stali - bo ten przedni maszt, żeby nie powiedzieć fokmaszt, to trzeba będzie teraz trochę spiłować chyba?
Czekam na dalszy ciąg i przed wszystkim na resztą "wody". Sam "Abaddon" już wygląda fajnie. Rozszalały żywioł doda mu odpowiedniej demoniczności. Chyba ze względu na to ostatnie bardziej podoba mi się demoniczny Abaddon niż idealny i pyszny Tarkwiniusz, który i tak pozostanie jedynie Grubym Miśkiem:).

Pozdrawiam

 
20-07-11 10:22  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Burty Abaddona będą docelowo nie czarne, a ciemnoburoszare, brzydkie. W ogóle ten okręt ma przede wszystkim być brzydki, w sensie kolorystycznie niezgrany, z lekka nieproporcjonalny, etc.
Trapy są blaszkowe, więc żadna moja zasługa. Fokmasztu nie będę obniżać - podwyższyłam go w stosunku do "Numancii" własnie dlatego, żeby uzyskać wrażenie nieproporcjonalności. Zawieszę na nim poszarpany fokżagiel. Do obu masztów dojdą jeszcze dość masywne marsy z działkami oraz stengi i gafle. Stengę jednego z masztów złamię, olinowanie poszarpię, w końcu mamy sztorm.
Wodę zrobię dopiero, gdy będę już miała gotowy okręt. Ale jej robienie i tak opiszę w artykule do Modelarstwa Okrętowego.

PS. Misiek też jest "ładny inaczej", ale generalnie masz rację. Daj mi z pół roku, zobaczysz, jak Misio będzie docelowo wyglądał. Nędza z biedą, czyli marynarka wojenna ZSRR w pełnym rozkwicie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-07-11 10:23  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Teraz trochę późno, zwróciłem uwagę dopiero po obejrzeniu powiększeń - maszty PRZED osadzeniem należało nieco obtoczyć na profil stożka, zamiast walca!
Ale to już zostawiam do uwzględnienia na następnym okręcie...
Poza tym podpisuję się wszystkimi kończynami pod komentarzem Mariaszka!
Pozdrawiam
A.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024