FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 16Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
21-01-14 10:57  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2



Lawety powędrowały już na pokład. Jeszcze ich nie przykleiłem do pokładu, ale zamocowane są bloczkami do nadburci wewnętrznych. Nadszedł czas aby wykonać lufy, pozwijałem je z papieru gazetowego i wzmocniłem lakierem akrylowym. Pierścienie wzmacniające z drutu dla luf długich 0,3mm, a dla luf karonad 0,2mm.



Szlifowanie tylnych części luf i osadzanie czopów oraz gron.



Wyloty luf postanowiłem wyposażyć w tompiony. Z jakiś powodów rzadko możemy zobaczyć te zatyczki na modelach. Przy mocowaniu ich pomagałem sobie wcześniej użytą podstawką-wzornikiem do jednolitego osadzania czopów.



Lufy pokładu górnego z linami hamulcowymi zwanymi breechingami oraz kliny zmieniające kąt nastawienia lufy. W lawetach przegubowych brak klinów, kąt ustawiało się za pomocą śruby elewacyjnej.

--

 
21-01-14 11:18  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie,z forum Kogi http://www.koga.net.pl/phpbb3/bridge/file.php?id=25452&sid=445ec79468bad73db9e60bbd81d23c1b&mode=viewpozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-06-14 12:59  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2




Lufy i reszta wyposażenia pokładowego na swoim miejscu...



… jeszcze tylko kilka drobiazgów i biorę się za takielunek.

--

 
27-06-14 11:14  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Andrzeju, jest kapitalnie. Z wrodzonej wredoty bym się do czegoś przyczepił, ale nie mam do czego. Jest zbyt dobrze. Rozwalają mnie zwłaszcza te wewnętrzne nadburcia, które tak ładnie pokazane są na piątym zdjęciu. Patrzę i patrzę i nie mogę się napatrzeć.
Nie ustawaj proszę w wysiłkach.

Pozdrawiam

 
27-06-14 19:37  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękności ,elementy wnętrza nadburcia ,nity rewelacja.Jak byś mógł przybliżyż technikę wykonania,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-06-14 11:07  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Technika wykonania nitów jest banalna, a poza tym mało ciekawa, nużąca, pochłaniająca czas, przyprawiająca o ból oczu i kręgosłupa ect ect. Są to naniesione zaostrzonym patyczkiem "wikolowe ciapki", które co jakiś czas musiałem poprawiać, bo za małe lub za duże. Zdarzało się, że musiałem usuwać, gdy niesforny "wikolowy ciapek" się rozpłynął lub rozmazał i robić na nowo. Na szczęście mam to już za sobą.
Po komentarzach wnioskuję, że z remontem jestem na właściwej drodze. Dziękuję Wam za duchowe wsparcie. Zabieram się więc do pracy z jeszcze większą energią i zaangażowaniem.

--

 
29-11-14 14:20  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Wreszcie z remontem modelu tej walecznej fregaty dobrnąłem do miejsca, w którym zajmę się odtworzeniem takielunku.

Zacząłem od zaprojektowania nowych marsów, ich pokłady wykonałem z kartonu barwionego w masie. Spody wyposażyłem w belki jarzmowe.

Kolumny masztów zrobione są z kalki kreślarskiej nawiniętej na metalowe rurki. Po impregnacji „super glutowej” i wyszlifowaniu na gładko, przymiarka.

Wyposażenie kolumn w okucia i zabezpieczające listwy ślizgowe rubbing paunch or fish. A platformy marsów w bibs. Na koniec malowanie białym humbrolem 34

--

 
29-11-14 14:35  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Podziwiam precyzję i wytrwałość.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-12-14 22:08  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

I do kompletu bukszpryt.

Przymierzanie, wyposażanie i malowanie.

--

 
08-12-14 16:40  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Można oczy nacieszyć oglądając relację tak wykonywanego modelu. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 16Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024