FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-06-11 20:42  [N] Kalkomanie Wojsko Polskie / 1-25 scale decals Polish Army
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Po wielu latach przymiarek ,wysiłków i podejść do tematu jestem po pierwszych próbach i przygotowaniach do produkcji własnych kalek pod szyldem Panzer Hobby Art .

Pierwsze kalki będą dedykowane polskim pojazdom i będą przygotowywane pod kątem modelarza kartonowego czyli , jeden arkusz będzie zawierał wzory do wydanych modeli kartonowych ,ewentualnie pozwalający na konwersję pojazdu z wydania oraz plansze barwne pokazujące pojazd zgodnie z dokumentem .
Kalki opracowane są na bazie oryginalnych , czasem nieznanych do niedawna zdjęć .
Aby zapewnić ekonomizację zakupu , kalki będą mieszane , tzn będą na nich różne pojazdy z różnych frontów .
Do ustalenia ostatecznej konfiguracji jestem otwarty na Wasze sugestie .

Poniżej fotki z pierwszych prób . Modele po pomalowaniu Humbrolami zostały pokryte Sidoluxem dla uzyskania warstwy błyszczącej . Wieże żywiczne T34 mają chropowatą strukturę co dodatkowo utrudniało nałożenie kalki. Same kalki wymagają uwagi , są dosyć miękkie .
Z chemii modelarskiej stosowałem Micro Set , Micro Sol okazał się zbędny.

wieża zakładu 183, T34 z I Brygady Pancernej , Reda koło Gdyni 1945
Kalki nałożone na Sidolux

i po zmatownieu Humbrolem matt


Wieża żywiczna stylizowana na zakład 112 , I Brygada Pancerna Złotów 1945
po sidoluxie

po zmatowieniu


Wieża sześciokątna o łagodnych krawędziach , wóz I Brygady Pancernej przekazany do 4PCCZ , kanał Hohenzolernów 1945
po sidoluxie

Po zmatowieniu


Na koniec shermany z I Dywizji Pancernej Generała Maczka.
Tu od razu śpieszę z wyjaśnieniem , że do testu użyłem starego shermana z MM , bo M4A4 ani firefly`a jeszcze nie posiadam . Do wielu testów posłużył ten wiekowy model , to i teraz się przyda .
Pojazdów tego typu nie było w I Dywizji Pancernej , ale musiałem zobaczyć jak się prezentują PL-ki i wiewiórki :-)
Po sidoluxie

po zmatowieniu


Kalki będą nadal testowane na zlocie Konradusa we Wrocławiu podczas warsztatów malarskich .

Post zmieniony (09-06-11 21:04)

 
10-06-11 10:07  Odp: [N] Kalkomanie Wojsko Polskie / 1-25 scale decals Polish Army
Topper 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jest szansa na kalki do Stuarta M5A1 z I Dywizji Pancernej Gen. Maczka?

 
10-06-11 11:05  Odp: [N] Kalkomanie Wojsko Polskie / 1-25 scale decals Polish Army
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Piterpanzer, czy przewidujesz w przyszłości również kalki do polskich samolotów ?

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
13-06-11 00:48  Odp: [N] Kalkomanie Wojsko Polskie / 1-25 scale decals Polish Army
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kalki do polskich stuartów będą jak najbardziej .
Są już oparcoowane kalki do su85 z 13 PAs , będą kalki do 4 PCCz ,będzie także w następnej kolejności seria kalek do pojazdów niemieckich.

Kalek do samolotów nie będę produkował ,nie mój obszar zainteresowań.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-06-11 23:29  Odp: [N] Kalkomanie Wojsko Polskie / 1-25 scale decals Polish Army
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Podczas warsztatów malarskich , które odbyły się w trakcie VI Wrocławskich Spotkań Modelarzy Kartonowych testowalismy kolejne kalki do polskich pojazdów .

Nieśmiertelny T34 Marka został odnowiony , a namalowany napis Rudy został zastąpiony odpowiednią kalką .



Kolega Chopin do swojego stuarta M5A1 zaprojektował kalki ,które zamówiłem w serii testowej .Malowanie to przedstawia pojazd w barwach amerykańskich.


SU 100 Marcinka Z otrzymał polskie malowanie ,które jest jednak czysto hipotetyczne.
Numer 320 to kalka dedykowana polskiemu T34 -85 z I Bryg. Panc.


Kolejny model Marcina posłużył do testu kalek dedykowanych polskim shermanom i cromwellom, dlatego np klasa mostowa 27 jest za duża.
Jestem trochę zły , że nie zdążyliśmy przygotować kalki dedykowenej specjalnie temu pojazdowi.Tak czy inaczej wiewiórki prezentują się okazale .


--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024