FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
25-07-11 15:59  Odp: [R] Morane Saulnier MS 406 C1 / Kartonowy Arsenał 2/2006 / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-08-11 22:00  Odp: [R] Morane Saulnier MS 406 C1 / Kartonowy Arsenał 2/2006 / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ulepiłem w końcu fotel pilota.Pasy prawie standard - z wycinanki,w klamrach wyciąłem otworki skalpelem,podmalowałem części "metalowe" na srebrno.


Nie pozostało nic innego,jak wkleić do kabiny:


Teraz jadę na urlop ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-08-11 09:05  Odp: [R] Morane Saulnier MS 406 C1 / Kartonowy Arsenał 2/2006 / 1:33.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Miłego wypoczynku. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-09-11 14:29  Odp: [R] Morane Saulnier MS 406 C1 / Kartonowy Arsenał 2/2006 / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wypoczynek dawno się skończył, wypada zająć się czymś poważnym... ;-)
Postępy minimalne, ale cieszę się,że ruszyłem z miejsca:
Poza tym pojawił się pierwszy element poszycia - widoczny po sklejeniu ;-)
Oszczędzę Wam ponadto opisu problemów,których stałem się autorem...
Fotki:


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-09-11 21:04  Odp: [R] Morane Saulnier MS 406 C1 / Kartonowy Arsenał 2/2006 / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zaczynam oklejanie kabiny.
Trochę ze strachu,że umiejętności nie starczy przy oklejaniu jednym dużym elementem,przeciąłem go wzdłuż na pół.

No cóż... Tak na to patrzę i widzę,że dalej łatwo nie będzie.Wyczuwam nawet jakiś nieokreślony swąd ;-)
Na chwilę obecną przyklejona jest druga połówka i przygotowane i zaretuszowane poszycie.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-09-11 20:18  Odp: [R] Morane Saulnier MS 406 C1 / Kartonowy Arsenał 2/2006 / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dość już tego certolenia...
Przed południem posiedziałem trochę nad modelem, poprzymierzałem na sucho poszycie segmentu, a wieczorkiem usiadłem i przykleiłem.
Najpierw pasek kleju na grzbiecie segmentu przed kabina pilota.Później boczki.


Swąd jakby mniejszy...;-)
Teraz "rzeźbię " szkielet ogona.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-10-11 20:35  Odp: [R] Morane Saulnier MS 406 C1 / Kartonowy Arsenał 2/2006 / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kolejny segment przyklejony.
Napięcie lekko opadło ;-)

Na powyższych fotkach słabo widać fakturę poszycia płóciennego, a więc:

Na chwilę obecną przygotowany kolejny segment poszycia.Teraz pasowanie.

--

Post zmieniony (09-10-11 08:32)

 
13-10-11 22:40  Odp: [R] Morane Saulnier MS 406 C1 / Kartonowy Arsenał 2/2006 / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Napięcie , które znowu się pojawiło wywołałem sam ; niestety za cienki jestem na ten model...
Ze zgrozą stwierdzam,że ogon w niejasny sposób "uciekł" mi w lewo ; stąd po stronie prawej wyszły zupełnie "niehalowe" szpary miedzy segmentami poszycia...
Chyba pierwszy raz w życiu modelarskim się poddam i zakończę tą nierówna i haniebną dla mnie walkę...
Zresztą sami zobaczcie:


Lekkomyślnie nie posłuchałem rady, której udzielił kiedyś ktoś bardziej doświadczony, by w przypadkach takich jak koniec kadłuba w tym modelu,a dokładniej szkielet złożony z podłużnic i wręg zredukować do wręg... ( trochę bełkotliwie...).
Gdybym kleił ten model jeszcze raz,to pozostawiłbym fragmenty podłużnic wyłącznie w miejscu mocowania anteny i płozy ogonowej...
Podłużnice,zwłaszcza mniej doświadczonym modelarzom mogą właśnie znacznie utrudnić sklejanie modelu...(tak jak mnie...).

No cóż, spróbuję zrobić jeszcze statecznik pionowy, ale jak nie będę zadowolony , to trzeba będzie ogłosić...upadłość...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-10-11 07:15  Odp: [R] Morane Saulnier MS 406 C1 / Kartonowy Arsenał 2/2006 / 1:33.
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Mariusz nie poddawaj się!!
Przypuszczam że wiele razy przymierzałeś na sucho segment ogonowy zanim go przykleiłeś.
Mariusz, chyba nie masz teraz zamiaru do końca życia robić modeli tylko w skali 1:50!!

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
14-10-11 10:24  Odp: [R] Morane Saulnier MS 406 C1 / Kartonowy Arsenał 2/2006 / 1:33.
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Komuś się maruda włączyła ;-)
Uprzejmie uprasza sie kolegę o dalsze klejenie modelu.
Myślę, że nawet jak coś jest tak, to skorygujesz to i bedzie git.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024