FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
30-06-11 09:09  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki za wyjaśnienie. Metoda ciekawa choć wydaje się pracochłonna. Czy mi się wydaje czy też autor barakowozu zapomniał o drzwiach do niego?
Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
30-06-11 20:54  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Drzwi do barakowozu są, były nawet naklejane jako osobny element. Ale nie wiem dlaczego klamka jest w kolorze ścian, przez co praktycznie ich nie widać. Na drugim zdjęciu drzwi są na lewo od okna.

Tymczasem niewielki postęp -pomalowałem chodniki na szaro. Będą jeszcze malowane, ale muszę poczekać aż ta warstwa wyschnie.


--

 
12-07-11 00:13  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Praca przy makiecie idzie wolniej niż myślałem -teraz jest to : pomalować, poczekać do następnego dnia aż wyschnie, pomalować następną warstwę itd. Chodniki są już praktycznie gotowe. Miejsce gdzie będzie trawa pomalowane jest profilaktycznie na ziemisty kolor, jakby coś miało prześwitywać. Początkowo planowałem użycie gotowej maty z trawą, ale odstraszyła mnie cena (około 40zł), i trawa będzie zwykła, sypana. A tak to wygląda na razie wszystko przymierzone:

 
12-07-11 11:12  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Jak 40zł? Ja kupiłem parę dni temu za 12zł i byly tam dwa arkusze trawy formatu A3...

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
12-07-11 12:25  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dioramka zapowiada się pięknie tylko te chodniki i parking za czyste, może gdzieniegdzie jakieś kępki trawy pomiędzy płytkami, przy krawężnikach, przy budynku stacyjnym.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-07-11 22:03  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Faktycznie, nawet na Allegro jest tańsza mata, ale w sklepie w którym kupowałem mieli tylko taką za 40zł. Ale ta trawa też nie jest zła -są to małe włókienka, które po przyklejeniu wyglądają dość realistycznie. Poza tym mam jeszcze coś w rodzaju pokruszonej gąbki na mniejsze zarośla i drzewa. Płytki będą jeszcze pobrudzone pigmentem, zresztą myślę jeszcze o cieniowaniu trawy aerografem na koniec.

Ostatnio powstał betonowy płot z bramą i na próbę pierwszy kawałek trawnika:



Słupy są laserowo wycinane z GPM-u. Na tym od strony parkingu będą kable od stacji transformatorowej, a na tym od peronu latarnia.

 
07-08-11 16:37  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Prace posuwają się powoli do przodu. Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć podsypkę i farbę w kolorze rdzy, dzięki czemu mogłem dokleić tory :). Całość będzie jeszcze lekko pomalowana rdzawą farbą z aerografu.



Powstał też trawnik po drugiej stronie budynku. Aktualnie eksperymentuję z drzewami i krzakami do umieszczenia tam.



Wymyśliłem też nową koncepcję zagospodarowania terenu za ogrodzeniem -wieża wodna:



Co o tym myślicie? Lepsza wieża czy tory i lekko zdezelowany dźwig?

 
07-08-11 16:44  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ja bym chyba wybrał dźwig, ale wieża też niczego sobie ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
08-08-11 15:29  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Skleję dźwig i zobaczę co lepiej wygląda.
Dźwig który kupiłem został wydany przez Świat Modeli z Rybnika (nie maiłem akurat grosza pod ręką, dlatego do porównania wielkości długopis :) ):



Kratownice wysięgnika wycięte są laserem, dodatkowo w zestawie są okna wydrukowane na folii. Można wybrać dwie wersje budki: metalową albo drewnianą. Jak na razie skleiłem podwozie dźwigu:



--

 
08-08-11 15:43  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
Yans   

Myślałeś żeby zrobić grafiki na płocie? w kartonówka GPM 4/2003 jest zdjęcie diory jezdni z ciężarówkami na zdjęciu widać fragment płotu z grafiki.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024