FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
23-11-10 12:44  Odp: [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jurgen, w muzeum Wojska Polskiego jest oryginalny Kubuś, na oryginalnym podwoziu Chewroleta. W sumie w środku tam niewiele jest, więc wykonanie wnętrza nie jest trudne. Replika, wykonana trochę na szybko jest natomiast w muzeum PW.
Ogólnie więc dokumentacja jest ;-)

--

 
23-11-10 18:54  Odp: [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Jurgen, czy ten schemat malowania pochodzi z ksiązki Antoniego Eknera "Samochód pancerny "Kubuś" 1944"?

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
24-11-10 19:57  Odp: [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Czołem!

Ziga: ten skan kamuflażu, który zaprezentowałem w swoim ostatnim poście, zaczerpnąłem ze strony : http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=22646&postdays=0&postorder=asc&start=15. Jest wielce prawdopodobne, że pochodzi on z książki p. Eknera. Nietety, tej książki nie udało mi się zdobyć, więc nie mogę zweryfikować.

PiterATS: Odnośnie wnętrza "Kubusia", pozwolę sobie zacytować fragment z książki Jana Tarczyńskiego - "Kubuś" Pancerka Powstańczej Warszawy:

"Wnętrze odbudowanego "Kubusia" przypomina oryginał tylko w układzie elementów. Wóz ma zmienione podwozie i układ napędowy (4x4) z silnikiem dolnozaworowym (chevrolet 157 - napęd tylko na oś tylną i silnik górnozaworowy). Na zdjęciu na następnej stronie widać nieoryginalne elementy: skrzynię rozdzielczą i reduktor."

Także jakby nie było - "na dwoje babka wróżyła" - przy projektowaniu wnętrza trzeba by było nieco powymyślać, lub zrobić tak jak to jest w egzemplarzu muzealnym - narażając się tym samym na zarzuty o zaprojektowanie niewłaściwej wersji pojazdu. Chciałem tego uniknąć. Poza tym całe wnętrze znikło by pod pancerzem, widoczne jedynie przez niewielki otwór strzelca. Dodatkowo podwozie chyba też nie jest idealnie to samo co w oryginale, ponieważ jak wspomina to Józef "Globus" Fernik, podczas remontu powojennego "musiałem skrócić podwozie, które wraz z silnikiem było nieco za długie".

Wszystkie powyższe cytaty pochodzą z książki Jana Tarczyńskiego - "Kubuś" Pancerka Powstańczej Warszawy, wyd. ZP Grupa Sp z o.o., Warszawa 2008 i zostały one przytoczone przeze mnie jedynie w celach informacyjnych.

 
24-11-10 21:09  Odp: [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jurgen, jest łatwe rozwiązanie problemu. Zrób jak ja z TK-S, model w wersji AD2010 :-) Wtedy nie narazisz się na żadną krytyke jeśli chodzi o merytoryke - robisz jak jest w Muzeum :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
28-06-11 01:05  Odp: [z] WAK 12/10 - Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ"
skala72 

 

Witam,
popełniłeś błąd malując model w to kamo pokazanym na zdjęciu z książki. Nie ma ono nic wspólnego z oryginalnym (patrz zdjęcia). Najważniejsze w tym rysunku jest kolorystyka kamo, nie jest ona jak do tej pory sądzona szaro-szare, ale szaro-brązowe.
Szkoda, że nie napisałeś do mnie pobierając ten rysunek (trzeba było podać link do żródła).

--
Pozdrawiam
Adam

czolg.blox.pl
sklep.tankmodels.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024